szklarki 2015 banner

„Od zera w zerówce”

odzeraPod tą nazwą Szkoła Podstawowa w Wiązownicy Dużej realizuje projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas zerowych.  Uczniowie zdobywają nowe umiejętności podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego oraz podnoszą swoją sprawność fizyczną w trakcię lekcji tańca. 48 zajęć z jezyka angielskiego i rytmiki prowadzone było od początku stycznia bieżącego roku, a odbywać się będą do czerwca. Szkoła w ramach projektu również zakupiła sprzęt oraz pomoce edukacyjne do nauki języka oraz do zajęć z rytmiki. Projekt dofinanoswany został w całości przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Człowiek -najlepsza inwestycja" kwotą 41 750,00 zł.

W miniony wtorek, 15 maja, w szkole w Wiązownicy odbyła się konferencja promująca projekt, a sześciolatki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Więcej…

 

OSiR Staszów zatrudni ratowników

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zatrudni ratowników na sezon wakacyjny. Praca na kąpielisku w Golejowie od 23 czerwca 2012 roku.

Wymagania niezbędne: ukończony kurs pierwszej pomocy oraz uzyskany tytuł ratownika (młodszego lub starszego); ważna legitymacja członka WOPR na dany rok kalendarzowy z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika.

Podania mozna składać osobiście w biurze OSiR (hala Widowiskowo-Sportowa, ul. A. Mickiewicza 40) lub elektronicznie pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami.

 

Polska Biega

20120518polskabiega
 

PIES DO ADOPCJI

piesUrząd Miasta i Gminy w Staszowie poszukuje osoby chętnej do przygarnięcia psa. Zwierzę jest czyste, odrobaczone i przebadane przez weterynarza.

Kontakt tel. 15 864 83 22 w godzinach pracy UMiG (poniedziałek w godz. od 8.00 do 16.00, wtorek-piątek w godz. od 7.00 do 15.00).

 

 

 

Ścieżki muzyczne - koncert muzyki filmowej

20120527plakatm

Więcej…

 

Triumf Pana Kleksa

20120511triumfmW dniu 11 maja w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się seans pt. "Triumf Pana Kleksa". Bajkę o przygodach profesora Ambrożego Kleksa zna dziś niemal każdy dorosły Polak. Ostatnia część przygód powstała w 2001 roku.

Wyjątkowy seans w Staszowie zorganizowała Joanna Zacharzewska-Szymańska. Autorka opowiedziała publiczności o samym filmie oraz zdradziła niektóre tajniki trudnej i niestety ginącej sztuki animacji tradycyjnej. Opowiedziała również o tym jak powstawał film. Publiczność dowiedziała się min. że animacja zawarta w Triumfie Pana Kleksa była ostatnią wykonaną metodą tradycyjną, malowaną na celuloidzie.

Więcej…

 

Dzień Bibliotekarza

20120510-1mW dniu 10 maja w ratuszu, na staszowskim rynku odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi i bibliotekarzami z pobliskich okolic oraz całego województwa świętokrzyskiego. Ewa Cygan, dyrektorka gminnej Biblioteki Publicznej w Staszowie przywitała serdecznie przybyłych gości. Podczas obchodów Dnia Bibliotekarza wręczono nagrody dla wyróżnionych czytelników biblioteki. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz, zastępcy burmistrza Tomasz Fąfara i Henryka Markowska, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bonifacy Wojciechowski oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Andrzej Dąbrowski. Na spotkaniu można było zobaczyć wystawę na temat piłki nożnej, jak i również przy kawie podystkutować o literaturze.

Więcej…

 

Zebranie na osiedlu NR 2 "Ogrody"

odbędzie się w piątek 18 maja, o godzinie 18.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie
 

Zebranie na Osiedlu NR 4 "Staszówek"

odbędzie się we wtorek 15 maja, o godzinie 18.00, w budynku Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Staszowie.
 

Święto Konstytucji 3 Maja

2012_05_03_001Z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wiśniowej i w Staszowie odbyły się uroczystości patriotyczne. W obchodach wzięli udział między innymi europoseł Czesław Siekierski, senator RP Mieczysław Gil oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.
Obchody rozpoczęto rankiem od Mszy świętej w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego i Świętego Ducha w Wiśniowej, gdzie spoczywa serce ks. Hugona Kołłątaja. Tu przy pamiątkowej tablicy poświęconej współautorowi Konstytucji delegacje władz samorządowych oraz młodzież szkolna złożyli kwiaty. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawili: proboszcz wiśniowskiej parafii ks. Krzysztof Barański oraz ks. kan. Edward Zieliński - proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Staszowie.

 

Więcej…

 

Knowing You Knowing Me

DSC_0095mW dniu 10 maja w Zespole Szkół nr 2 w Staszowie odbył się Festiwal Comeniusa ,,Knowing You Knowing Me '' na którym dzieci zaprezentowały obyczaje oraz kulturę państw Europejskich m.in. Anglii , Belgi i Hiszpanii. Na festiwalu mogliśmy usłyszeć piosenki w języku angielskim oraz liczne tańce od ,,Krakowiaczka po Hip Hop. ,,Comeniusowi'' towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. W Festiwalu wzięła udział zastępca burmistrz Staszowa Henryka Markowska. Socrates Comenius to świetny program dzięki któremu mamy możliwość zwiedzania państw Unii Europejskiej jak i rozwoju nauczycieli oraz młodzieży, mówił dyrektor szkoły nr 2 w Staszowie Jan Gromniak.

Więcej…

 

Złote Borówki przyznane! (video)

zlota_borowka1We wtorek 8 maja 2012 roku zostały wręczone nagrody regionalnego znaku jakości "Złota Borówka - wyróżnienie z regionu Białe Ługi", przyznawanego przez Lokalną Organizację Turystyczną "Czym Chata Bogata" ze Staszowa. Z terenu gminy Staszów, w kategorii "Najlepsza baza gastronomiczna" wyróżnienie otrzymała Karczma Świętokrzyska ze Staszowa. W pozostałych kategoriach prawo posługiwania się znakiem "Złotej Borówki" otrzymali w kategoriach:

- Najlepsza działalność, aktywność, przedsiębiorczość: Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii
- Najlepsza baza noclegowa: "Leśny Dworek" (gm. Daleszyce)
- Najlepsza impreza: "W dzień świętej Tekli ziemniaki będziem piekli"
- Najlepszy produkt lokalny: Pasta borowikowa Barbary Wojciechowskiej

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości  tysiąca złotych, okolicznościowe grawertony oraz prawo do używania zastrzeżonego godła promocyjnego „Złotej Borówki".

Więcej…

 

Stulatka z Koniemłotów

dsc_0014Pani Zofia Sołtysiak w minioną niedzielę (6 maja) obchodziła setne urodziny. Uroczystość odbyła się w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Koniemłotach.
Szanowna jubilatka otrzymała życzenia od premiera Rzeczypospolitej Polskiej, które w jego imieniu odczytała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba.
Zebrani goście, między innymi burmistrz Staszowa Romuald Garczewski oraz starosta staszowski Andrzej Kruzel przekazali  solenizantce gratulacje i życzenia kolejnych stu lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Więcej…

 

ZŁOTE GODY w Staszowie

zlotegody2012Dwadzieścia cztery małżeństwa z gminy Staszów, które w tym roku obchodzą 50-lecie związku, otrzymało medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się 27 kwietnia w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu. W imieniu głowy państwa odznaczenia wręczali burmistrz Staszowa Romuald Garczewski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Życzenia i gratulacje dostojnym Jubilatom złożyli również starosta staszowski Andrzej Kruzel, wicestarosta Michał Skotnicki oraz zastępcy burmistrza Staszowa: Henryka Markowska i Tomasz Fąfara.

Więcej…

 

Liderki odwiedziły Staszów

20120507mSześć społecznych liderek z Mazowsza, Mazur i Lubelszczyzny odwiedziło powiat staszowski, by poznać metody jakie stosujemy w naszym regionie pracując na rzecz społecznej aktywizacji młodzieży. Wizyta odbyła się w ramach Programu LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i została zorganizowana przez Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży we współpracy z Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie.

Wizyta odbyła się w dniach 27-29 kwietnia, jej celem było zainspirowanie przybyłych gości do zastosowania niektórych metod pracy z młodzieżą w swoich środowiskach a także podzielenie się dobrymi praktykami. Szczególną uwagę poświęcono utworzonemu w czerwcu 2011 Partnerstwu dla Młodzieży oraz powołanemu przez Partnerstwo Lokalnemu Programowi Grantowemu dla Młodzieży „Mania Działania” (www.maniadzialania.pl)

Więcej…

 

Cybermuzeum Ziemi Staszowskiej

Od kwietnia 2012 roku Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oddaje do dyspozycji użytkowników internetu portal poświęcony historii Ziemi Staszowskiej.

Jest on jednym z pierwszych w Polsce projektów tego typu realizowanych przez gminy. Zadanie wykonano dzięki wsparciu Lokalnej  grupy Działania „Białe Ługi” środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Osi 4 LEADER, w ramach działania 4.1. Wdrażanie lokalnych Strategii Rozwoju.  

Więcej…

 

VIII Rajd Staszowski

20120506VIIIRAJDmORGANIZATORZY:

Koło Grodzkie PTTK w Staszowie
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
Centrum Kultury w Łubnicach
Powiatowe i Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

Komandor Rajdu – Andrzej WAWRYLAK
Kierownik tras rowerowych – Roman BIENIASZEWSKI

CEL RAJDU:

 

  • Propagowanie krajoznawstwa i aktywnych form wypoczynku
  • Poznanie i promocja gmin Ziemi Staszowskiej Promowanie zdrowego stylu życia – przeciwdziałanie patologiom (narkomanii, alkoholizmowi) wśród młodzieży

Więcej…

 

Majówka speleologiczna w Szydłowie

20120501spelem
 

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

20120413obwieszczeniem
 

Nowe kontrakty w EZGOKu

EZGOK-projekt

20120424EZGOKmW dniu 24.04.2012 r. w siedzibie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, Rzędów 40, 28 – 142 Tuczępy zostały podpisane trzy Kontrakty z Wykonawcami w ramach projektu: „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" na usługi:

1. Pomoc techniczna dla Beneficjenta (JRP) w ramach Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: Eko - Konsulting –Projekt „CONSEKO –BBM DESIGN" S.A. ul. Wiedeńska 114, 30-147 Kraków
2. Promocja podczas realizacji Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: UNIA Sp. z o.o. ul. Ceglarska 14/10, 30-362 Kraków
3. Kampania edukacyjna w ramach Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: UNIA Sp. z o.o. ul. Ceglarska 14/10, 30-362 Kraków

Więcej…

 

Szczepienia lisów wolno żyjących!

Powiadamia się, że na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 29 kwietnia do 6 maja 2012 roku, ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu sczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim, prostokątnym pakiecie stanowiącym przynętę, wagi około 15 gramów, koloru brązowo - czarnego. Pakiety te zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu.

Apeluje się do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką, gdyż zapach ludzi na pakiecie powoduje, że lisy nie przyjmują szczepionki, co uniemożliwia ich uodpornienie.

Żródło: Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

 

Siatkarze staszowskiej "trójki" wicemistrzami województwa

20120417siatkamDrużyna staszowskiej "trójki" została wicemistrzem województwa w mini-piłce siatkowej chłopców. W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w dniu 17 kwietnia w Hali OSiR, wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych (zwycięzcy półfinałów wojewódzkich).

Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali Jacek Więckowski (przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego) oraz Robert Kufel (z-ca dyrektora PSP Nr 3). W obecności trenerów odbyło się losowanie w wyniku którego w grupie A znalazły się zespoły SP Nr 11 Starachowice, SP Mirzec i SP Włoszczowa, natomiast w grupie B - PSP Nr 3 Staszów, SP Nieświn oraz SP Bodzentyn.

Więcej…

 

Bądź mądry, wróć, rozwijaj swój region

Imigranci

Region świętokrzyski zachęca migrantów do powrotu, weź udział w ankiecie badawczej !  

W maju 2011 roku, Region Świętokrzyski rozpoczął współpracę przy innowacyjnym projekcie europejskim pn.: Regions benefitting from returning migrants – Re-Turn („Regionalne korzyści płynące z powrotu migrantów"), współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany jest w ramach Programu dla Europy Środkowej, Europejskiej Współpracy Terytorialnej. 

Więcej…

 

Święto Ziemi w Przedszkolu Nr 8 (video)

20120424mDzieci i nauczyciele z przedszkola Nr 8 im. Hansa Christiana Andersena uczciły „Dzień Ziemi". Z tej okazji odbyło się spotkanie poświęcone ekologii. Dzieci przygotowały transparenty z hasłami dotyczącymi ochrony przyrody, część z nich wzięła udział w konkursie plastycznym, a także pokazie mody „z recyklingu". Dzień Ziemi to święto obchodzone wiosną. W Polsce, w dniu 24 kwietnia. Światowy Dzień Ziemi jest okazją do promowania postaw ekologicznych. W naszym kraju święto jest obchodzone od 1990 roku.

Więcej…

 

Ciężka niedziela dla piłkarzy Pogoni Staszów.

20120422pogon415m

W niedziele 22 kwietnia na stadionie MOSiR w Pińczowie odbył się mecz 21 kolejki Zina IV ligi pomiędzy tamtejszą Nidą, a Pogonią Staszów. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną piłkarzy z Ponidzia 1:0. Jedyna bramka padła po szybkim rozegraniu z rzutu rożnego, po wykonaniu którego piłka trafiła na pole karne Pogoni. Jeden z obrońców naszej drużyny wybił piłkę na szesnasty metr, gdzie znajdował się Łukasz Baran który precyzyjnym strzałem zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Zespół przeciwnika wysoko zawiesił poprzeczkę, piłkarze Nidy mieli dodatkową przewagę ponieważ grali przed własną publicznością – mówił trener Pogoni Staszów Michał Twaróg.

Więcej…

 

Strona 38 z 60

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 63 gości