Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

Konkurs ,,Tradycyjny Sad"

Zespół Placówek Oświatowych Publiczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki i Przedszkole w Koniemłotach, już po raz czwarty bierze udział w ogólnopolskim konkursie grantowym ,,TRADYCYJNY SAD", Fundacji Banku Ochrony Środowiska, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.
23.02.2024
Czytaj więcej

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością – edycja 2024

Rusza kolejna edycja programu wspierającego osoby niepełnosprawne. Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie po raz piąty przystępuje do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Kwota dofinansowania zadania w edycji 2024 r., w ramach środków Funduszu Solidarnościowego, wynosi 585 938,98 zł.
23.02.2024
Czytaj więcej

Centrum Informacji Turystycznej chwilowo nieczynne

W dniach 23.02 – 01.03.2024 r. Centrum Informacji Turystycznej będzie NIECZYNNE. Kontakt: Wydział Promocji i Informatyki UMiG Staszów.
22.02.2024
Czytaj więcej

Konsultacje w sprawie przebudowy Starego Miasta w Staszowie

Serdecznie zapraszam Mieszkańców oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą w obrębie ulic: Kościelnej, Ogrodowej i Partyzantów w Staszowie do udziału w dyskusji.
21.02.2024
Czytaj więcej

Rozpoczęcie robót na ulicy Ogrodowej

W związku z zawarciem umowy na realizacje przebudowy ulicy Ogrodowej w ramach zadania pn. "Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej w centrum miasta Staszowa", informujemy iż z dniem 22.02.2024 roku wykonawca robót Firma Usługowo-Budowlana "KDBUD" Krzysztof Dychała, z siedzibą w Rakowie przy ul. Młyńskiej 12, przystąpi do realizacji robót w zakresie ulicy Ogrodowej, która zostanie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego. W celu uniknięcia niedogodności w komunikacji w tej części miasta, wdrożony zostanie projekt czasowej organizacji ruchu.
21.02.2024
Czytaj więcej

Podsumowanie roku w OSP w Wiśniowej

Podczas spotkania sprawozdawczego druhowie OSP w Wiśniowej omawiali miniony rok i jednomyślnie udzielili absolutorium zarządowi jednostki za okres sprawozdawczy. Wręczono także odznaki członkom Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
21.02.2024
Czytaj więcej

Film "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina"

Zapraszamy do obejrzenia filmu: "Staszów Eko-Zielona i Czysta Gmina" opracowanego w ramach projektu pn.: „Kampania edukacyjna na rzecz zrównoważonego rozwoju i różnorodności biologicznej na terenie gminy Staszów” dzięki wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Autor: Sławomir Rakowski,
20.02.2024
Czytaj więcej

Bezgotówkowe Kino Objazdowe

Bezgotówkowe Kino Objazdowe ponownie odwiedzi nasze miasto! 1 marca serdecznie zapraszamy na seans filmowy do Staszowskiego Ośrodka Kultury.
20.02.2024
Czytaj więcej

Nabór do trzech projektów Fundacji BOŚ

Fundacja BOŚ ogłosiła nabór w ramach trzech proekologicznych projektów, które skierowane są do przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół wyższych, ośrodków kultury, bibliotek i innych placówek o charakterze edukacyjnym i kulturalnym:
19.02.2024
Czytaj więcej

Szkolenie w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym

ZAPROSZENIE do udziału w szkoleniu w zakresie stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym. Czas trwania szkolenia to: 14 godzin-szkolenie podstawowe
19.02.2024
Czytaj więcej

V Marsz Powstańców Styczniowych

9 lutego br., już po raz piąty odbył się Marsz Powstańców Styczniowych, na trasie Staszów - Kurozwęki. Uczestnicy uczcili 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz oddali hołd uczestnikom zwycięskiej bitwy o Staszów, z 17 lutego 1863 roku. Wydarzenie zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Staszowie przy współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Stefana Żeromskiego w Kurozwękach oraz Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
16.02.2024
Czytaj więcej

Czasowa zmiana organizacji ruchu na byłej drodze woj. nr 765 w Osieku

Zawiadamiam, że w dniu 21.02.2024 r. nastąpi wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na byłej drodze wojewódzkiej nr 765 (dz. nr ewid. 1484/3) w miejscowości Osiek.
16.02.2024
Czytaj więcej

Zakochani w szkle

W przeddzień walentynek, święta zakochanych, w magicznej atmosferze Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej, odbył się wernisaż wystawy „Zakochani w szkle”, który przeniósł wszystkich uczestników w świat miłości, pasji i piękna. Całości dopełnił koncert utalentowanego artysty – Wiktora Kowalskiego.
16.02.2024
Czytaj więcej

Fundusze Europejskie dla Rybactwa

Program Fundusze Europejskie dla Rybactwa będzie wspierał cele wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb), polityki morskiej UE oraz międzynarodowych zobowiązań UE w dziedzinie zarządzania oceanami, co przyczyni się do promowania zrównoważonego rybołówstwa i ochrony żywych zasobów morza, zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dzięki dostawom produktów rybołówstwa i akwakultury, rozwoju zrównoważonej niebieskiej gospodarki oraz zapewnienia zdrowego stanu, bezpieczeństwa i czystości mórz i oceanów, ochrony na nich, a także do zrównoważonego zarządzania nimi.
15.02.2024
Czytaj więcej

X edycja konkursu grantowego „Zielona Ławeczka”

Chcesz poprawić wygląd i jakość Twojego otoczenia, zmienić zaniedbane tereny wspólne, wprowadzić w nie zieleń i stworzyć warunki do odpoczynku i przyjemnego spędzania czasu? Zbierz grupę sąsiedzką, zarejestrujcie się do konkursu, stwórzcie projekt i wygrajcie grant na miniogrod z ławką na Waszym osiedlu!
15.02.2024
Czytaj więcej

W ferie odwiedź SOWA Staszów – odkrywaj, twórz, baw się!

Wspólnie z dziećmi eksperymentujmy, rozwijajmy wyobraźnię i odkrywajmy tajemnice nauki. Czekamy na Was. Niech ferie w SOWA Staszów będą pełne radości i niezapomnianych chwil!
15.02.2024
Czytaj więcej

Trwają ferie w SOWA Staszów - zapraszamy na warsztaty

Bilet wstępu w okresie ferii zimowych: 10 zł. SOWA znajduje się przy ulicy Wysokiej 39, 28-200 Staszów, wejście B. Zapraszamy osoby indywidualne, a także grupy zorganizowane. Więcej informacji pod numerem telefonu +48 735 236 197
15.02.2024
Czytaj więcej

Informacja o programie "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2024

Osoby z niepełnosprawnością z terenu Gminy Staszów, po raz kolejny będą objęte pomocą asystentów osobistych osób z niepełnosprawnością.
13.02.2024
Czytaj więcej

Najlepsi z najlepszych!

Duma ze sportowych osiągnięć wypełniła 8 lutego Staszowski Ośrodek Kultury. Tego dnia, podczas Staszowskiej Gali Sportu, uhonorowano ponad 90 wybitnych sportowców i trenerów z terenu gminy Staszów, dziękując im za wkład w rozwój lokalnego sportu.
13.02.2024
Czytaj więcej

Awaria wodociągu w Koniemłotach

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Sp. Gminy z o. o. informuje, że w związku z awarią wodociągu na ul. Leśnej w Koniemłotach w dniu 13.02.2024 roku nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach Gaj Koniemłocki oraz Koniemłoty ul. Leśna.
13.02.2024
Czytaj więcej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Internecie w Szkole Podstawowej w Kurozwękach

Dnia 6 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa w założeniu ma promować bezpieczne zasady korzystania z sieci i przestrzec internautów przed czyhającymi na nich zagrożeniami. Również Szkoła w Kurozwękach zaangażowała się w obchody tego dnia. Z tej okazji odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy „Dzień Bezpiecznego Internetu 2024. Działajmy razem” zorganizowany przez panią Weronikę Orzechowską, panią Agnieszkę Mysłek i panią Katarzynę Basińską. Na konkurs przybyła pani Danuta Batóg, specjalista ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w staszowskim magistracie. W konkursie wzięły udział drużyny ze szkół:
12.02.2024
Czytaj więcej

Zakochani w szkle

09.02.2024
Czytaj więcej

Uroczy wieczór pełen muzyki

27 stycznia scena Staszowskiego Ośrodka Kultury otworzyła się na niezwykłą muzyczną ucztę, której głównymi bohaterami byli utalentowani artyści, a kluczowym tematem operetka w swojej najpiękniejszej formie. Publiczność zgromadzona na sali nie spodziewała się, że tego wieczoru zanurzy się w świat melodii, pasji i niepowtarzalnego klimatu, rodem z wielkich scen operowych.
09.02.2024
Czytaj więcej

Uczniowie z Wiązownicy Dużej w SOWA Staszów

SOWA Staszów – witamy w świecie małych i dużych odkrywców! We wtorek, 6 lutego Strefę Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności odwiedziły dzieci i uczniowie klasy I z Zespołu Placówek Oświatowych w Wiązownicy Dużej. Mali badacze zgłębiali wiedzę na temat elektrostatyki, gęstości cieczy, poznali metodę rozdzielania kolorów. Interaktywna nauka i zabawa to najlepsze połączenie angażujące zmysły, stymulujące rozwój, ale także „zmuszające” do kontaktu czy współpracy.
08.02.2024
Czytaj więcej

FERIE 2024 W MIEŚCIE I GMINIE STASZÓW

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na FERIE ZIMOWE 2024 w MIEŚCIE i GMINIE STASZÓW przygotowane przez jednostki organizacyjne .
08.02.2024
Czytaj więcej

Informacja o przerwach w dostawie ciepłej wody

Informujemy, że w związku z wykonywaniem prac remontowych nastąpi przerwa w dostawie ciepłej wody.
07.02.2024
Czytaj więcej

Underground Fight Club w Staszowie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach ze sportami walki

Underground Fight Club w Staszowie zaprasza dzieci do udziału w zajęciach ze sportami walki w pierwszym tygodniu ferii zimowych (12.02 do 17.02 2024 r.). Więcej informacji: https://www.facebook.com/staszowunderground
07.02.2024
Czytaj więcej

Koncert walentynkowy

Wyruszcie z nami w niezwykłą podróż poprzez ludzkie namiętności i tęsknoty. Pozwólcie, aby głosy Chóru poprowadziły Was przez labirynty emocji, odsłaniając piękno melodii, które przeniosą Was do innego wymiaru. Zabierzcie ze sobą tego dnia bliską sercu osobę i wspólnie doświadczcie magii muzyki i miłości w najpiękniejszym dniu roku!
07.02.2024
Czytaj więcej

Staszowskie spotkanie z fantastyką i grami „Con-Ar 2024”

Start w sobotę , 10 lutego o godzinie 10:00, gdzie nieprzerwanie przez 30 godzin czekać będzie na Was moc atrakcji, o których przeczytać można w harmonogramie dostępnym na stronie https://con-ar.pl/harmonogram.
07.02.2024
Czytaj więcej

X Zimowy Turniej Badmintona

Turniej odbędzie się 20.02.2024 r. w Hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie o godz. 18:00.
07.02.2024
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.