„Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Staszów
na lata 2014-2025"

Burmistrz Romuald GarczewskiSzanowni Państwo,

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie przystąpił do opracowania „Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Staszów na lata 2014-2025", w której określone zostaną zasoby i potencjały Miasta i Gminy oraz kierunki dalszego rozwoju.

Opracowanie Strategii Rozwoju jest konieczne, ponieważ będzie stanowiło formalną podstawę ubiegania się o dofinansowanie projektów ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Zaplanowane zadania w ramach dokumentu strategicznego przyczynią się do przywrócenia ładu przestrzennego, rozwoju gospodarczego, odbudowy więzi społecznych, ochrony środowiska naturalnego, zachowania dziedzictwa kulturowego, a tym samym poprawy jakości życia mieszkańców. Nadrzędnym celem prac nad dokumentem jest sformułowanie zadań do realizacji, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności naszego Miasta i Gminy. [więcej]

Postęp prac nad dokumentem oraz informacje o spotkaniach, ankiety, fiszki i inne materiały można znaleźć na naszej stronie w dziale [Budowa Strategii na lata 2014-2025]. Zapraszam


12

Błąd

Festiwal

jamrozm
 

Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Staszów

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów w związku ze zbliżającymi się wyborami ławników sądowych uprzejmie prosi o zgłoszenie się kandydatów na ławników.

 

Przerwy w dostawie ciepłej wody

Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Staszowie informuje, że wystąpią przerwy w dostawie ciepłej wody, z powodu wykonywania remontów sezonowych.

 

Ogłoszenie o X Sesji Rady Miejskiej w Staszowie

Ogłoszenie

W dniu  27 czerwca 2011 roku (poniedziałek) o godz. 11:00  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie  się X  SESJA  RADY  MIEJSKIEJ  W  STASZOWIE

Tematem obrad sesji będzie m.in.:

Więcej…

 

AKTUALIZACJA DANYCH W EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY

AKTUALIZACJA DANYCH W EWIDENCJI DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Od 1 lipca 2011 r. wchodzą w życie znowelizowane przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, zgodnie z którą dane przedsiębiorców zarejestrowanych w gminnych rejestrach od 1 lipca w formie elektronicznej będą umieszczane w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Organem rejestrowym dla przedsiębiorców figurujących dotąd w gminie będzie Minister Gospodarki. Dotychczasowy organ ewidencyjny – Burmistrz Miasta i Gminy Staszów – będzie pełnił rolę pośrednika przyjmującego wnioski i przekształcającego je na formę elektroniczną.

Więcej…

 

„KLEKSY” ponownie na podium

02W dniach od 1 do 5 czerwca w Koninie odbywał się 32. Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca. Wzięło w nim udział ponad dwa tysiące młodych artystów z Białorusi, Litwy, Niemiec Ukrainy oraz z Polski, wśród nich była też reprezentacja z naszego miasta.
Staszowskie „KLEKSY” wystąpiły w dwóch choreografiach. Występ taneczny pt. „W ramionach Siwy” zakwalifikował się do rundy finałowej. Natomiast inscenizacja pod nazwą „Kto ma pszczoły, ten ma miód” zdobyła pierwsze miejsce - „ZŁOTY APLAUZ”.
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie wspiera finansowo działalność Stowarzyszenie Zespołów Artystycznych „KLEKS”.

Więcej…

 

Lokalne Partnerstwo dla Młodzieży

_dsc00322 czerwca w Starostwie Powiatowym w Staszowie pomiędzy dziewięcioma podmiotami zostało zawarte porozumienie powołujące Lokalne Partnerstwo dla Młodzieży. Jest to trzecia w kraju taka inicjatywa.
Jak powiedziała Barbara Zamożniewicz prezes Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży, która jest liderem partnerstwa –  "Naszym celem jest społeczna aktywizacja młodzieży. Porozumienie to jest fundamentem do stworzenia - na początek –„Centrum Młodzieży w Staszowie”, „Młodzieżowej Rady Konsultacyjnej” oraz „Lokalnego Funduszu Grantowego dla Młodzieży”. Chcemy zwiększyć zaangażowanie młodzieży w życie społeczności lokalnej oraz podniesienie jakości oferty jej czasu wolnego.

Więcej…

 

PIĘĆ KROKÓW DO BEZPIECZNIEJSZEJ ŻYWNOŚCI

coli
 

JAK ROZMAWIAĆ I WSPÓŁPRACOWAĆ

superFundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży wraz z koalicjantami: Staszowskim Towarzystwem Kulturalnym, Regionalnym Forum Samorządowym, Związkiem Miejsko - Gminnym OSP, Staszowskim Ośrodkiem Kultury oraz  Burmistrz Miasta i Gminy  Staszów

zapraszają na spotkanie, pod tytułem "JAK ROZMAWIAĆ I WSPÓŁPRACOWAĆ", które odbędzie się w dniu 9 czerwca (czwartek) 2011 r. o godzinie 16.00 w Staszowskim Ośrodku Kultury.

Spotkanie jest elemenetem konkursu "Super Samorząd 2011" organizowanego w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór.

 

Spotkanie przedsiębiorców

Szanowni Państwo, Przedsiębiorcy z terenu Miasta i Gminy Staszów

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie przedsiębiorców odbywające się w ramach projektu „LEM – dyfuzja innowacji wśród MŚP" organizowane przez EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego, które odbędzie się 13 czerwca 2011 roku o godzinie 13.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31.

Więcej…

 

Zaproszenie do zorganizowania stoisk

szklarkiOrganizatorzy imprezy plenerowej "Szklarki 2011", która odbędzie się 26 czerwca br (niedziela) w Sielcu zapraszają podmioty gospodarcze, osoby prywatne z terenu powiatu staszowskiego do zorganizowania własnych stoisk podczas tej imprezy, na których bedzie można sprzedawać wszelkie produkty i wyroby regionalne: potrawy, wypieki, miód, owoce, wyroby artystyczne itp.
Zapraszamy w szczególności Stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich, twórców rękodzieła artystycznego, malarzy i inne osoby, które wzbogacą artystycznie - regionalnie naszą wspólną imprezę.
Zainteresowani są proszeni o kontakt z p. Agnieszką Borzęcka tel. 509 480 719, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub z p. Janem Mazanką tel. 608 049 370, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

„Aktywizacja społeczno – zawodowa w Ośrodku Pomocy Społecznej"

ops_pokl

Już po raz czwarty Ośrodek Pomocy Społecznej w Staszowie jest realizatorem projektu systemowego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL) - Priorytet VII - promocja integracji społecznej, pt: „Aktywizacja społeczno – zawodowa osób korzystających z pomocy społecznej z terenu miasta i gminy Staszów."

Realizacja projektu rozpoczęła się w styczniu br. i potrwa do grudnia 2011r. Tegoroczny budżet projektu to 422.246,00zł, w tym wkład własny stanowi kwota 44.335,84zł.  W m-cu lutym br. odbyło się spotkanie z osobami zaproszonymi do wzięcia udziału w projekcie. Wyłoniono grupę 25 uczestników, osoby te podpisały deklarację uczestnictwa w projekcie.

Więcej…

 

STASZÓW W SCYZORYKACH

SCYZORYKI

KOLAKAWA i IMMUNITET znalazły się w finale konkursu "Muzyczne Scyzoryki 2011"

Dalszy wynik konkursu zależy również od Państwa, na staszowskie zespoły można głosować przy pomocy sms'ów

Więcej…

 

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Staszów

o sprzedaży w drodze ustnego przetargu nieograniczonego nieruchomości stanowiących własność Gminy Staszów położonych w Staszowie na osiedlu "Małopolskie". Działki oznaczone numerami ewidencyjnymi 5753/12 oraz 5753/13.

Treść ogłoszenia.

 

Dzień Dziecka w Staszowie

011 czerwca najmłodsi staszowianie mieli okazję do uroczystego świętowania i dobrej zabawy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka przy Szkole Podstawowej nr 3 w Staszowie organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcji - przeróżne gry, zabawy i konkursy z nagrodami, wesołe miasteczko. Były występy artystyczne, które rozpoczął koncert Orkiestry Tadeusza Wrześniaka. Dla wszystkich była serwowana gorąca grochówka, lody i słodycze. Nieco starsza młodzież wzięła udział w dwóch rajdach pieszym – do Wiśniowej oraz rowerowym do „Pustelni Złotego Lasu”. W Zespole Szkół im. St. Staszica odbyły się zawody strzelecki o „Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów”.
Staszowskie obchody święta wszystkich dzieci zakończyły się późnym popołudniem. Imprezę na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie organizowało Sowarzyszenie "Procivitas".

 

 

Więcej…

 

Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą"

0„Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą" pod takim hasłem odbywa się świętokrzyska eliminacja XIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży.

Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej oraz Wojewoda Świętokrzyski, który organizuje konkurs poprzez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przy współudziale Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, a także Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty w Kielcach.

Więcej…

 

Uroczystość patriotyczna w Kurozwękach

03„Jako naród doświadczyliśmy udręczenia i zabijania. Ludzie poświęcali swoje życie na ołtarzu ojczyzny. 71 lat temu, łamiąc wszelkie obyczaje międzynarodowe, pakta, konwencje nasi sąsiedzi na czele ze Stalinem, członkami politbiura: Woroszyłowem, Kaganowiczem, Berią podpisali wyrok śmierci na bezbronnych ludzi – polskich jeńców.” Tymi słowy ks. Jerzy Rybusiński rozpoczął  uroczystości upamiętniające osobę posterunkowego Stefana Müllera – policjanta, który pełnił swą służbę w Kurozwękach w okresie międzywojennym, a który został zamordowany w 1940 roku w Twerze.

Więcej…

 

Strażackie wybory

01W niedzielę, 22 maja druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Staszów wybierali Zarząd – kadencja trwa pięć lat.
Na terenie gminy Staszów działa piętnaście jednostek strażaków ochotników, w tym pięć ujętych jest w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym. Prawie w każdej jednostce znajduje się drużyna młodzieżowa. Do straży zaciągają się również panie. Na terenie gminy są trzy formacje kobiece.
Jak mówił w podsumowaniu kadencji prezes Kryspin Bednarczyk – w minionej pięciolatce nakłady finansowe z budżetu gminy na działalność OSP wyniosły ponad 3,5 mln zł. Na tą kwotę złożyły się między innymi wydatki poniesione na wybudowanie nowych strażnic w Krzczonowicach i Smerdynie, pięć lekkich samochodów pożarniczych oraz jeden średni. Jednostki z Niemścic, Łukawicy i Smerdyny otrzymały sztandary.

 

Więcej…

 

Jest szansa na żłobek

maluch

Gmina Staszów zakwalifikowała się do ogłoszonego przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH".

W ramach konkursu w 2011 r. będą dofinansowywane działania na rzecz rozwoju infrastruktury służącej opiece nad dziećmi w wieku do lat 3, w ramach: żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. 

Więcej…

 

Promocja Wiśniowej w Kielcach

03Trwa kampania pn. „Wiśniowa – wieś z sercem” promująca miejscowość, w której spoczywa serce ks. Hugona Kołłątaja.
20 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zakończono świętokrzyskie obchody 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wziął udział Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, pod którego patronatem odbywały się te uroczystości. Inauguracja obchodów miała miejsce w marcu w Wiśniowej.
Jak wspomniała pomysłodawczyni zorganizowania wojewódzkich obchodów posłanka Marzena Okła-Drewnowicz - Wiśniowa jest miejscem w województwie świętokrzyskim, które przez osobę ks. Hugona Kołłątaja jest w sposób naturalny związana z historią Konstytucji 3 Maja.

Więcej…

 

IX Sesja Rady Miejskiej

sesjaRadni Rady Miejskiej w Staszowie uczestniczący w poniedziałkowej sesji większość uchwał przyjęli jednogłośnie za.  W dniu 16 maja 2011 roku odbyła się IX Sesja Rady Miejskiej w Staszowie. W sesji uczestniczyło 20 radnych, porządek obrad został przyjęty jednogłośnie. W porządku obrad było podjęcie uchwał w sprawie:

 

 

 

 

Więcej…

 

Europejski Tydzień Sportu Dla Wszystkich - kalendarz imprez

Poniżej zamieszczamy link do Kalendarza Imprez organizowanych w ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH - XVII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN 2011

Link do kalendarza imprez

 

CZ@T NA ŻYWO

baner-czat

W dniu 18 maja 2011 roku na stronie www.staszow.pl odbył się czat mieszkańców z burmistrzem Staszowa Romualdem Garczewskim. Rozmowa trwała ponad godzinę i uczestniczyło w niej jednocześnie ok. 20-30 użytkowników internetu.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, rzeczową i merytoryczną dyskusję Poniżej prezentujemy zapis czatu w wersji uporządkowanej i pogrupowanej tematycznie.

Więcej…

 

Diecezjalne uroczystości dziękczynienia za Błogosławionego Ojca Świętego

02

15 maja w Staszowie odbyły się diecezjalne uroczystości dziękczynienia za wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II Papieża Polaka. Mszę świętą na staszowskim rynku koncelebrowali kapłani diecezji sandomierskiej pod przewodnictwem biskupa sandomierskiego ks. dra Krzysztofa Nitkiewicza oraz biskupa pomocniczego Edwarda Frankowskiego.
Na niedzielne uroczystości do Staszowa licznie przybyli klerycy sandomierskiego seminarium oraz siostry zakonne. Obecni byli posłowie na sejm RP: Maria Zuba, Marek Kwitek, Krzysztof Lipiec i Jarosław Rusiecki. Władze wojewódzkie reprezentowali wicewojewoda świętokrzyski Barbara Oczkowicz, członkowie Zarządu Województwa Piotr Żołądek i Kazimierz Kotowski oraz Małgorzata Muzoł - świętokrzyski kurator oświaty. Uroczystości uświetniły górnicza orkiestra KiZChS „Siarkopol”, młodzieżowa orkiestra Tadeusza Wrześniaka oraz Chór Nauczycielski, licznie przybyły delegacje i poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych, szkół, zakładów pracy i instytucji, harcerze.
Jego Ekscelencję księdza biskupa Krzysztofa Nitkiewicza powitał burmistrz Staszowa Romuald Garczewski wraz ze swoim zastępcą Henryką Markowską.

Więcej…

 

Dzień Ziemi w Staszowie

vv13 maja w staszowskiej „trójce” odbyła się II edycja imprezy o zasięgu gminnym z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Szkoła ta wygrała konkurs ogłoszony przez burmistrza Staszowa na najlepszy scenariusz ekologicznej imprezy przeznaczonej dla uczniów. Wygraną jest 3 tys. zł z przeznaczeniem ich na edukację ekologiczną. W ramach zwycięskiego scenariusza nauczyciele zaproponowali przeprowadzenie turnieju ekologicznego. W konkurencjach turniejowych wzięło udział pięć szkół.

Więcej…

 

Strona 38 z 52

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

 

Więcej danych:

 


 

rgarczewski

Romuald Garczewski
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów
burmistrz@staszow.pl 

 

henrykamarkowska
Henryka Markowska
z-ca burmistrza 
hmarkowska@staszow.pl 

tomaszfafara
Tomasz Fąfara
z-ca burmistrza
tomasz.fafara@staszow.pl

Burmistrz oraz zastępcy
w indywidualnych
sprawach przyjmują
w poniedziałki każdego
tygodnia. 

 


 

Dyżury Rady Miejskiej
odbywają się
Urzędzie Miasta i Gminy
w Staszowie 
w pokoju 121

bednarczyk__kryspin

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Kryspin Bednarczyk
poniedziałek: 15.00 - 17.00,
piątek: 15.00 - 16.00

gajek_dyl__beata

Wiceprzewodnicząca
Rady Miejskiej
Beata Gajek - Dyl
czwartek: 9.00 - 12.00

wojciechowski__bonifacy

Wiceprzewodniczący
Rady Miejskiej
Bonifacy Wojciechowski
wtorek: 12.00 - 15.00
piątek: 11.00 - 14.00

 

 

10m

 

monit 2014 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

Najbliższe wydarzenia

2012POKLsm
dyzury_aptek

zaszczepwsobiechecszczepien

PIS

mania_dzialania_mini
korab_logo

ebok pgnig

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości