fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

MISTRZOSTWO I WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA DLA UCZNIÓW ZE STASZOWSKIEJ „DWÓJKI"

W dniach 04 - 05 czerwca 2018 r. w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce uczniów z roczników 2002-2004. Naszą szkołę reprezentowało 11 dziewcząt i 6 chłopców. W pierwszym dniu zawodów Mistrzem Województwa na dystansie 200 m przez płotki z wynikiem 29,73 został Mateusz Podsiedlik z klasy III B. Do ścisłego finału w biegu na 100 m zakwalifikowała się Kamila Legiecka z klasy III A, która ukończyła rywalizację na II miejscu, uzyskując tytuł Wicemistrza Województwa. Czwarte miejsce w biegu długim na dystansie 1000 m wywalczyła Olga Słomka z klasy III B, szóste punktowane miejsce przypadło Paulinie Dziewierz z klasy II A, a na siódmej pozycji uplasowała się Agata Dziewierz, również z klasy II A. W konkurencjach technicznych rewelacyjnie spisała się Wiktoria Staneta z klasy III D, zajmując II miejsce w pchnięciu kulą. W tej samej konkurencji Wiktor Załucki zajął siódmą pozycję. Sztafeta 4x100 m dziewcząt w składzie: Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Jolanta Makuch mogła cieszyć się z brązowych medali. Sztafeta 4x100 m chłopców w składzie: Kacper Piątkowski, Mateusz Podsiedlik, Krzysztof Binkiewicz, Bartosz Piotrowski zajęła IV miejsce. Opiekunami podczas pierwszego dnia zawodów byli: Bernadeta Wieczorek, Barbara Malinowska, Rafał Konat.

W drugim dniu zawodów nasze dziewczęta spisały się wyśmienicie zdobywając komplet medali. Tą bardzo dobrą passę rozpoczęła Patrycja Kot z klasy III B, która w skoku w dal wywalczyła brązowy medal.
Na zajęciach pozalekcyjnych, które w ostatnim czasie odbywały się na staszowskim stadionie warto było pracować nad techniką biegu płotkarskiego, bo kolejną zawodniczką, która mogła cieszyć się ze zdobytego medalu była Jolanta Makuch z klasy III A, która w biegu na 80 m przez płotki została Wicemistrzem Województwa. Na dystansie 300 m najlepszą w naszym województwie okazała się Kamila Legiecka, uzyskując znakomity wynik 43,79. Uczennica obroniła tytuł Mistrzyni Województwa z tamtego roku szkolnego, ustanowiła nowy rekord życiowy i nowy rekord naszej szkoły. Na tym samym dystansie Mateusz Podsiedlik z wynikiem 39,66 zajął bardzo dobre punktowane IV miejsce. Opiekunem podczas drugiego dnia zawodów była Bernadeta Wieczorek. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Klasyfikacja końcowa w poszczególnych konkurencjach naszych uczniów:

100 m dziewcząt: 2 - Kamila Legiecka, 10 - Marta Jędryka, 11 - Jolanta Makuch

80 m ppł dziewcząt: 2 - Jolanta Makuch

200 m ppł chłopców: 1 - Mateusz Podsiedlik

300 m dziewcząt: 1 - Kamila Legiecka, 10 - Martyna Łukaszek, 11 - Marta Jędryka,

1000 m dziewcząt: 4 - Olga Słomka, 6 - Paulina Dziewierz, 7 - Agata Dziewierz

1000 m chłopców: 8 - Jakub Zięba, skok w dal dziewcząt: 3 - Patrycja Kot

pchnięcie kulą dziewcząt: 2 - Wiktoria Staneta

pchnięcie kulą chłopców: 7 - Wiktor Załucki, 10 - Kacper Piątkowski

sztafeta 4x100 m dziewcząt: 3 - Natalia Bednarska, Kamila Legiecka, Julia Przytuła, Jolanta Makuch, Sztafeta 4x100m chłopców: 4 - Kacper Piątkowski, Mateusz Podsiedlik, Krzysztof Binkiewicz, Bartosz Piotrowski

100 m chłopców: 11- Bartosz Piotrowski, 22 - Krzysztof Binkiewicz

300 m chłopców: 4 - Mateusz Podsiedlik