fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Zapaśnicze święto w Staszowie

Prawie 90 osób z całego kraju wystartowało w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Zapaśnicze zawody odbyły się 26 i 27 listopada w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie.

Na macie w Staszowie zmierzyli się ze sobą zawodnicy z 26 drużyn oraz zawodniczki z 16 drużyn z całej Polski. Powiat staszowski reprezentowali zapaśnicy ze Stowarzyszenia Centrum Sport i Rekreacja Staszów oraz Miejskiego Klubu Sportowego Czarni Połaniec. Nasi zawodnicy siedmiokrotnie stawali na podium. Ponadto zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej Juniorek powędrowało do połanieckiego klubu.

26 listopada odbyły się walki eliminacyjne w grupach, natomiast dzień później odbyły się walki finałowe. W kategorii 53 kilogramów srebro zdobyła Alicja Przekota z Czarnych Połaniec. W kategorii wagowej 59 kg brąz powędrował do Moniki Laski z tego samego klubu, zaś Natalia Przekota z Połańca wywalczyła srebro w kategorii 62 kilogramów. Także srebrne medale zdobyły Natalia Bednarska ze Stowarzyszenia Centrum Sport i Rekreacja ze Staszowa oraz Oliwia Szewczyk z Czarnych Połaniec, które występowały odpowiednio w kategorii 65 i 72 kilogramów. Wśród panów na podium w kategorii wagowej 74 kilogramów stanął Bartosz Tomala z Połańca, reprezentujący Czarnych Połaniec, zdobywając brązowy medal. Staszowski zapaśnik, Szymon Dziewit, w swoje kategorii 86 kilogramów wywalczył srebrny medal.

Gratulacje zwycięzcom złożyli oraz nagrody i pamiątkowe medale wręczyli dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Guzal – wicestarosta staszowski, Andrzej Walczowski – dyrektor Powiatowego Centrum Sportowego oraz Zdzisław Brzyszcz – radny Rady Miejskiej w Staszowie. W pierwszym dniu Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w stylu wolnym gościem honorowym zapaśniczego święta był prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, mistrz świata i Europy, a także wicemistrz olimpijski – Andrzej Supron.

Puchar Polski Juniorek i Juniorów w stylu wolnym zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu województwa świętokrzyskiego, powiatu staszowskiego oraz gminy Staszów. Fundatorem nagród dla zawodników była między innymi gmina Staszów, zaś szklane puchary przekazał Tadeusz Wrześniak, właściciel Hut Szkła Gospodarczego.