fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Regionalny Puchar Polski w Staszowie

1:0 - takim wynikiem zakończył się mecz finałowy Regionalnego Pucharu Polski w okręgu świętokrzyskim rozegrany w środę, 13 czerwca. Na murawie Stadionu Miejskiego w Staszowie o zwycięstwo walczyła drużyna Wisła Sandomierz oraz KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Drużyna z Sandomierza po zaciętej walce na boisku zdobyła zwycięską bramką w drugiej połowie meczu. W 53 minucie gola zdobył Patryk Róg.

Zaciętej walce pomiędzy drużynami z Sandomierza i Ostrowca przyglądał się burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć. Włodarze miasta gorąco dopingowali zawodników obu drużyn. Na trybunach wśród wielu kibiców znaleźli się także przedstawiciele Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej – prezes Mirosław Malinowski oraz wiceprezes Tomasz Domaradzki. Przedstawiciele ŚZPN złożyli także podziękowania i wręczyli pamiątkowe nagrody sędziującemu rozgrywki Maciejowi Mądzikowi. Był to ostatni mecz w jego karierze sędziowskiej.

Zwycięska drużyna Wisła Sandomierz w nagrodę otrzymała w sumie 36 tysięcy złotych – 30 tysięcy od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz 6 tysięcy złotych od Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Nagrody tryumfującym piłkarzom wręczył burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz szef Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Mirosław Malinowski.