fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Badmintonistki z SP nr 1 w Staszowie mistrzyniami województwa!

Bardzo duży sukces odniosła drużyna badmintonistek z SP 1 w Staszowie. Podczas rozgrywanego w Zagnańsku Wojewódzkiego Finału Drużynowych Mistrzostw Szkół Podstawowych w badmintonie dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Drużyna grała w następującym składzie: Ewa Bartłomiejczuk, Dominika Bartłomiejczuk oraz Lena Orlikowska, która była zawodniczką rezerwową, ale dzięki świetnym występom na Mistrzostwach Powiatu zakwalifikowała się do drużyny. Dziewczęta jechały na turniej w roli faworytek, gdyż do tej pory zdobyły wiele nagród na ogólnopolskich oraz międzynarodowych zawodach, są też wysoko notowane na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Badmintona w swojej kategorii wiekowej, a także należą do wojewódzkiej kadry w badmintonie.

Mimo dużej presji nie zawiodły pewnie pokonując w fazie grupowej SP Ostojów 3:0, SP Końskie 3:0; w ćwierćfinale SP Ćmińsk 3:0, w półfinale SP Busko 3:1. W rozgrywce finałowej, po zaciętym boju, pokonały swoje koleżanki z kadry wojewódzkiej reprezentujące SP nr 3 z Suchedniowa 3:0.

Nagrodą za ten sukces oprócz medali, dyplomów i pucharów jest kwalifikacja do Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci, w których weźmie udział 16 najlepszych szkół w naszym kraju.

Podczas finału drużyna chłopców z SP nr 1 również zajęła wysokie, czwarte miejsce, w składzie: Jakub Boroń, Michał Kasek oraz Oliwier Rogoziński.

Tekst: Łukasz Bartłomiejczuk
Zdjęcia: Anna Kosik