Wydział Finansowy Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że na rok podatkowy 2015 nie uległy zmianie stawki podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku od środków transportowych.
Natomiast stawka podatku leśnego wynosi 41,547 zł od 1 ha gruntu.

Deklarację na podatek od nieruchomości na 2015 rok należy złożyć do 31 stycznia 2015 r., na podatek rolny i leśny do 15 stycznia 2015 r., a na podatek od środków transportowych do 15 lutego 2015 roku.

Druki deklaracji
dostępne są na stronie www.staszow.pl w zakładce:
Urząd/ Pliki do pobrania/FORMULARZE PODATKOWE

Informacje udzielane są pod numerami telefonów: (15) 864 83 69 lub (15) 864 83 37.

 

baner dzialki

Warsztaty twórcze ...

warsztaty_tworcze
 

XV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

Ogłoszenie

W dniu 4 października 2011 roku (wtorek) o godz. 1200 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

Więcej…

 

XIV Sesja Rady Miejskiej w Staszowie - ogłoszenie

Ogłoszenie

 W dniu  29 września 2011 roku (czwartek) o godz. 14:00  w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie  się XIV  SESJA  RADY  MIEJSKIEJ  W  STASZOWIE
Tematem obrad sesji będzie m.in.:

 

Więcej…

 

Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza

sok_sekcje_2011_12Staszowski Ośrodek Kultury zaprasza do sekcji i klubów zainteresowań w roku artystycznym 2011/2012. ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!

Zespół bębniarski – w ramach sekcji młodzież uczy się gry na etnicznych instrumentach perkusyjnych takich jak: djembe, konga, darabuka. Forma bezpłatna.
Młodzieżowe zespoły muzyczne – SOK tworzy kilka zespołów instrumentalno-wokalnych, które skupiają młodzież kochającą muzykę i osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez dźwięków gitary, klawiszy, czy też perkusji; SOK w zależności od zainteresowanych formować będzie konkretne „kapele”. Forma bezpłatna.
Klub Piosenki RYTM – skupia dzieci i młodzież, które uwielbiają śpiewać, zwłaszcza na scenie; SOK prowadzi zajęcia dotyczące wokalu, emisji głosu, ruchu scenicznego oraz uczy, jak zachowywać się na scenie; wokaliści biorą udział w wielu koncertach, występach, konkursach i przeglądach. Świetna zabawa, wiele umiejętności, mnóstwo przygód i radości ze śpiewu. Forma bezpłatna.

Więcej…

 

Ku pamięci ks. Romana Kotlarza

uroczystosci_ks_kotlarz_02„Temu, który błogosławił wołaniu o prawdę, sprawiedliwość i wolność” taki napis widnieje na pomniku w Koniemłotach poświęconemu pamięci księdza Romana Kotlarza – obrońcy robotników podczas protestów radomskich w 1976 r.
W sobotę 17 września w podstaszowskich Koniemłotach, w 35. rocznicę śmierci kapłana, mieszkańcy miasta i gminy Staszów uczcili jego pamięć.

 

 

Więcej…

 

Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze OSP w Staszowie

 

Ogłoszenie o przetargu

ogloszenie-krasickiego
 

Starostwo Powiatowe w Staszowie zaprasza przedsiębiorców na szkolenie

Starostwo Powiatowe w Staszowie zaprasza przedsiębiorców na szkolenie nt. konkursu 1.1.5 w ramach Działania 1.1 "Bezpośrednie wsparcie sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Szkolenie odbędzie się w dniu 19 września 2011 roku, o godz. 9:00 (poniedziałek) w sali nr 16 Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Koszarowej 7 w Staszowie.

Link do pełnej treści zaproszenia

 

Turniej Orlika

turniej_orlika
 

Wyniki badań z mammografii i cytologii

m00

Wyniki badań cytologicznych i mammograficznych
wykonanych w Staszowie, w miesiącu lipcu,
są dostępne do odebrania
w Biurze Obsługi Klienta
w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie
ul. Opatowska 31.

 

Przerwa w działaniu Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta i Gminy Staszów

Informujemy, iż zgodnie z infomacją uzyskaną od Biura Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w dniu 09 września 2011 roku w godzinach 21:00 - 21:30 nastąpi przerwa w działaniu Biuletynu Informacji Publicznej. Przerwa ta związana będzie z pracami serwisowymi.
 

Dożynki w Kurozwękach

plakat_dozynki_kurozwekim
 

Dzień Chleba

fildzch

Kilka tysięcy osób bawiło się na koncercie Oddziału Zamkniętego. Zespół był gwiazdą kolejnej edycji "Dnia Chleba" w Staszowie. Jak podkreślali muzycy, dzięki staszowskiej publiczności był to najlepszy koncert jaki ostatnio grali. Występ trwał około dwóch godzin, mimo to wielotysięczny tłum nie chciał wypuścić zespołu ze sceny przyjmując każdy kolejny występ bisowy z gorącym aplauzem.

W bogatym programie artystycznym znalazły sie również mi.in.  prezentacja zespołu mażoretkowego ,,Rytm", kapel ludowych, teatru muzycznego ,,Nad Kamienną" i pokaz mody zorganizowany przez MODAR sp. zo.o.

Więcej…

 

XII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE - ogłoszenie

W dniu  31 sierpnia 2011 roku (środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XII SESJA RADY MIEJSKIEJ  W STASZOWIE

Tematem obrad sesji będzie m.in.:

Więcej…

 

Ostrzeżenie dla przedsiębiorców!

Ostatnio na terenie kraju, również i naszej gminy, przedsiębiorcy zaczęli otrzymywać pisma (z załączonym przekazem płatniczym), w których nakazuje się wpłatę  115 zł za wpis do  Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców.

Jest to próba oszustwa i wyłudzenia pieniędzy.

Więcej…

 

Otwarcie Zlotu PTTK

20110814-2Rekordowa liczba, ponad 400 uczestników bierze udział w 60 Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK. Bazą główną imprezy jest Golejów k. Staszowa. Zlot zorganizowany został przez Klub Turystyki Rowerowej - Koła Grodzkiego PTTK im. Adama Bienia w Staszowie. Turyści zwiedzają region świętokrzyski, w tym Staszów, Kurozwęki, Rytwiany, Szydłów, Sandomierz, Bałtów i św. Krzyż.

Więcej…

 

Hejnał Staszowa na lubelskim rynku

00W dniu 15 sierpnia 2011, z balkonu na rynku w Lublinie odegrany został Hejnał Staszowa. Trębacze Stanisław Breziński oraz Piotr Ścibisz reprezentowali Staszów na XVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Hejnałów Miejskich. Impreza odbywa się w Lublinie corocznie, w dniu 15 sierpnia, w rocznicę nadania miastu praw miejskich.

Wyjazd trębaczy ze Staszowa zorganizował Urząd Miasta i Gminy w Staszowie. Na przeglądzie zostało zaprezentowane 28 hejnałów z różnych polskich miast, w tym z Krakowa, Białegostoku, Sandomierza, Łodzi, Katowic, ale też Łęcznej, Dzierżoniowa, Kórnika, Ostrzeszowa. Trębacze odgrywali je z balkonu zabytkowego Trybunału Koronnego na lubelskiej starówce.

Więcej…

 

TOTU FESTIVAL

totufestival
 

60 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK

pttkzlot
 

Wielka przebudowa ulic na Osiedlu Ogrody

umowa_ogrody_2011Na Osiedlu Ogrody w Staszowie zostaną odnowione ulice: H. Sawieckiej, Legionów Polskich, Krasieckiego, Traugutta, PKWN, Łącznik, Sikorskiego, Mickiewicza.

W ramach zaplanowanych prac zostanie przebudowana kanalizacja deszczowa, zmieniona zostanie nawierzchnia dróg oraz chodników. Burmistrz Romuald Garczewski podpisał umowę na wykonanie tego zadania z Przedsiębiorstwem Robót Drogowych ze Staszowa.

Wartość zadania to  ponad 2 miliony  936 tys.  złotych. Prawie połowa tej kwoty zostanie pokryta z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011.

 

Informacje dotyczące stypendium i zasiłku szkolnego w roku szkolnym 2011/2012

Z godnie z:

  • ustawą z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.),
  • uchwałą nr  LII/529/06 Rady Miejskiej w Staszowie z dnia 5 października 2006 r.

W celu zmniejszenia różnic w dostępie do edukacji oraz umożliwienia pokonywania barier dostępu do edukacji wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia, udzielana jest uczniom pomoc materialna.

Więcej…

 

11. sesja Rady Miejskiej w Staszowie

sesja11_2011_12XI obrady Rady Miejskiej w Staszowie zdominowała kwestia wyrażenia zgody na zakup przez Gminę Staszów działek od staszowskiego PKS-u. Radni niemal jednomyślnie zgodzili się na zakup 1,5 ha. W ten sposób Gmina Staszów chce finansowo pomóc przedsiębiorstwu. Będzie to również krok w kierunku jego przyszłej komunalizacji.
Sprzedaż niewykorzystywanego majątku przez PKS w Staszowie jest jednym z warunków jaki postawiła Komisja Europejska Ministrowi Skarbu Państwa by mógł udzielić Spółce pomocy publicznej w kwocie 2,7 mln złotych.

 

 

Więcej…

 

„Świadomi zagrożenia”

Lasy Państwowe rozpoczynają społeczną kampanię informacyjno-edukacyjną „Świadomi zagrożenia”, współfinansowaną ze środków Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Kampania obejmuje 10 województw charakteryzujących się największym stopniem zagrożenia pożarowego. Na terenie województwa świętokrzyskiego rozpoczyna się realizacja projektu II „Ogień w lesie a przyroda II- drugi etap kampanii informującej społeczeństwo o zagrożeniu pożarowym w lasach”; obejmującej województwa południowo-wschodniej części Polski.

Więcej…

 

Zagrożenie ze strony kleszczy nadal aktualne!

kleszczPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Staszowie przypomina o zagrożeniach ze strony kleszczy zakażonych wirusem Kleszczowego Zapalenia Mózgu (KZM)!
Przenoszony przez kleszcze wirus KZM atakuje układ nerwowy (mózg lub rdzeń kręgowy). Choroba może mieć ciężki przebieg i prowadzić do trwałych następstw w postaci porażenia nerwów, niedowładów kończyn, zaburzeń koncentracji lub depresji, a nawet zgonu.

Więcej…

 

Staszowski CIS realizuje kolejny projekt

Centrum Integracji Społecznej w Staszowie 1 lipca 2011 r. rozpoczęło realizację projektu pt. „Podmiot zatrudnienia socjalnego partnerem Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy w realizacji kontraktów socjalnych”, współfinansowanego ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej  w ramach programu „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu-edycja 2011-2015”.

Więcej…

 

Strona 38 z 53

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2014 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

2012POKLsm
dyzury_aptek

zaszczepwsobiechecszczepien

PIS

mania_dzialania_mini
korab_logo

ebok pgnig

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości