fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

II Bieg Golejowskim Szlakiem

7 października na malowniczych terenach Golejowa odbył się II Bieg Golejowskim Szlakiem. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło w tym roku 22 biegaczy oraz 6 miłośników Nordic Walking gotowych na pokonanie 10-kilometrowej trasy wśród leśnych ścieżek.

Bieg Golejowskim Szlakiem na 10 km to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również okazja do spotkania się i wspólnego spędzenia czasu w otoczeniu natury. Na starcie biegu uczestników przywitał dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów. Włodarz miasta zwrócił się do sportowców: - Mam nadzieję, że dziś ważne będzie nie tylko dążenie do zwycięstwa, ale także czerpanie radości z aktywności fizycznej i odkrywanie piękna naszego regionu. Burmistrz Leszek Kopeć życzył wszystkim uczestnikom udanego biegu, pełnego energii i pozytywnych emocji.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zdobył Sylwester Lepiarz z Wronowa, który przebiegł 10 km w imponującym czasie 32:53. Tuż za nim 10-kilometrową trasę w 33:04 pokonał Damian Noga z Kłody. Trzeci na mecie pojawił się Rafał Czarnecki z Bliżyna, z czasem 38:03. Wśród kobiet na metę jako pierwsza wbiegła Lidia Czarnecka z Bliżyna, która trasę pokonała w 40:10. Drugie miejsce w udziale przypadło Swietłanie Olijnik z Czernigowa (40:28). Najlepszą trójkę zamknęła Katarzyna Pawłowska z Chęcin, kończąc bieg w 45:41. To była rywalizacja na najwyższym poziomie, a zawodnicy udowodnili, że są prawdziwymi mistrzami biegu na 10-kilometrowym dystansie.

W nordic walkingu wśród mężczyzn zwyciężył Leszek Nowak z Oleśnicy (1:10:50), tuż za nim był Andrzej Tomczyk z Tarnobrzega (1:14:48). W kategorii kobiecej nagrodę główną zdobyła Dorota Stępień z Kielc (1:14:46). Drugie miejsce zajęła Dominika Ponahajba (1:14:47), zaś na trzecim miejscu podium znalazła się Barbara Ciepiela (1:28:00).

W golejowskim biegu wyróżniono również najlepszego staszowianina oraz najlepszą staszowiankę. Tytuły przypadły Jagodzie Szercer i Rafałowi Musze. Wszyscy uczestnicy II Biegu Golejowskim Szlakiem otrzymali pamiątkowe medale oraz pakiety startowe.

Biegowi głównemu towarzyszyły również zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach 200, 400 i 800 metrów. W biegach młodzieżowych udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z klas I – III, IV – VI i VII – VIII.

Wyniki poszczególnych kategorii prezentują się następująco:

Klasy I – III chłopcy (200 m)

I miejsce – Piotr Wołczyński (PSP Kurozwęki)

II miejsce – Michał Panek (PSP nr 3 w Staszowie)

III miejsce – Karol Jaros (PSP w Bilczy)

Klasy I – III dziewczęta (200 m)

I miejsce – Emilia Kaczorowska (PSP Kurozwęki)

II miejsce – Agata Dulińska (PSP w Czajkowie)

III miejsce – Lena Godziszewska (PSP nr 1 w Staszowie)

Klasy IV – VI chłopcy (400 m)

I miejsce – Antoni Wołczyński (PSP w Kurozwękach)

II miejsce – Gabriel Bazak (PSP nr 1)

III miejsce – Bartłomiej Sierant (PSP w Smerdynie)

Klasy IV – VI dziewczęta (400 m)

I miejsce – Alicja Bator (PSP w Oleśnicy)

II miejsce – Jenna Dolińska (PSP nr 2 w Staszowie)

III miejsce – Milena Maj (PSP nr 2 w Staszowie)

Klasy VII – VIII dziewczęta (800 m)

I miejsce – Vanessa Bystrzanowska (PSP w Koniemłotach)

Klasy VII – VIII chłopcy (800 m)

I miejsce – Antoni Karpiński (PSP nr 1 w Staszowie)

II Bieg Golejowskim Szlakiem i marsz Nordic Walking został zorganizowany przez Stowarzyszenie Sigma Staszów, Stowarzyszenie Aktywni Korab, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie. Partnerami wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, ENEA Elektrownia Połaniec S.A oraz samorząd Województwa Świętokrzyskiego.