dopalacze banerkoncert dla karoliny baner

 ww piknik banner

Znaleziono psa

pekinczykNa Osiedlu Oględowska w Staszowie znaleziono psa w czerwonej obroży. Właściciela prosimy o kontakt z pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie
tel. 15 864 83 22, pok. 222.

 

 

 

 

Grand Prix Staszowa

20120711grandprixm

 

REGULAMIN

 

Skok na kasę

prow

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" organizuje konkurs fiszek "skok na kasę". Można dzięki niemu uzyskać dofinansowanie w wysokości 50% do realizacji zadań z zakresu różnicowania w kierunku działalności nierolniczej oraz tworzenia i rozwoju mikroprzedsiębiorstw. 

Więcej…

 

Radni obradowali w komplecie (video)

20120628sesjamW dniu 28 czerwca 2012 roku (czwartek) o godz. 14.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbyła się XXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE. Wzięli w niej udział wszyscy Radni.

Przed rozpoczęciem obrad miała miejsce uroczystość wręczenia podziękowań dla najzdolniejszych uczniów szkół z gminy Staszów. Wyróżnieni zostali laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz "odyseusze" z Czajkowa. Uczniów przedstawiła kierownik wydziału edukacji Jolanta Macias. Głos zabrała z-ca burmistrza Henryka Markowska która podziękowała za młodzieży rodzicom i nauczycielom laureatów. W podobnym tonie wypowiedział się także przewodniczący Kryspin Bednarczyk.

Więcej…

 

OBWIESZCZENIE Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie

Obwieszczenie z dn. 25.06.12 r. do stron postępowania dot. przed.:"Likwidacja barier rozwojowych – most na Wiśle z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 764 oraz połączeniem z drogą wojewódzką nr 875".

 

OGŁOSZENIA SĄDOWE

Sąd Rejonowy w Staszowie I Wydział Cywilny w sprawie z wniosku Gminy Staszów reprezentowanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Staszów o zezwolenie na złożenie do depozytu nr ewid. 395/1:

1. Ogłoszenie o zezwoleniu na złożenie do depozytu.

2. Ogłoszenie o ustanowieniu kuratora.

 

Sołtyska Łukawicy wyróżniona w Wąchocku

20120629Myslekm30 czerwca 2012 r w Wąchocku odbył się corocznie organizowany Zjazd i Turniej Sołtysów Ziemi Kieleckiej. Z naszej gminy w tym konkursie została wyróżniona Justyna Mysłek Sołtys sołectwa Łukawica. Nagrodzona ma 27 lat jest magistrem administracji. Z jej inicjatyw powstało w miejscowości Łukawica Stowarzyszenie ,,Łukawskie Gospodynie'' . Ma ono na celu pozyskiwać środki finansowe dla poprawy warunków życia oraz rozwoju miejscowość. Jednym z działań stowarzyszenia była organizacja dnia Dnia Dziecka oraz wystawienie produktów regionalnych do degustacji podczas dożynek gminnych. Sołtyska zabiegała również o budowę i remonty dróg w swojej miejscowości, a także była mocno zaangażowana w budowę łącza internetowego w Łukawicy.

Odbierając puchar pan sołtys podziękowała kapitule i dodała, że jest to dla niej duże wyróżnienie i jednocześnie uznanie dla miejscowości oraz władz samorządowych za ostatnie lata pracy na rzecz sołectwa. Sołtys przyznaje, że dzięki współpracy z samorządem zarówno gminnym i powiatowym w ostatnim czasie dużo się zmieniło w Łukawicy. Uporano się bowiem z największymi bolączkami miejscowości takimi jak brak dróg czy udrożnienie rowów melioracyjnych. Jeden z najmłodszych sołtysów w gminie w planach na przyszłość zakłada dalszą promocje swojej miejscowości.

 

Wyprawka szkolna 2012/13

ksiazkiW związku z Rządowym programem pomocy uczniom w roku szkolnym 2012/2013  Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje rodziców, że istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników uczniom rozpoczynającym 1 września 2012 roku naukę w klasach I-IV szkoły podstawowej oraz klasie I szkoły ponadgimnazjalnej: zasadniczej szkoły zawodowej, liceum  ogólnokształcącego i technikum. 

Projekt programu „Wyprawka Szkolna” zakłada, że rodzice uczniów  klas pierwszych szkoły podstawowej będą mogli ubiegać się o pomoc jeśli dochód na osobę w rodzinie nie będzie wyższy niż 504 zł netto (kryterium dochodowe zapisane w ustawie o świadczeniach rodzinnych).

Więcej…

 

Widowisko taneczne w wykonaniu zespołów artystycznych "KLEKS"

20120629kleksmW sobotę 29 czerwca 2012 pod dachem Hali OSiR w Staszowie gościła  najbardziej utytułowana staszowska grupa tańca nowoczesnego. Wspaniały koncert w wykonaniu Staszowskiej  Formacji Taneczneja „KLEKS"  zgromadził kilkusetosobową publiczność. 

Młodzi artyści  zaprezentowali dynamiczne, pełne fantazji i bardzo kolorowe ułady, w choreografii Państwa Małogrzaty i Jana Szmyrgałów. Wśród zaprezentowanych nymerów znalazły się m.in. tegoroczne prezentowane na  33. Międzynarodoweym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2012, gdzie "Kleks" zdobył BRĄZOWY APLAUZ.  Na festiwalu tym wystąpiły trzy grupy ze Staszowa: w kategorii show dance do 11 lat - KLEKSIKI z choreografią „NANOBOTY", w kategorii show dance 12-15 lat - KLEKS z układem „WIKINGOWIE", w kategorii show dance 16-19 lat - KLEKS z choreografią „HALLOWEEN".

Więcej zdjęć w >>GALERII<<

 

Uczennice z Czajkowa najlepsze w Finale Czwartków LA

20120605czwartkimFinał Kieleckich Czwartków Lekkoatletycznych był podsumowaniem całorocznych eliminacji lekkoatletycznych. Odbył się 5 czerwca 2012 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach. Gminę Staszów w tej sportowej imprezie reprezentowały uczennice: Paulina Floras i Katarzyna Śledź z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Czajkowie.

Paulinka, uczennica klasy czwartej, startowała w biegu na 60 m i w skoku w dal. Wygrała wszystkie starty. Jej najlepszy wynik w biegu na 60 m. – 8,92 s, a w skoku w dal– 4,46 m . Kasia, uczennica klasy piątej, startowała w biegu na 60 m. i w rzucie piłeczką palantową  i jej najlepsze wyniki to: 8,86 s. w biegu i 47,5 m w rzucie.

Więcej…

 

Staszów z kolejną promesą

20120626promesymGmina Staszów odbuduje kolejne drogi w ramach programów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. W dniu 26 czerwca 2012 r. burmistrz Staszowa Romuald Garczewski odebrał z rąk wojewody Bożentyny Pałki-Koruby promesę na 550 tys zł.

Środki w łącznej kwocie 18 milionów 150 tysięcy zł otrzymało 44 gminy oraz dziewięć powiatów z terenu województwa świętokrzyskiego. Zostaną one przeznaczone głównie na odbudowę zniszczonych dróg.

To nie pierwsze środki pozyskane przez gminę Staszów, w 2012 r. na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w marcu br. Staszów otrzymał na ten cel promesę o wartości 1 mln zł.

 

Na końcu świata

20120706gram"Lubisz poznawać nowych ludzi? Chętnie spędzasz czas na świeżym powietrzu? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź jest twierdząca, serdecznie zapraszamy Cię do udziału w grze terenowej "Na końcu świata", która odbędzie się 6 lipca na terenie Lasu Golejowskiego. 

Podczas jej trwania zmierzycie się z licznymi zadaniami sprawnościowymi, a na zakończenie macie szansę otrzymać atrakcyjne nagrody. Dla wszystkich chętnych uczestników przewidujemy również ognisko, zwieńczające całodniowy wysiłek. 

Zgłoszenia za pomocą formularza elektronicznego przyjmujemy do 3 lipca. By uczestniczyć w grze, należy zgłosić 3- osobową drużynę, w wieku 13+.

Działanie pt.: "Gra terenowa Na Końcu Świata" realizowana jest przez młodzież uczestniczącą w projekcie "Akcja:Wolontariat" współfinansowanym jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich "

 

II Staszowskie Keszowanie

keszowanie

29 czerwca 2012 roku - 1 lipca 2012 roku


II STASZOWSKIE KESZOWANIE


Rozpoczęcie
II Staszowskiego Konkursu Keszowego
30 lipca godzina 9.30
Golejów - OW OSiR "Wilga"

 

Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie:

http://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP42BA

 


 

Dyżury przedszkoli w okresie wakacji

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że w okresie letnim dyżury pełnić będą przedszkola według poniższego harmonogramu:

  • 2 lipiec– 20 lipiec - Przedszkole Nr 3 ul. Jana Pawła II 17, tel. 15 864 21 21
  • 23 lipiec – 10 sierpień - Przedszkole Nr 4 ul. Wysoka 39, tel. 15 864 22 06
  • 13 sierpień – 31 sierpień - Przedszkole Nr 8 ul. Kilińskiego 20, tel. 15 864 14 84

 

 

Konferencja naukowa

plakatm

 

 

Ogólnopolska Konferencja Naukowa z okazji:

100 ROCZNICY WYSTAWY ROLNICZEJ W STASZOWIE,
DNIA CHLEBA I DOŻYNEK POWIATOWYCH

 

 

 


Więcej…

 

Siatkarze plażowi ze Staszowa jadą na Półfinały Mistrzostw Polski do Łodzi

20120620siatkam20 czerwca na boiskach siatkówki plażowej w Połańcu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówkę Plażową w kategorii junior. W rozgrywkach wzięło udział 16 par reprezentujących kluby z naszego województwa między innymi: UKS Gump Ostrowiec Św., STS Skarżysko Kam., MKS Czarni Połaniec i IUKS Integro Staszów. Klub ze Staszowa wystawił dwie pary: Patryka Grosickiego i KarolaChodynę oraz Tomasza Głoda z Tomaszem Kryńskim. 

Pierwsze mecze bez większych problemów staszowskie pary wygrały. Po ponad godzinnym odpoczynku - tak niestety jest podczas rozgrywek, kiedy się gra systemem brazylijskim. Już wtedy okazało się, że są wnajlepszej szóstce turnieju. Para Kryński/Głód po zaciętym pojedynku z parą z STS-u Majewski /Sasal wygrała i weszła do strefy medalowej, premiowanej awansem na Półfinały Mistrzostw Polski. Niestety druga para Grosicki/Chodyna przegrała z parą z STS Andryszewski/Kurowski, którzy na co dzień trenują w SMS-ie w Łodzi.

Więcej…

 

Aktywizacja społeczno – zawodowa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Staszowie - V edycja

ops_staszowOśrodek Pomocy Społecznej w Staszowie rozpoczął realizację, piątej już edycji, projektu systemowego pt.: „Aktywizacja społeczno - zawodowa osób korzystających z pomocy społecznej z terenu miasta i gminy Staszów”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt skierowany jest do osób, które zamieszkują gminę Staszów, są w wieku aktywności zawodowej, nie pracują i korzystają z różnych form wsparcia w ramach pomocy społecznej.

Więcej…

 

Medale z Kozienic

20120617kozienicemW dniach 15-17 czerwca 2012r, odbyły się w Kozienicach Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych. W zawodach tych wzięli udział trenowani przez Agnieszkę Wawrzkiewicz zawodnicystowarzysznia LZS SIGMA STASZÓW: Mateusz Cecelon (13l.) i Wojciech Kamiński (11 l.).

 

 

 

Więcej…

 

Ogłoszenie - XXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 28 czerwca 2012 roku (czwartek) o godz. 14.00  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XXIV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE
Tematem obrad sesji będzie m.in.:

Więcej…

 

Przerwy w dostawie ciepłej wody

kranZakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Staszowie informuje, że wystąpią przerwy w dostawie ciepłej wody z powodu wykonywania remontów sezonowych:
18.06 - 21.06 - ul. KEN 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13; 
25.06 - 27.06 - ul. Kołłątaja 1 i 3, DONER KEBAB;
28.06 - ul. Mickiewicza 48;
29.06 - ul. Mickiewicza 54;
02.07 - 05.07- ul. Kilińskiego 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14 i 18; ul. Mickiewicza 14, 16, 18, 20, 22; Sklep PSS; EDAN - ul. Kilińskiego 5.
 

Pojemniki na przeterminowane leki

lekiUrząd Miasta i Gminy w Staszowie zakupił sześć specjalnych pojemników na przeterminowane leki. Są one rozstawione na terenie miasta w aptekach przy: ul. Konstytucji 3 Maja 10c, ul. Jana Pawła II 10, ul. Opatowska 10, ul. Mickiewicza 62, ul. 11-go Listopada 123, ul. Złota 2.

Przeterminowane leki należą do grupy odpadów niebezpiecznych. Zawierają substancje toksyczne dla środowiska. Związki chemiczne zawarte w lekach są bardzo trwałe. Przedostając się do wód lub gleb mogą je skazić. Leków nie wolno wyrzucać do toalet! Oczyszczalnie ścieków nie radzą sobie z takimi substancjami. Obecność związków w wodzie sprawia, że bakterie i wirusy uodporniają się na nie. Odpady farmaceutyczne są utylizowane w bardzo wysokiej temperaturze. 

 

Ważne podpisy!

20120614mW sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy podpisana została umowa na Budowę Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (ZGOK) w ramach projektu "Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy,  Udział w uroczystości wzięli  Adam Jarubas marszałek województa świętokrzyskiego, Andrzej Zoch wiceprezes WFOŚ, Andrzej Kruzel starosta staszowski, Michał Skotnicki wicestarosta staszowski,a także przedstawicieli samorządów zrzeszonych w EZGOK w tym burmistrzowie i wójtowie.

Więcej…

 

"Aktywny Samorząd" - program działań adresowany do osób niepełnosprawnych

Starosta Staszowski informuje, że Rada Nadzorcza PFRON zatwierdziła do realizacji pilotażowy program pn. „Aktywny Samorząd”, który przewiduje powierzenie realizacji samorządom powiatowym programu działań adresowanego do indywidualnych osób niepełnosprawnych. 
Obecnie podpisano porozumienie pomiędzy Powiatem Staszowskim oraz Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwestii współpracy w realizacji programu, którego celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo beneficjentów pomocy w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Więcej…

 

Eliminacje międzyregionalne o puchar LZS piłka ręczna mężczyzn

20120611lzsmW dniu 5 czerwca 2012 KS KORAB-OSiR Staszów wygrał Eliminacje Międzyregionalne o Puchar Przewodniczącego Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej mężczyzn rocznik 1993 i młodsi.

Zwycięstwo podopiecznym trenera Janusza Świętonia zapewniło niżej wymienionym zawodnikom udział w centralnych Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych, tj; : Jurkowski Kamil, Bąk Michał, Bednarczyk Artur, Bielec Kamil, Błachut Dawid, Bugaj Kamil, Faliszewski Sebastian, Kaleta Michał, Kuraś Tomasz, Toś Kamil, Szafrański Tomasz i Wawrzkiewicz Robert, W zawodach organizowanych w Staszowie (makroregion) brały udział drużyny z czterech województw: świętokrzyskie – KS KORAB OSiR Staszów, lubelskie – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, małopolskie - Ludowy Uczniowski Klub - Sportowy Skrzyszów i podkarpackie Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „KOLIBER" Zarzecze.

Więcej…

 

KLEKSY ponownie na podium

kleksy_konin_2012_08Staszowska Formacja Taneczna „KLEKS” wróciła z 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2012 z BRĄZOWYM APLAUZEM. W eliminacjach tanecznych wzięło udział 96 prezentacji, do finałów jurorzy zakwalifikowali 58 z nich. W koncercie galowym wystąpiły zespoły, których wytańczone choreografie zostały uznane przez komisję artystyczną za najlepsze. Było ich w sumie 34.
Na festiwalu wystąpiły trzy grupy ze Staszowa: w kategorii show dance do 11 lat - KLEKSIKI z choreografią „NANOBOTY”, w kategorii show dance 12-15 lat - KLEKS z układem „WIKINGOWIE”, w kategorii show dance 16-19 lat - KLEKS z choreografią „HALLOWEEN”.
Ogromne wrażenie na instruktorach i choreografach konkurencyjnych zespołów  zrobiła występ najstarszej staszowskiej grupy pt: „HALLOWEEN”. Większość z obserwatorów nie mogła zrozumieć dlaczego właśnie ten występ nie został doceniona przez jury festiwalu.

Więcej…

 

Strona 38 z 62

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 03

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości