Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Aktualności

OBWIESZCZENIE o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu

Prognoza Oddziaływania na Środowisko Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla MOF Staszowa na lata 2022–2030.
01.07.2022
Czytaj więcej

Wyjątkowa uroczystość w Przedszkolu nr 8

21 czerwca 2022 roku w przedszkolu nr 8 im. J. Ch. Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie odbyła się uroczystość, w trakcie której podziękowano Wiesławie Czerwiec za długoletnią pracę w przedszkolu. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, z – ca burmistrza dr Ewa Kondek oraz prezes ZNP Zbigniew Błasiński. Dyrektor placówki, Alicja Misiak, przedstawiła przebieg pracy pedagogicznej Wiesławy Czerwiec, jej osiągnięcia i sukcesy zawodowe. Następnie wychowankowie z grupy „Smerfy” pożegnały swoją Panią wierszem, piosenką i pięknymi tańcami. Zaproszeni goście wraz z Dyrektorem placówki podziękowali Wiesławie Czerwiec za długoletnią pracę, życząc na emeryturze dużo zdrowia, wypoczynku, radości i wszystkiego co najlepsze. Były kwiaty, upominki, a nawet zakręciła się łezka w oku – „ech, kiedy to zleciało…”. Na koniec Chór „ALEMA 8” wykonał wiązankę muzyczną i piosenkę „Remedium” z repertuaru Maryli Rodowicz.
30.06.2022
Czytaj więcej

Pan Korek z szalonymi naukowcami w Przedszkolu nr 8

Michał Szydłowski Dyrektor Laboratorium Pana Korka, podróżuje po całej Polsce, przybliżając piękno nauki na wybuchowych pokazach i odlotowych warsztatach. W 2014 roku otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Agencji Prasowej. Zrealizował ze swoją ekipą 22 odcinki programu popularnonaukowego „Pod lupą”.
30.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjna Sokowirówka

W lipcu nuda nie będzie Wam grozić. Staszowski Ośrodek Kultury przygotował dla Was wypełniony po brzegi harmonogram wydarzeń, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji o nadchodzących wydarzeniach pod numerem: 15 864 4112 oraz na stronie Staszowskiego Ośrodka Kultury.
30.06.2022
Czytaj więcej

LXIX Sesji Rady Miejskiej w Staszowie

Podczas LXIX Sesji Rady Miejskiej w Staszowie Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, uzyskał wotum zaufania i absolutorium z tytułu wykonania budżetu. Posiedzenie Rady Miejskiej odbyło się w środę, 29 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
29.06.2022
Czytaj więcej

Wodne kurtyny dla ochłody w mieście

Upał mocno daje się we znaki. Ochłody można zaznać nie tylko nad wodą, ale również w mieście, a to wszystko za sprawą wodnych kurtyn. W ostatnim czasie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie postawiło urządzenia w Parku im. Adama Bienia oraz na Rynku.
29.06.2022
Czytaj więcej

Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej – zmiana terminu

Zapraszamy na Wakacyjny Otwarty Turniej Piłki Nożnej Plażowej, który odbędzie się 9 lipca o godz. 10.00. Zostanie on rozegrany na Kompleksie Sportowo - Rekreacyjnym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Staszowie. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są drogą elektroniczną na adres mailowy: biuro@osir.staszow.pl z dopiskiem "Piłka nożna plażowa" - do 7 lipca br. do godziny 15:00. W zgłoszeniu należy podać: nazwę zespołu, imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz osobę do kontaktu. Regulamin i niezbędne zgody do pobrania na stronie www.osir.staszow.pl Brak podpisanej zgody rodzica (opiekuna) i zgody RODO stanowi w rozumieniu regulaminu brak możliwości udziału w turnieju.
29.06.2022
Czytaj więcej

Koncert „Piękno wspólnego śpiewania”

3 lipca o godz. 19:00, kościół pw. św. Barbary w Staszowie (wstęp bezpłatny). Wystąpią: Chór mieszany Gaude Vitae, Adrian Janus - baryton, Klara Janus-Kraj- fortepian, Monika Kuca - akompaniament do utworów chóralnych, Ewa Woynarowska - dyrygent, prowadzenie koncertu.
29.06.2022
Czytaj więcej

Nieodpłatna pomoc prawna, poradnictwo obywatelskie i mediacje

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego na terenie Powiatu Staszowskiego. Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim. Pomoc świadczona jest na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.
29.06.2022
Czytaj więcej

Zanieśli swoje prośby do sulisławskiej Matki

Po raz 202. staszowscy pątnicy zanieśli swoje prośby i błagania do Matki Bożej Sulisławskiej. W tegorocznej pieszej pielgrzymce do Sulisławic, w sobotę, 25 czerwca, wzięło udział 420 mieszkańców miasta i gminy Staszów.
29.06.2022
Czytaj więcej

50 lat razem, czyli Złote Gody w gminie Staszów

70 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Staszów obchodziło Jubileusz Złotych Godów, czyli 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji w staszowskim magistracie odbyły się uroczyste spotkania Jubilatów z przedstawicielami władz samorządowych.
29.06.2022
Czytaj więcej

„Koncert na leżakach"

15 lipca o godz. 18:00 czeka Was kolejna okazja do miłego spędzania wieczoru. Odetchniecie na świeżym powietrzu słuchając muzyki na żywo. Tym razem w parku im Adama Bienia swoją obecnością zaszczyci akordeonista -Maciej Gucik. Podczas występu usłyszycie instrumentalne aranżacje znanych i lubianych utworów muzyki rozrywkowej, a także utwory z jego autorskiej płyty.
29.06.2022
Czytaj więcej

Strażacy ochotnicy rywalizowali ze sobą w zawodach

19 drużyn jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Staszów rywalizowało ze sobą w zawodach sportowo-pożarniczych. Strażackie zmagania odbyły się w niedzielę, 26 czerwca, na stadionie miejskim w Staszowie.
28.06.2022
Czytaj więcej

Koniec roku szkolnego w „Enigmie”

23 czerwca br. staszowska Szkoła Tańca „Enigma” zakończyła rok artystyczny koncertem tanecznym. W auli Zespołu Szkół im. St. Staszica zgromadzili się rodzice, bliscy oraz najwierniejsi fani by podziwiać młodych artystów, którzy prezentowali swoje umiejętności, w ponad godzinnym występie tanecznym, w którym zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe „Enigmy”.
28.06.2022
Czytaj więcej

Pełne emocji podsumowanie roku artystycznego „KLEKSÓW”

Zespoły Taneczne „KLEKS” zakończyły sezon występów na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach tanecznych. Podsumowanie pracy artystycznej „KLEKSÓW” w roku artystycznym 2021/2022 odbyło się w piątek, 24 czerwca, w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportowego.
28.06.2022
Czytaj więcej

„MiŚ” rodzinnie spędził czas

Letnia pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Podopieczni Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „My i Świat” wzięli udział w piątek, 17 czerwca, w Pikniku Rodzinnym. Wspólna zabawa odbyła się w świetlicy w Wólce Żabnej. Wzięli w niej udział także rodzice podopiecznych, ich rodzeństwo, absolwenci placówki, a także wychowawcy.
28.06.2022
Czytaj więcej

Strefa drewnianych gier wielkoformatowych

Stań się najlepszym graczem w strefie drewnianych gier wieloformatowych. Już 8 lipca 2022r. czeka was niezapomniana zabawa sprzyjająca ruchowi całego ciała. Będziecie mogli pozwolić sobie na chwilę beztroski i szaleństwa. O wasze bezpieczeństwo zadbają instruktorzy. Zabawa jest dla każdego, dlatego zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku.
28.06.2022
Czytaj więcej

Burmistrz spotkał się z młodzieżą

Głos staszowskiej młodzieży jest niezwykle cenny dla władz miasta, dlatego też we wtorek, 21 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie z Radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej w Staszowie spotkał się dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza oraz Sławomir Mikula – sekretarz miasta i gminy Staszów.
28.06.2022
Czytaj więcej

LXIX Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

W dniu 29 czerwca 2022 roku o godz. 11.00 odbędzie się LXIX SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE, zwołana na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 559 z późn. zm.) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.
27.06.2022
Czytaj więcej

Ankieta badająca opinie i preferencje przyszłych najemców

W związku z inicjatywą Budowy budynków mieszkalnych przez spółkę SIM SMS oraz gminę Staszów, kierując się chęcią dopasowania oferty mieszkaniowej do potrzeb zarówno mieszkańców, jak i osób, które zamierzają związać swoją przyszłość ze Społeczna Inicjatywą Mieszkaniową SMS sp. z o.o. zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udział w badaniu ankietowym.
27.06.2022
Czytaj więcej

Nabór wniosków do programu mikrograntów „Generacja V4”

Zachęcamy do udziału w pilotażowej edycji programu mikrograntów „Generacja V4”. Program ten oferuje granty na krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 14–30 lat w regionie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4, tj. Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) i jego bezpośrednim sąsiedztwie.
27.06.2022
Czytaj więcej

Uhonorowano najzdolniejszych uczniów

W sali konferencyjnej staszowskiego magistratu we wtorek, 21 czerwca, uroczyście podsumowano osiągnięcia uczniów z terenu gminy Staszów. Podczas spotkania nagrodzono laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, a także wychowanków, którzy odnieśli sukcesy w konkursach na szczeblu ogólnopolskim.
27.06.2022
Czytaj więcej

Koniec roku szkolnego w staszowskiej szkole muzycznej im. S. Moniuszki

23 czerwca br., odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Staszowie. Wydarzenie miało miejsce w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury. Uroczystość otworzył dyrektor szkoły Wacław Gogola. W szkole naukę podejmują dzieci od najmłodszych lat. Cztery uczestniczki zajęć pn. „Muzyka dla Smyka” otrzymały pamiątkowe dyplomy.
27.06.2022
Czytaj więcej

Świadectwa odebrane – czas na wakacje

Świadectwa i pamiątkowe dyplomy wręczone – staszowscy uczniowie oficjalnie rozpoczęli wakacje! Prawie 2 000 uczniów szkół podstawowych oraz ponad 800 wychowanków przedszkoli z terenu gminy Staszów uroczyście zakończyło rok szkolny 2021/2022. Teraz pora na zasłużony odpoczynek.
27.06.2022
Czytaj więcej

W wakacje Odkryj Staszów z aplikacją mobilną

„Odkryj Staszów” to doskonała propozycja dla osób, które szukają przewodnika turystycznego po gminie Staszów. W aplikacji zawarto m.in. propozycje tras pieszych i rowerowych. „Odkryj Staszów” możemy bezpłatnie pobrać w sklepie Google Play lub App Store.
27.06.2022
Czytaj więcej

Skontaktuj się z Urzędem w aplikacji „BLISKO”

Gmina Staszów w 2020 r. uruchomiła bezpłatny system komunikacji z mieszkańcami. Dzięki aplikacji mobilnej „BLISKO” otrzymasz najważniejsze informacje o aktualnych sprawach dotyczących gminy Staszów, zbliżających się wydarzeniach, awariach i zagrożeniach oraz dostęp do harmonogramu wywozu odpadów komunalnych. Aplikację można pobrać w sklepie Google Play lub App Store.
27.06.2022
Czytaj więcej

I Międzypokoleniowy Patriotyczny Marszobieg po Zdrowie z Głosem Seniora!

Ponad 300 seniorów z 10 miejscowości wzięło udział w Pierwszym Międzypokoleniowym Patriotycznym Marszobiegu po Zdrowie z Głosem Seniora, który odbył się 18 czerwca 2022 r. w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach. Wydarzenie oficjalnie otworzyła m.in. Anna Krupka - Wiceminister Sportu i Turystyki. Wydarzenie poprowadził Prezes Stowarzyszenia Manko, Głos Seniora - Łukasz Salwarowski.
27.06.2022
Czytaj więcej

Posiedzenia Komisji Rady Miejskiej

Na podstawie § 33 ust. 3 Statutu Miasta i Gminy Staszów (Dz. Urz. Woj. Świętokrzyskiego z 2018 r., poz. 3830) podaje się do publicznej wiadomości informację, że w dniach 27, 28 i 29 czerwca 2022 roku odbędą się posiedzenia Komisji Rady Miejskiej w Staszowie.
27.06.2022
Czytaj więcej

Woda kranowa w Staszowie nadaje się do picia

DOTYCZY MIEJSCOWOŚCI: STASZÓW (w tym ul. Pocieszka); KOPANINA; WÓLKA ŻABNA; CZERNICA; PODMALENIEC (od posesji nr 1 do nr 8); DOBRA (od posesji nr 4 do nr 96)
25.06.2022
Czytaj więcej

Deklaracja CEEB tylko do 30 czerwca

30 czerwca 2022 roku upływa czas na złożenie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Obowiązek ten mają właściciele i zarządcy budynków oraz lokali – zarówno mieszkalnych, jak i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.
23.06.2022
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.