fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Wyniki Letniego Turnieju Badmintona

26 sierpnia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie odbył się „Letni Turniej Badmintona”. Do rywalizacji stanęło 111 uczestników, w tym 54 dorosłych, 48 dzieci i 9 osób reprezentujących szkoły średnie.

Na „Wakacyjnym Turnieju Badmintona” wśród dziewcząt ze szkół średnich zwyciężyła Karolina Bednarska. Drugie miejsce zajęła Natalia Chałońska, a trzecie Judyta Szczypkowska. Wśród chłopców w tej kategorii wiekowej najlepszy był Wiktor Smagłowski, a na drugim miejscu, uplasował się Igor Jabłoński. Trzecie miejsce zajął Arkadiusz Więcław.

W kategorii singiel mężczyzn open najlepszy był Łukasz Bartłomiejczuk. Srebrny medal zdobył Piotr Tomaszewski, a brązowy Roman Pawleta. Wśród kobiet zwyciężyła Oliwia Kocz. Drugie miejsce w kategorii singiel kobiet open zdobyła Marta Tomaszewska, a trzecie Gabriela Kmiecik. Złoto w kategorii singiel mężczyzn 40+ zdobył Tomasz Gil. Drugie miejsce zajął Tomasz Suwała, a trzecie Bogusław Mączyński. Wśród kobiet kategorii powyżej 40. roku życia pierwsze miejsce przypadło Annie Walasek, drugie Monice Drapejkowskiej, a trzecie Dorocie Dyl.

W deblu mężczyzn zwycięską parą zostali Piotr Tomaszewski i Wojciech Lużyński. Na drugiej pozycji uplasowali się Łukasz Bartłomiejczuk i Witold Maryniak, a na trzeciej Tomasz Suwała i Zbigniew Suwała. Wśród kobiet w deblu najlepsze były Monika Kopka i Justyna Kubicka. Drugą pozycję zajęły Anna Kuranda i Monika Drapejkowska, a trzecią Anna Strawa i Dorota Dyl.

W kategorii mixt open zwyciężyli Marta Tomaszewska wraz z Wojciechem Lużyńskim. Drugie miejsce zajęli Monika Kopka i Damian Stefańczyk, a trzecie Oliwia Kocz i Mateusz Frańczak. Kategorię mixt 40+ wygrali Anna Walasek i Paweł Kocz. Na drugiej pozycji uplasowali się Anna Kuranda i Zygmunt Kuranda, a na trzeciej Maria Śnios i Zbigniew Dobrowolski.

Tego samego dnia, również na hali OSiR, odbył się ostatni turniej z cyklu „4xBadminton”. Ten cykl czterech turniejów przeznaczony był dla dzieci i młodzieży, którzy zmagali się w kategoriach: rocznik 2007 i młodsi, 2004 – 2006 i 2001 – 2003. 26 sierpnia w turnieju zamykającym cykl udział wzięło 26 osób.

Spośród dziewcząt z klas I – III najlepszą okazała się Dominika Bartłomiejczuk. Drugie miejsce zajęła Ewa Bartłomiejczuk, a trzecie Julia Misiak. Wśród chłopców z tego przedziału wiekowego zwyciężył Bartosz Szyszkowski. Srebrny medal zdobył Marcel Walczyk, a brąz przypadł Wojciechowi Różyckiemu.

W kategorii dziewcząt z klas IV – V I zdobyły: pierwsze miejsce Natalia Burzyńska, drugie miejsce Natalia Strzelec oraz trzecie Dominika Bartłomiejczuk. Spośród chłopców na podium stanęli kolejno zwycięzca Igor Jabłoński, srebrny medalista turnieju Mikołaj Smoliński oraz brązowy medalista Marcel Koryciński.

W kategorii dziewcząt z gimnazjum pierwsze miejsce zajęła Marta Tomaszewska, drugie Gabriela Kmiecik, a trzecie Magdalena Złotnik. Spośród chłopców pierwsza lokata przypadła gimnazjaliście Piotrowi Tomaszewskiemu, druga Mateuszowi Frańczakowi, a trzecia Wojciechowi Lużyńskiemu.

W klasyfikacji generalnej podsumowującej cyklu turniejów „4xBadminton” lista laureatów jest następująca: