Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
tel.: 15 864 83 05
fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Kalendarz imprez

Koncert zespołu Góralska Hora: „Nuty Góralskie Św. Jana Pawła II”

Koncert odbędzie się w ramach obchodów nadania Patrona Św. Jana Pawła II dla Staszowa. Niedziela, 17.10.2021 r. godz.15:00, kościół pw. św. Barbary w Staszowie.
17.10.2021
Czytaj więcej

Uroczystość nadania miastu Staszów patrona św. Jana Pawła II

Biskup Sandomierski, Krzysztof Nitkiewicz, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Leszek Kopeć, Proboszcz parafii św. Bartłomieja, Szczepan Janas oraz Proboszcz parafii św. Barbary, Grzegorz Jeż zapraszają na uroczystość nadania miastu Staszów patrona św. Jana Pawła II.
16.10.2021
Czytaj więcej

Dzień Otwarty - TANIEC, MUZYKA, RUCH

Zajęcia z elementami: tańca nowoczesnego, jazzowego i współczesnego oraz latino. Lekcje poprowadzi tancerka i choreograf Katarzyna Moskal
14.10.2021
Czytaj więcej

Programowanie w Bibliotece

Jeżeli Twoje dziecko interesuje się informatyką , a Ty chcesz dać mu możliwość nabycia tak potrzebnych w dzisiejszych czasach kompetencji cyfrowych- zgłoś się do Biblioteki Publicznej w Staszowie.
22.10.2021
Czytaj więcej

Wystawa grafik inspirowanych twórczością Stanisława Lema

Staszowski Ośrodek Kultury oraz Narodowe Centrum Kultury zapraszają do udziału w projekcie pt. LEM. W październiku i listopadzie zaprezentowana zostanie wystawa planszowa promującą dzieła Mistrza poprzez prace współczesnych artystów, którzy specjalnie dla potrzeb tego projektu zinterpretowali plastycznie dziesięć książek Lema.
20.10.2021
Czytaj więcej

Projekcja filmu z okazji Nocy Bibliotek

8.10.2021 r. (godz. 14.30) zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Staszowie na projekcję filmu familijnego „Operacja Człowiek w czerni”, Norwegia 2018, reż. Grethe Bøe-Waal. Jest to kryminał familijny o parze młodych detektywów, ekranizacja popularnej serii książek dla dzieci „Biuro Detektywistyczne nr 2”
08.10.2021
Czytaj więcej

Piknik w Dobrej

W programie: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, popcorn, zabawy i konkursy z nagrodami Grupa Animacyjna FRAJDA, zespół muzyczny MAXWEL, wspólne biesiadowanie przy grillu. Piknik jest organizowany w ramach Kampanii "Postaw na rodzinę" oraz "Profilaktyka przez sport i rekreację w Gminie Staszów".
09.10.2021
Czytaj więcej

IV Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką

Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu wraz z kołami łowieckimi z Powiatu Staszowskiego, Tarnobrzega i Sandomierza, Lasy Państwowe - Nadleśnictwo Staszów oraz Łagów, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Starosta Staszowski serdecznie zapraszają do Staszowa - Zalew nad Czarną.
10.10.2021
Czytaj więcej

Kino Outdoor Cinema w SOK

14 października (czwartek) zapraszamy do Staszowskiego Ośrodka Kultury na seans Kina Outdoor Cinema w ramach projektu „Idę do kina”.
14.10.2021
Czytaj więcej

Projekt ZeroJestOK odwiedzi Staszów

Już w najbliższy poniedziałek, 4 października, w godz. w godz. 8-13 w hali widowiskowo - sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie, odbędą się zajęcia sportowe i edukacyjne organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Projekt ZeroJestOK czyli „Lekcja wychowania fizycznego z elementami ratownictwa wodnego” skierowana jest do dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych.
04.10.2021
Czytaj więcej

Magiczny Piknik Rodzinny w Czajkowie Południowym

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Wiśniowskiej, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Stowarzyszenie Aktywna Kraina zapraszają na Magiczny Piknik Rodzinny w Czajkowie Południowym.
26.09.2021
Czytaj więcej

Bieg Papieski 2021

Mamy przyjemność zaprosić wszystkich miłośników biegania do udziału w Biegu Papieskim 2021 i marszu Nordic Walking. Bieg zorganizowano z myślą o młodzieży i dorosłych, którzy na sportowo chcą upamiętnić 43 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II. Kardynał Karol Wojtyła został głową kościoła katolickiego 16 października 1978. Bieg Papieski 2021 odbędzie się w rocznicę tego dnia (sobota, 16 października) w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych w Staszowie. Do udziału w imprezie zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, jak i tych początkujących oraz wszystkich, którzy mają ochotę aktywnie spędzić wolny czas. Bieg ma na celu popularyzację biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, kształtowanie pozytywnych postaw i charakteru poprzez współzawodnictwo sportowe oraz świetną zabawę.
16.10.2021
Czytaj więcej

„Podróż do przeszłości"- spotkanie z regionalistą

Spotkanie autorskie z regionalistą Józefem Żakiem organizowane w ramach cyklu „Pasje wokół nas”. 28 września, godz. 16:00, Biblioteka, ul. Szkolna 14.
01.01.1970
Czytaj więcej

Festyn w Koniemłotach

KGW „KOZAKI” w Grzybowie zaprasza na festyn z możliwością zaszczepienia. 26 września, godz. 14-19, klasztor przy kościele WNMP w Koniemłotach. W programie: pokaz ratownictwa medycznego, zabawy i konkursy dla dzieci, dmuchańce, strefa gastronomiczna, dla każdego zaszczepionego nagroda.
26.09.2021
Czytaj więcej

Świętokrzyskie Orły – Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski

W niedzielę 19 września o godzinie 10.00 na Stadionie Miejskim w Staszowie odbędą się "Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski - Świętokrzyskie Orły" z udziałem zawodników rocznika 2011 i młodszych (dziewczynki i chłopcy). Zwycięzcy staszowskiego turnieju będą grać o cenne nagrody w turnieju finałowym w Kielcach. Nikt tego dnia nie będzie się nudził. Turniej zorganizowany jest na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym ze znakomitą oprawą oraz masą atrakcji i niespodzianek.
19.09.2021
Czytaj więcej

Piknik rodzinny w Oględowie

18 września, godz. 14.00, boisko przy świetlicy w Oględowie. W programie: występ Acoustic Duo, atrakcje i zabawy dla dzieci, gry i konkursy, kąciki : muzyczny, rycerski i ZGOK, wspólne biesiadowanie.
01.01.1970
Czytaj więcej

Rodzinny Rajd Rowerowy – Mała Pętla Staszowska

„Mała Pętla Staszowska” to forma aktywności fizycznej oraz propozycja alternatywnej dla samochodu metody poruszania się, którą zamierzamy zaproponować przy okazji obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
18.09.2021
Czytaj więcej

Hubertus w stajni „Mam Pasję”

Hubertus – święto myśliwych i jeźdźców. 2 października, Stajnia „Mam Pasję” w Staszowie. W programie: pokaz jeździecki, poszukiwanie lisa. zręcznościowe zawody konne, mini gonitwa za lisem, GONITWA za lisem, wybór najszykowniejszego Jeźdźca.
02.10.2021
Czytaj więcej

Festyn #SZCZEPIMYSIĘ w Wiązownicy-Kolonii

KGW w Wiązownicy-Kolonii serdecznie zaprasza na festyn #SZCZEPIMYSIĘ. 11.09.2021 r., godz. 15:00, plac przy boisku w Wiązownicy-Kolonii Atrakcje: dmuchana zjeżdżalnia, zespół muzyczny, gastronomia, wata cukrowa, popcorn, bańki mydlane, malowanie twarzy. Podczas festynu działał będzie mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19, a każdy pełnoletni uczestnik po okazaniu dowodu osobistego będzie mógł się zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Jonhson $ Jonhson. Dla zaszczepionych osób będą czekały upominki.
11.09.2021
Czytaj więcej

Piknik rodzinny #SZCZEPIMYSIĘ w Wiśniowej

Strażackie Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej i OSP w Wiśniowej zapraszają na piknik rodzinny #SZCZEPIMYSIĘ. 12.09.2021 r., godz. 14:00, plac przy Pałacu Kołłątajów w Wiśniowej. W planie: gry i zabawy z Grupą Animacyjną Frajda, warsztaty plastyczne i nie tylko, wspólna zabawa przy rytmicznych dźwiękach DJ AMIGO, mecz piłki nożnej, kino plenerowe, dmuchańce, popcorn, wata cukrowa, poczęstunek przygotowany przez Strażackie Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniowej.
12.09.2021
Czytaj więcej

Maraton Fitness z okazji Narodowego Dnia Sportu

W piątek, 10 września zapraszamy na Maraton Fitness z okazji Narodowego Dnia Sportu. Start godz. 17.00, hala OSiR.
10.08.2021
Czytaj więcej

„Ostatni żołnierz września -Hubal historia prawdziwa."

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych AVITO VIVIT HONORE zaprasza na inscenizację historyczną „Ostatni żołnierz września -Hubal historia prawdziwa."
11.09.2021
Czytaj więcej

Pożegnanie Wakacji przed Halą OSiR

To już ostatnie dni beztroskiej wakacyjnej zabawy, ale w najbliższy wtorek okazji do niej będzie mnóstwo. Przed Halą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie w tym roku "Pożegnanie Wakacji" będzie na sportowo i na kolorowo. Zjeżdżalnie, konkurs plastyczny, strefa zabaw dla najmłodszych, malowanie twarzy, zabawy ruchowe i taneczne przy muzyce poprowadzone przez Mobilne Centrum Animacyjno - Eventowe Frajda oraz Holi święto Kolorów to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na na mieszkańców Staszowa, którzy we wtorek 31 sierpnia przyjdą przed Halę Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie na Pożegnanie Wakacji. Nie zabraknie konkursów z nagrodami dla najaktywniejszych uczestników. Holi Święto Kolorów to zabawa polegająca na obsypywaniu się i wyrzucaniu w górę kolorowego pudru, który tworzy wielką chmurę barw. Tysiące osób wspólnie odliczając od 10 do 0 w jednym momencie wyrzuca kolory w górę ciesząc się i śmiejąc razem z przyjaciółmi i rodziną. To wspaniała okazja, aby spędzić razem aktywnie i kreatywnie czas poza murami domu i pracy. Poza kolorową częścią, imprezie towarzyszy muzyka oraz wiele atrakcji i animacji dla dzieci. Taki charakter imprezy pozwala na integrację osób z różnych środowisk i grup wiekowych, a przede wszystkim buduje postawę radosnego podejścia do życia i optymizmu.
31.08.2021
Czytaj więcej

Rajd rowerowy Tour de Kologne

Stowarzyszenie Dolina Kacanki zaprasza na rajd rowerowy Tour De Kologne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów. 21 sierpnia (sobota), godz. 15:00, start przy Pałacu Dzięki w Wiązownicy-Kolonii.
21.08.2021
Czytaj więcej

Jutrzenkowa Wioska Indiańska

13 sierpnia, godz. 17:00, Pałac Kołłątajów w Wiśniowej. Atrakcje: prezentacja plemion indiańskich, warsztaty tworzenia indiańskiej biżuterii, strefa wodza, ćwiczenia strzelania z łuku, indiański tor przeszkód, konkurs na najciekawszy strój indiański, konkursy i zabawy oraz polowanie na bizona, malowanie twarzy i włosów w indiańskich barwach, poczęstunek słodki i grill.
13.08.2021
Czytaj więcej

Piknik rodzinny - Kurozwęki/Błonie

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Zagrody zaprasza na Piknik rodzinny. 14 sierpnia (sobota), godz. 15:00, Kurozwęki/Błonie. Atrakcje: gry i zabawy, byk rodeo, loteria fantowa, festiwal kolorów, godz. 18:00, malowanie włosów, wspólne grillowanie, wata cukrowa, popcorn, lody, pieczone ziemniaki, kiełbaski, potrawy regionalne.
14.08.2020
Czytaj więcej

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Chleba

Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Chleba o Puchar Burmistrza. 21 sierpnia, , „Zalew nad Czarną". Zgłoszenia zawodników: Sklep Wędkarski ART-MUZ, ul. Poprzeczna, do 19 sierpnia 2021 r., liczba miejsc ograniczona (około 30).
21.08.2021
Czytaj więcej

Dzień Chleba

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów, Rada Miejska w Staszowie oraz Staszowski Ośrodek Kultury zapraszają na Dzień Chleba - smaki naszych dziadków, Miejsko – Gminne Święto Plonów oraz Dożynki Diecezjalne.
22.08.2021
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2021

Zapraszamy na dziesiątą, jubileuszową edycję akcji Narodowe Czytanie. Została ona objęta Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku wybór padł na „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.
04.09.2021
Czytaj więcej

Turniej Koszykówki Ulicznej

Zapraszamy na Wakacyjny Turniej Koszykówki Ulicznej, który odbędzie się 20 sierpnia o godz. 17:00 na boisku Orlik. Zgody rodziców/opiekunów, RODO oraz regulamin turnieju można pobrać ze strony www.osir.staszow.pl
20.08.2021
Czytaj więcej

Happening „Wspomnienie sierpniowych dni 1944"

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych "AVITO VIVIT HONORE" serdecznie zaprasza na happening pn. „Wspomnienie sierpniowych dni 1944”. Wydarzenie nawiązuje bezpośrednio do tragicznej historii Powstania Warszawskiego. Początek o godzinie 17.
01.08.2020
Czytaj więcej

Happy Bus zatrzyma się w Staszowie

Happy Bus zatrzyma się w Staszowie . 2 – 4 sierpnia, godz. 10:00 – 17:00, Zalew nad Czarną w Staszowie. Warsztaty, animacje i zajęcia sportowe, zabawy na sprzętach rekreacyjno-sportowych, animacje i zabawy fakultatywne, malowanie „buziek”, nauka budowania zwierząt z balonów, zabawy tematyczne dedykowane krajom, konkursy z nagrodami.
02.08.2020
Czytaj więcej

Fitness pod gwiazdami

4, 11 i 18 sierpnia, godz. 19:00, boisko „Orlik” w Staszowie, wstęp wolny. W przypadku złej pogody zajęcia nie odbędą się.
04.08.2021
Czytaj więcej

Kino plenerowe w Staszowie

7 sierpnia zapraszamy do Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych w Staszowie, gdzie o godz 21:00 wyświetlona zostanie komedia pt. "Za jakie grzechy, dobry Boże?" w reżyserii Philippe de Chauveron.
07.08.2020
Czytaj więcej

Zlot FOODTRUCKÓW

ZLOT FOODTRUCKÓW, 6-8 sierpnia, Park Miejski im. Górników Siarkowych w Staszowie. - Przepyszne jedzenie z różnych zakątków świata. Duża strefa dla dzieci i młodzieży, roll bary z piwem, konkursy z nagrodami, wspaniała atmosfera i dobra muzyka.
06.08.2020
Czytaj więcej

Kreatywne zabawy plastyczne dla dzieci i młodzieży

Plastyczny sierpień z SOKIEM, czyli kreatywne zabawy dla dzieci i młodzieży. Warsztaty kaligrafii - 2, 9, 16, 23,30 sierpnia , kreatywne rysowanie w plenerze – 11 sierpnia, człowiek w przestrzeni – 18 sierpnia, grafika litery – 25 sierpnia.
02.08.2021
Czytaj więcej

Koncert Mateusza Ziółko

19 czerwca na scenie SOK wystąpi Mateusz Ziółko - polski piosenkarz popowy, pianista i autor piosenek. Brał udział w koncertowych projektach muzycznych, takich jak np. Michael Jackson Symfonicznie, Freddie Mercury Symfonicznie czy Queen Story. Występował jako support podczas organizowanych w Polsce koncertów zagranicznych wykonawców takich jak m.in. Amy Macdonald, Coolio czy John Miles. Uczestnik wielu programów telewizyjnych m.in.: Jaka to melodia, Mam Talent, Must Be the Music, The Voice of Poland, Twoja twarz brzmi znajomo.
19.06.2020
Czytaj więcej

Sołecki Piknik Rodzinny w Wiązownicy Dużej

Sołecki Piknik Rodzinny w Wiązownicy Dużej (boisko przy remizie OSP), 13 czerwca 2021 r. (niedziela), godz. 15:00. W programie: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz wiele innych atrakcji.
13.06.2021
Czytaj więcej

Piesza Pielgrzymka Staszów – Sulisławice

201. Piesza Pielgrzymka Staszów - Sulisławice PROGRAM PIELGRZYMKI: - 11.06.2021 PIATEK GODZ. 19.00 - MSZA ŚW. CMENTARZ CHOLERYCZNY NA POCIESZCE - 12.06.2021 SOBOTA GODZ. 8.00 - 8.50 - PRZYGOTOWANIE DO WYJŚCIA GODZ. 9.00 - MSZA ŚW. W KOŚCIELE ŚW. BARTŁOMIEJA OK. GODZ. 10.10 - WYJŚCIE NA TRASĘ OK. GODZ. 11.30 - I ODPOCZYNEK - CHRZEST NOWICJUSZY OK. GODZ. 12.40 - II ODPOCZYNEK - CZAJKÓW OK. GODZ. 14.10 - III ODPOCZYNEK - WIĄZOWNICA DUŻA OK. GODZ. 15.20 - IV ODPOCZYNEK - WIĄZOWNICA KOLONIA OK. GODZ. 16.20 - KRZYŻ STASZOWSKI OK. GODZ. 17.10 - DOJŚCIE DO SULISŁAWIC GODZ 19.00 - APEL JASNOGÓRSKI OD GODZ. 22.00 - CISZA NOCNA - 13.06.2021 NIEDZIELA GODZ. 8.00 - DROGA KRZYŻOWA GODZ. 9.30 - UROCZYSTA MSZA ŚW. STASZOWSKA OK. GODZ. 12.20 - WYJŚCIE W DROGĘ POWROTNĄ OK. GODZ. 13.00 - KRZYŻ STASZOWSKI OK. 13.30 - I ODPOCZYNEK - WIĄZOWNICA KOLONIA OK. GODZ. 15.50 - II ODPOCZYNEK - WIĄZOWNICA DUŻA OK. GODZ. 16.10 - III ODPOCZYNEK - CZAJKÓW OK. GODZ. 17.20 - IV ODPOCZYNEK - JEZIORO OK. GODZ. 19.00 - DOJŚCIE DO STASZOWA I ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI
11.06.2021
Czytaj więcej

I Runda Pucharu Polski Południowej w Cross Country motocykli terenowych ...

21.06.2020
Czytaj więcej

Staszów w czterech smakach - idziemy do Was siecią

Staszowski Ośrodek Kultury wspólnie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Twórczych „Talent” rozpoczął realizację projektu pt. Staszów w czterech smakach - idziemy do Was siecią. Zadanie w 100% jest finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura w sieci. Projekt przewiduje organizację cyklu czterech koncertów o zróżnicowanym charakterze połączonych z wernisażami wystaw artystów lokalnych. Koncerty i wernisaże będą transmitowane online.
18.06.2020
Czytaj więcej

Turniej Trzech Hal Enea

MKS Olimpia Pogoń Staszów zaprasza na Turniej Trzech Hal Enea dla roczników 2009, 2010, 2011, 2012, 2013/2014.
01.12.2019
Czytaj więcej

IV Golejowska DYCHA

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury „ReKultura" zaprasza na bieg na dystansie 10 km. Od 2016 roku pod koniec października Golejów gości biegaczy z całej Polski. Odbywa się tam bieg terenowy Golejowska Dycha. Jest to pierwszy, profesjonalnie zorganizowany bieg na terenie miasta i gminy Staszów. Przełajowa trasa o długości 10 kilometrów (dwie pętle po 5 kilometrów) została poprowadzona przez lasy okalające kompleks pięknych jezior golejowskich. Organizatorzy postarali się o jak największe urozmaicenie trasy pod względem konfiguracji terenu i nawierzchni. Na uczestników co roku czeka profesjonalny pomiar czasu, pakiet startowy, pamiątkowy medal, a na najlepszych nagrody.
20.10.2019
Czytaj więcej

Spektakl "Kyś"

9 października 2019 roku o godzinie 18.00, w Staszowskim Ośrodku Kultury, odbędzie się spektakl "Kyś", w rreżyserii Igora Gorzkowskiego. Wstęp na spektakl Stowarzyszenia Studio Teatralne Koło jest bezpłatny.
09.10.2019
Czytaj więcej

Piknik rodzinny „Rodzice na boisko"

Akademia Piłkarska Pogoń Staszów zaprasza na II edycję pikniku rodzinnego „Rodzice na boisko". 28 września, godz. 10:00, Stadion Miejski w Staszowie.
28.09.2019
Czytaj więcej

Rajd rowerowy dookoła Aktywnej Krainy

W najbliższą niedzielę, 15 września, planowany jest Drugi Rajd rowerowy dookoła Aktywnej Krainy, organizowany w ramach Europejskiego dnia bez samochodu. Trasa Rajdu, o długości 20, 15 lub 10 km, przebiegać będzie przez siedem miejscowości Gminy Staszów: Czajków Południowy, Czajków Północny, Smerdyna, Łukawica, Wiśniowa, Wiśniowa Poduchowna, a start i metę zaplanowano na „Placu przy altanie” w Woli Wiśniowskiej.
15.09.2019
Czytaj więcej

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze OSP, Stadion Miejski, godz. 10.00.
15.09.2019
Czytaj więcej

III Staszowskie Spotkania z Kulturą Łowiecką

Godz. 13:30, Zalew nad Czarną. W programie m.in. występy artystyczne, pokazy psów myśliwskich, pokazy sokolnicze i degustacja dań z dziczyzny
22.09.2019
Czytaj więcej

Narodowe Czytanie 2019 – Nowele polskie

7 września (sobota) zapraszamy do udziału w 8. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Zaczynamy od godziny 10:00 obok Ratusza. Zachęcamy do zabrania własnych egzemplarzy wybranych noweli w celu uzyskania pamiątkowej pieczęci.
07.09.2019
Czytaj więcej

Motocyklowy Odlot

III edycja Motocyklowego Odlotu. 30.08-01.09.2019, Golejów- Ośrodek Wypoczynkowy "LOTNIK".
30.08.2019
Czytaj więcej
Strona którą odwiedzasz korzysta z plików cookies. Ustawienia dotyczące tych plików można zmienić w opcjach przeglądarki używanej do przeglądania Internetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o plikach cookies przeczytaj Politykę cookies.