Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Kalendarz imprez

Jawor u źródeł kultury – koncert

5 czerwca, godz. 18.00-20.00, Zalew nad Czarną. Wystąpią: „Kapela od Połańca”, Duet Dorota i Gustaw Kozłowscy, Zespół „Wesołe Nutki” Szkoła Podstawowa w Sichowie Dużym, Chór dziecięco-młodzieżowy Staszowskiego Ośrodka Kultury, Zespół „Połaniecka Nuta”, Klub Piosenki „Rytm” Staszowskiego Ośrodka Kultury,
05.06.2022
Czytaj więcej

„Dzień zdrowego ducha”

Baza Staszowskiego Wolontariatu oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie zapraszają młodzież na „Dzień zdrowego ducha” w ramach projektu „Wspólnie działamy w staszowskim wolontariacie”.
31.05.2022
Czytaj więcej

Zlot Food Trucków w Staszowie

W Parku Miejskim im. Górników Siarkowych pojawią się : całkowicie nowe food trucki i kuchnie, przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata, konkursy z nagrodami, wspaniała atmosfera i dobra muzyka oraz strefa dla najmłodszych i młodzieży.
10.06.2022
Czytaj więcej

Dzień Dziecka

29 maja od godz. 15:00, Park Miejski im. Górników Siarkowych. W programie: eksplozja kolorów, zabawy animacyjne z Grupą Frajda, zespoły taneczne KLEKS, spektakl pt. „Cyrk Tarabumba” w wykonaniu Teatru Klinika Lalek, Szkoła „Enigma”, Klub Tańca Towarzyskiego FLESZ, Klub Piosenki RYTM. Atrakcje dodatkowe: kąciki artystyczne (plastyczne, muzyczne SOK) i sportowe (OSiR), zabawy integracyjne, pokazy strażackie i policyjne, konkursy, wesołe miasteczko.
29.05.2022
Czytaj więcej

Wernisaż wystawy Elżbiety Nowak „Kolorem przez życie”

Malarstwo i rysunek to pasje, które towarzyszą Elżbiecie Nowak od zawsze. Maluje obrazy na płótnie akrylem i rysuje węglem. Dotychczas jej prace wystawiano podczas wystaw w Kielcach, Ciekotach, Łupusznie i Stąporkowie.
27.05.2022
Czytaj więcej

Finał konkursu wokalnego „Enea wspiera muzyczne talenty”

21 maja, godz. 15:00, Muszla Koncertowa w Połańcu. Koncert odbędzie się w ramach „Enea Połaniec Festiwal”. Na scenie zaprezentuje się 13 uzdolnionych wokalistów z powiatu staszowskiego w wieku 8-15 lat, którzy swoją charyzmą i umiejętnościami zawładną Muszlą Koncertową w Połańcu. Towarzyszyć im będzie zespół na żywo. Ponadto gościnnie wystąpią uczestnicy piątej edycji The Voice Kids - Maja Janowska oraz Max Kononow. Maja Janowska - uczennica 8 klasy Szkoły Podstawowej w Rytwianach, oprócz śpiewu gra również na pianinie. Jest uczestnikiem jazzowego projektu Acoustic Duo przy Staszowskim Ośrodku Kultury. W programie The Voice Kids występowała w drużynie Barona i Tomsona przechodząc pomyślnie przez kolejne etapy programu takie jak "Przesłuchania w ciemno", "Bitwy", "Sing off". Max Kononow - utalentowany kielczanin mający na swoim koncie wiele sukcesów, jednym z nich to udział w programie i występ na scenie The Voice Kids. Maximilian zaprezentował się w Finale wśród najlepszych uczestników programu w drużynie Cleo. Partnerami wydarzenia są: Enea Elektrownia Połaniec, Just for Music, Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu. Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury
21.05.2022
Czytaj więcej

Przedszkoliada – Staszów 2022

Śpiew, taniec, recytacja, inscenizacje, prace plastyczne i nie tylko. Po przerwie ponownie na staszowskiej scenie zobaczymy najmłodszych i zapoznamy się z dorobkiem artystycznym przedszkoli z terenu powiatu staszowskiego. Na koncerty zapraszamy 17 i 18 maja. Zapewniamy, że uśmiech i satysfakcja dzieci, które stawiają pierwsze kroki na scenie, są bezcenne.
17.05.2022
Czytaj więcej

Filie biblioteczne zapraszają do udziału w Tygodniu Bibliotek

Filie biblioteczne w Wiązownicy, Wiśniowej oraz Sztombergach zapraszają 14 majavna „Spotkanie z książką i nie tylko” . Filia w Koniemłotach zaprasza: - 9 maja - „Książki naszego dzieciństwa” rozmowy, głośne czytanie i rysowanie postaci z ulubionych bajek i wierszyków – spotkanie z przedszkolakami, - 11 maja – Podróż w czasie – zwiedzamy starożytny Egipt – mumie i piramidy – spotkanie z dziećmi ze świetlicy szkolnej, 12 maja – Wystawa literatury o dinozaurach. Kolorowanie i obrazków i rysowanie dinozaurów. Spotkanie z przedszkolakami, 13 maja – Wycieczka przez najpopularniejsze style i kierunki w malarstwie – spotkanie z uczniami klas IV-IV.
14.05.2022
Czytaj więcej

Koncert fortepianowy “Romantyczne inspiracje”

Kompozycje wykona niezwykle utalentowany młody pianista - Daniil Andreev (Ukraina). To wielokrotny laureat konkursów ogólnoukraińskich i międzynarodowych (Grand Prix, I, II i III miejsce m.in. w Kijowie, Wiedniu, Ameryce, Mediolanie), laureat Nagrody Prezydenta Miasta Kijowa. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat, rok później wziął udział w międzynarodowym konkursie i zdobył II nagrodę. W wieku 12 lat dał swój pierwszy recital, który stał się coroczną tradycją. Obecnie przygotowuje się do egzaminu do konserwatorium w Paryżu.
13.05.2022
Czytaj więcej

„Biblioteka – świat w jednym miejscu”

Biblioteka Publiczna w Staszowie wraz z filiami przygotowała szereg propozycji pokazujących bibliotekę jako miejsce wielofunkcyjne. 6 maja - „Szlakiem niedźwiedzia Wojtka” - spotkanie z uczniami klas I-III szkół podstawowych, 7 maja, sobota godz. 10:00 - „ Czas na bajkę” - spotkanie z Teatrzykiem Kamishibai – wstęp wolny, 9 maja – pasowanie uczniów na Czytelników Biblioteki, 10 maja - „W świecie pszczół” spotkanie z uczniami klas I-III szkół podstawowych, 11 maja – filmowy seans podróżniczy, 12 maja -Dzień Bibliotekarza – uroczyste spotkanie, 13 maja – „Podróże po dziecięcej literaturze” - spotkanie z przedszkolakami.
06.05.2022
Czytaj więcej

Majówka w Wiśniowej

W programie: wręczenie nagród w „IV Biegu do Serca Kołłątaja”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz wręczenie nagród, biegi dzieci i młodzieży, występy artystyczne Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Staszowskiego Ośrodka Kultury oraz solistek Klubu Piosenki Rytm, występy artystyczne dzieci z przedszkola w Wiśniowej, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Staszów, zabawy i konkursy z Frajdą, wspólne grillowanie, o oprawę muzyczną zadba Dj Amigo.
03.05.2022
Czytaj więcej

Nocny Turniej w Piłce Nożnej

6 maja 2022 r., godz. 16:30, boisko „Orlik” w Staszowie. Zagrają: DTKS Casablanca, Old Boy Staszów, Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A., FC Geriatria, HMP Strojny Recykling.
06.05.2022
Czytaj więcej

Konkurs wokalny dla dzieci i młodzieży

Weź udział w konkursie wokalnym i zaprezentuj swój talent!Osoby zakwalifikowane do II etapu wystąpią na dużej scenie podczas koncertu finałowego - „Enea Połaniec Festiwal”. 10 maja - termin nadsyłania zgłoszeń, 12 maja – przesłuchania konkursowe, 21 maja – koncert finałowy.
10.05.2022
Czytaj więcej

Staszowskie obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

Rada i Zarząd Powiatu w Staszowie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Rada Miejska w Staszowie zapraszają na obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
03.05.2022
Czytaj więcej

Film animowany Basia 2

Basia 2 (film z lektorem ukraińskim) - kontynuacja przygód rezolutnej 5-letniej dziewczynki, znanej fanom książek Zofii Staneckiej i Marianny Okleyak. Wyjątkowa animacja skierowana do najmłodszych widzów. Aby wejść na seans, należy pobrać bezpłatny bilet w kasie kina. Serdecznie zapraszamy najmłodszych fanów kina.
05.05.2022
Czytaj więcej

BNP Paribas Idę do kina

BNP Paribas Idę do kina – nowa filmowa przygoda w Twoim mieście. 5 maja w Staszowie aktualne kinowe hity na dużym ekranie. Czy są z nami fani Harry'ego Pottera? Specjalnie dla Was - "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a". Idźcie do kina całą rodziną na kolejne przygody Sonica! Ponadto kontynuujemy wyświetlanie krótkich filmów animowanych, które emitujemy bezpłatnie dla dzieci z Ukrainy. Tym razem jest to zestaw czterech odcinków filmu "Basia".
05.05.2022
Czytaj więcej

IV Bieg do Serca Kołłątaja

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania do udziału w IV edycji Biegu do Serca Kołlątaja. Po dwóch latach przerwy Bieg wraca do kalendarza wydarzeń sportowych na terenie gminy Staszów. Impreza odbędzie się we wtorek 3 maja w Staszowie. Bieg jest ściśle związany z postacią ks. Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej. Wydarzenie jest częścią obchodów przypadającej w tym roku 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
03.04.2022
Czytaj więcej

Staszowskie Dni Dla Ziemi

Masz w domu elektroodpady? W zamian możesz otrzymać sadzonkę! Wystarczy w dniu 22.04 w godzinach 10-12 przynieść elektroodpady na parking, przy Parku Miejskim im. Górników Siarkowych i wyrzucić je do podstawionego kontenera. W zamian można otrzymać sadzonkę drzewa, kwiatu lub cebulkę kwiatową.
22.04.2022
Czytaj więcej

Niepodległościowy turniej w piłce siatkowej

23 kwietnia, godz. 9:00, Hala OSiR. Zagrają: Gryf Rytwiany, Huragan Staszów, Jedynka Staszów I, Jedynka Staszów II. Zapraszamy wszystkich miłośników sportu do aktywnego kibicowania.
23.04.2022
Czytaj więcej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - obchody w Staszowie

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczystości, które odbędą się 13 kwietnia o godz. 10:00 w Parku im. Adama Bienia w Staszowie.
13.04.2022
Czytaj więcej

Staszowski Jarmark Wielkanocny

10 kwietnia 2022 r., godz. 10:00, Rynek w Staszowie. W programie: stoiska rękodzielnicze oraz handlowe, stoisko Kół Gospodyń Wiejskich, warsztaty międzypokoleniowe - „Zróbmy sobie pisankę”, godz. 10:30 – występ Kapeli Korbanów, godz. 11:00 – rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą palmę wielkanocną – wręczenie nagród, procesja z palmami do Sanktuarium św. Jana Pawła II, występy artystyczne sekcji SOK.
10.04.2022
Czytaj więcej

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru „TeTaTet”

Najnowsza komedia Mirosława Bielińskiego to sztuka, której głównym tematem jest przyjaźń czterech niesamowitych kobiet. Nawet śmierć nie jest w stanie zakończyć ich przyjaźni. Kobiety przez trzydzieści lat co tydzień spędzały wieczór przy grze w karty, więc fakt śmierci jednej z nich jest wielką katastrofą.
29.04.2022
Czytaj więcej

Przesłuchania do nowo powstałej Grupy Teatralnej

31 marca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Wymagania: wiek od 8 do 100+, prezentacja krótkiego tekstu literackiego (kawałek prozy, wiersz), dobry nastrój i uśmiech. Zajęcia poprowadzi Ewa Pająk. Niezwykle mocna osobowość, mistrzyni w rolach charakterystycznych. Aktorka znana m.in. z filmów Lincz, Wyklęty, Wesele 2.
31.03.2022
Czytaj więcej

67. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - eliminacje rejonowe

Młodzież szkół ponadpodstawowych, studentów oraz osoby dorosłe zapraszamy do udziału w 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
07.04.2022
Czytaj więcej

Piesza pielgrzymka Staszów - Sulisławice

Nadzwyczajna jednodniowa piesza pielgrzymka Staszów – Sulisławice w intencji zakończenia działań wojennych w Ukrainie i pokoju na świecie. Program pielgrzymki: 9:45 – zbiórka pielgrzymów przy kościele św. Bartłomieja, 10:00 - Wyjście na trasę, 17:00 - Msza św. przed cudownym obrazem Matki Boskiej Sulisławskiej.
19.03.2022
Czytaj więcej

Widowisko muzyczne "Lata 20-te, Lata 30-te

28 maja, godz. 18:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Wystąpią artyści Teatru Muzycznego „IWIA”. Ich widowisko to nie tylko niezwykłe przeżycia muzyczne, ale również piękne kreacje, choreografia i niesamowity klimat.
28.05.2022
Czytaj więcej

Spektakl „Król Maciuś"

25 marca, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Spektakl "Król Maciuś" w wykonaniu krakowskiej Grupy O!Teatr, łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Opowiada historię chłopca, który w wieku 10 lat zostaje prawdziwym Królem, a od jego rządów zależą odtąd losy wszystkich obywateli. Trudne zadanie, nieprawdaż?! Mało powiedziane! Przecież król podejmuje decyzje, a za decyzje podobno trzeba być odpowiedzialnym. Domyślacie się pewnie, że nasz bohater wpadnie w nie lada tarapaty.... A może będzie mógł liczyć na waszą pomoc drodzy widzowie?
25.03.2022
Czytaj więcej

Seans filmowy w Bibliotece

8 marca, godz. 15:30, hol Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie (I piętro). Klub Filmowy zaprasza wszystkie Panie na polską komedię romantyczną.
08.03.2022
Czytaj więcej

Staszów dla Ukrainy – Zlot Samochodowy

6 marca 2022 r. godz. 15:00 – 19:00, Plac Targowy w Staszowie. Zbiórka darów rzeczowych i finansowych. Zbiórka obejmuje: środki opatrunkowe, żywność, artykuły higieniczne, odzież. Szczegółowa lista: www.osir.staszow.pl.
06.03.2022
Czytaj więcej

Mecz piłki ręcznej PGNiG Super Ligii

Mecz piłki ręcznej PGNiG Handball Stal Mielec – SPR Wisła Płock. 19.02.2022 r., godz. 17:00, Powiatowe Centrum Sportowe w Staszowie. Wstęp wolny.
19.02.2022
Czytaj więcej

Koncert z okazji Dnia Kobiet

5 marca 2022 r., godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. Burmistrz Miasta i Gminy Staszów oraz Staszowski Ośrodek Kultury zapraszają Państwa na koncert Tadeusza Seiberta. Artysta jest finalistą X edycji The Voice of Poland. Ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po raz pierwszy na scenie wystąpił w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola” mając 5 lat. Jest laureatem ogólnopolskich festiwali piosenki, programu „Szansa na sukces”, uczestniczył w 58. edycji KFPP Opole 2021r. Swój pierwszy album wydał dwa lata
05.03.2022
Czytaj więcej

„Szał ciał” - spektakl odwołany

Spektakl Grupy Teatralnej „Pozytywnie Skopani” ze Skopania został odwołany.
26.02.2022
Czytaj więcej

Walentynkowa akcja charytatywna - „Sercem dla Karoliny Kotlarz”

13.02.2022 r., Golejów. Program: 12:00 – zapisy na marsz pod Galerią Staszowską (plac dawnego Tesco), 12:30 – start marszu spod Galerii na Golejów wraz z żywymi maskotkami Olafem i Marshallem, marsz poprowadzi grupa PTTK Staszów (dużo atrakcji dla dzieci w trakcie marszu), 13:00 – Bieg walentynkowy dla Karoliny (dystans 2 km), Start – Golejów, Meta – Golejów, 13:30 – Finał Marszu i Biegu ze słodką niespodzianką dla każdego uczestnika, 13:45 – Wyniki losowania w konkursie dla osób zapisanych na Marsz i Bieg (wspaniałe nagrody), 14:00 – pokaz pierwszej pomocy wykonany przez OSP Rytwiany oraz rąbanie lodu na jeziorze 14:30 – koncert Piano Kamil Kondek 15:00 – Morsowanie Od 15:15 – Biesiada przy ognisku z muzyką na żywo. Wieczorne morsowanie wraz z niespodzianką Koła Gospodyń Wiejskich (frytki, gofry, regionalne przystawki, kawa, herbata, balony z helem, żywe maskotki Marshall i Olaf, żywe kwiaty dla zakochanych)
13.02.2022
Czytaj więcej

Koncert walentynkowy - „Usta milczą, dusza śpiewa”

12 lutego godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. W programie: najpiękniejsze arie i duety z oper i operetek. Bilety w cenie: 20 zł przedsprzedaż/30 zł w dniu koncertu do nabycia w kasie SOK w godz. 8.00-16.00.
12.02.2022
Czytaj więcej

BNP Paribas Idę do kina w Staszowie

11 lutego w Staszowie aktualne kinowe hity na dużym ekranie. Zobacz z przyjaciółmi kolejną część kultowej już serii komedii - "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4". Zabierz najbliższą osobę na romantyczny wieczór i zobaczcie razem "8 rzeczy, których nie wiecie o facetach". Spędźcie rodzinny, rozśpiewany czas razem ze zwierzakami z "Sing 2".
11.02.2022
Czytaj więcej

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Staszowie

Wolontariusze będą kwestować cały dzień, można zasilić eSkarbonkę staszowskiego Sztabu, prowadzone są aukcje gadżetów, przedmiotów i usług na Allegro; informacje znajdują się na facebookowym profilu: WOŚP Staszów.
30.01.2022
Czytaj więcej

Wieczór artystyczny dla Babci i Dziadka

21 stycznia 2022, godz. 17:00, Staszowski Ośrodek Kultury. W programie: Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Staszowie, koncert solistek Klubu Piosenki Rytm Staszowskiego Ośrodka Kultury.
21.01.2022
Czytaj więcej

VII Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego

VII Marsz Szlakiem Powstania Styczniowego - 29 stycznia 2022 r., Wiązownica-Kolonia „Dzięki” - Rytwiany.
29.01.2022
Czytaj więcej

Muzyczne ferie z SOKiem

Opis zajęć muzycznych, które odbędą się podczas ferii w Staszowskim Ośrodku Kultury.
17.01.2022
Czytaj więcej

Twórcze ferie z SOKiem

Opis zajęć plastycznych, które odbędą się podczas ferii w Staszowskim Ośrodku Kultury.
17.01.2022
Czytaj więcej

Turniej w piłce siatkowej

15 stycznia, godz. 10:00, hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Wystąpią: Gryf Rytwiany, Huragan Staszów, Jedynka Staszów oraz Jedynka Staszów II.
15.01.2022
Czytaj więcej

XXXIII Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek - koncert finałowy

Najpiękniejsze kolędy i pastorałki zaśpiewają laureaci przeglądu, który w bieżącym roku przybrał formę konkursu. Ponadto gościnnie wystąpią: Orkiestra Dęta KiZCHS „Siarkopol” Grupa Azoty w Grzybowie, schola Parafii św. Barbary w Staszowie, chór dziecięco-młodzieżowy Staszowskiego Ośrodka Kultury.
16.01.2022
Czytaj więcej

Dobre rady lisa Witalisa - spektakl dla dzieci

25 stycznia o godz. 17.00 na scenie Staszowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się przedstawienie na motywach opowiadania Jana Brzechwy - "Dobre rady lisa Witalisa".
25.01.2022
Czytaj więcej

Program ferii ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury

Spędź ferie zimowe ze Staszowskim Ośrodkiem Kultury. Na chętnych czekają m.in. warsztaty plastyczne, wokalne, kaligraficzne, rękodzielnicze, festiwal kolęd, muzyczne niespodzianki, spektakle teatralne, karnawałowe szaleństwa, nauka programowania oraz gry i zabawy.
17.01.2022
Czytaj więcej

Ferie 2022 w filiach Biblioteki

Ferie zimowe 2022 w filiach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie (Kurozwęki, Koniemłoty, Wiśniowa, Sztombergi oraz Wiązownica-Kolonia).
17.01.2022
Czytaj więcej

Zimowe Zawody Siłowe

Zawody odbędą się 27.01.2022 r. godz. o godz. 16:00 w  Siłowni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie. Zawody dla mężczyzn odbędą się w 3 kategoriach wiekowych: 16 - 21 lat, 23 - 29 lat, od 30 lat.
27.01.2022
Czytaj więcej

Projekcje filmów edukacyjno–przyrodniczych w Bibliotece

Klub filmowy zaprasza na projekcje filmów edukacyjno–przyrodniczych „Pierwsi mieszkańcy Ziemi”. Ferie zimowe 2022 – poniedziałki i piątki, godz. 15:30.
01.01.1970
Czytaj więcej

XI Zimowy Turniej Koszykówki

Zimowy Turniej Koszykówki odbędzie się 17 stycznia o godz. 10.00 w hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie.
17.01.2022
Czytaj więcej

Zimowy Turniej Badmintona

W turnieju mogą wziąć udział uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Staszów, którzy przyniosą w dniu zawodów pisemną zgodę na udział w turnieju i zgodę RODO. Brak podpisanych zgód stanowi w rozumieniu Regulaminu brak możliwości udziału w turnieju.
25.01.2022
Czytaj więcej

Turniejowy harmonogram Sportowych Ferii 2022

Turniejowy harmonogram Sportowych Ferii 2022: XI Zimowy Turniej Koszykówki, XI Zimowy Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn, VIII Zimowy Turniej Badmintona, Zimowe zawody w wyciskaniu na ławce prostej, XVI Zimowy Turniej Tenisa Stołowego.
01.01.1970
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.