„Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Staszów
na lata 2014-2025"

Burmistrz Romuald GarczewskiSzanowni Państwo,

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie przystąpił do opracowania „Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Staszów na lata 2014-2025", w której określone zostaną zasoby i potencjały Miasta i Gminy oraz kierunki dalszego rozwoju.

Opracowanie Strategii Rozwoju jest konieczne, ponieważ będzie stanowiło formalną podstawę ubiegania się o dofinansowanie projektów ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Zaplanowane zadania w ramach dokumentu strategicznego przyczynią się do przywrócenia ładu przestrzennego, rozwoju gospodarczego, odbudowy więzi społecznych, ochrony środowiska naturalnego, zachowania dziedzictwa kulturowego, a tym samym poprawy jakości życia mieszkańców. Nadrzędnym celem prac nad dokumentem jest sformułowanie zadań do realizacji, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności naszego Miasta i Gminy. [więcej]

Postęp prac nad dokumentem oraz informacje o spotkaniach, ankiety, fiszki i inne materiały można znaleźć na naszej stronie w dziale [Budowa Strategii na lata 2014-2025]. Zapraszam

 

Stulatka z Koniemłotów

dsc_0014Pani Zofia Sołtysiak w minioną niedzielę (6 maja) obchodziła setne urodziny. Uroczystość odbyła się w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Koniemłotach.
Szanowna jubilatka otrzymała życzenia od premiera Rzeczypospolitej Polskiej, które w jego imieniu odczytała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba.
Zebrani goście, między innymi burmistrz Staszowa Romuald Garczewski oraz starosta staszowski Andrzej Kruzel przekazali  solenizantce gratulacje i życzenia kolejnych stu lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Więcej…

 

ZŁOTE GODY w Staszowie

zlotegody2012Dwadzieścia cztery małżeństwa z gminy Staszów, które w tym roku obchodzą 50-lecie związku, otrzymało medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się 27 kwietnia w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu. W imieniu głowy państwa odznaczenia wręczali burmistrz Staszowa Romuald Garczewski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Życzenia i gratulacje dostojnym Jubilatom złożyli również starosta staszowski Andrzej Kruzel, wicestarosta Michał Skotnicki oraz zastępcy burmistrza Staszowa: Henryka Markowska i Tomasz Fąfara.

Więcej…

 

Liderki odwiedziły Staszów

20120507mSześć społecznych liderek z Mazowsza, Mazur i Lubelszczyzny odwiedziło powiat staszowski, by poznać metody jakie stosujemy w naszym regionie pracując na rzecz społecznej aktywizacji młodzieży. Wizyta odbyła się w ramach Programu LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i została zorganizowana przez Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży we współpracy z Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie.

Wizyta odbyła się w dniach 27-29 kwietnia, jej celem było zainspirowanie przybyłych gości do zastosowania niektórych metod pracy z młodzieżą w swoich środowiskach a także podzielenie się dobrymi praktykami. Szczególną uwagę poświęcono utworzonemu w czerwcu 2011 Partnerstwu dla Młodzieży oraz powołanemu przez Partnerstwo Lokalnemu Programowi Grantowemu dla Młodzieży „Mania Działania” (www.maniadzialania.pl)

Więcej…

 

Cybermuzeum Ziemi Staszowskiej

Od kwietnia 2012 roku Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oddaje do dyspozycji użytkowników internetu portal poświęcony historii Ziemi Staszowskiej.

Jest on jednym z pierwszych w Polsce projektów tego typu realizowanych przez gminy. Zadanie wykonano dzięki wsparciu Lokalnej  grupy Działania „Białe Ługi” środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Osi 4 LEADER, w ramach działania 4.1. Wdrażanie lokalnych Strategii Rozwoju.  

Więcej…

 

VIII Rajd Staszowski

20120506VIIIRAJDmORGANIZATORZY:

Koło Grodzkie PTTK w Staszowie
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
Centrum Kultury w Łubnicach
Powiatowe i Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

Komandor Rajdu – Andrzej WAWRYLAK
Kierownik tras rowerowych – Roman BIENIASZEWSKI

CEL RAJDU:

 

  • Propagowanie krajoznawstwa i aktywnych form wypoczynku
  • Poznanie i promocja gmin Ziemi Staszowskiej Promowanie zdrowego stylu życia – przeciwdziałanie patologiom (narkomanii, alkoholizmowi) wśród młodzieży

Więcej…

 

Majówka speleologiczna w Szydłowie

20120501spelem
 

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

20120413obwieszczeniem
 

Nowe kontrakty w EZGOKu

EZGOK-projekt

20120424EZGOKmW dniu 24.04.2012 r. w siedzibie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, Rzędów 40, 28 – 142 Tuczępy zostały podpisane trzy Kontrakty z Wykonawcami w ramach projektu: „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" na usługi:

1. Pomoc techniczna dla Beneficjenta (JRP) w ramach Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: Eko - Konsulting –Projekt „CONSEKO –BBM DESIGN" S.A. ul. Wiedeńska 114, 30-147 Kraków
2. Promocja podczas realizacji Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: UNIA Sp. z o.o. ul. Ceglarska 14/10, 30-362 Kraków
3. Kampania edukacyjna w ramach Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: UNIA Sp. z o.o. ul. Ceglarska 14/10, 30-362 Kraków

Więcej…

 

Szczepienia lisów wolno żyjących!

Powiadamia się, że na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 29 kwietnia do 6 maja 2012 roku, ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu sczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim, prostokątnym pakiecie stanowiącym przynętę, wagi około 15 gramów, koloru brązowo - czarnego. Pakiety te zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu.

Apeluje się do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką, gdyż zapach ludzi na pakiecie powoduje, że lisy nie przyjmują szczepionki, co uniemożliwia ich uodpornienie.

Żródło: Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

 

Siatkarze staszowskiej "trójki" wicemistrzami województwa

20120417siatkamDrużyna staszowskiej "trójki" została wicemistrzem województwa w mini-piłce siatkowej chłopców. W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w dniu 17 kwietnia w Hali OSiR, wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych (zwycięzcy półfinałów wojewódzkich).

Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali Jacek Więckowski (przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego) oraz Robert Kufel (z-ca dyrektora PSP Nr 3). W obecności trenerów odbyło się losowanie w wyniku którego w grupie A znalazły się zespoły SP Nr 11 Starachowice, SP Mirzec i SP Włoszczowa, natomiast w grupie B - PSP Nr 3 Staszów, SP Nieświn oraz SP Bodzentyn.

Więcej…

 

Bądź mądry, wróć, rozwijaj swój region

Imigranci

Region świętokrzyski zachęca migrantów do powrotu, weź udział w ankiecie badawczej !  

W maju 2011 roku, Region Świętokrzyski rozpoczął współpracę przy innowacyjnym projekcie europejskim pn.: Regions benefitting from returning migrants – Re-Turn („Regionalne korzyści płynące z powrotu migrantów"), współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany jest w ramach Programu dla Europy Środkowej, Europejskiej Współpracy Terytorialnej. 

Więcej…

 

Święto Ziemi w Przedszkolu Nr 8 (video)

20120424mDzieci i nauczyciele z przedszkola Nr 8 im. Hansa Christiana Andersena uczciły „Dzień Ziemi". Z tej okazji odbyło się spotkanie poświęcone ekologii. Dzieci przygotowały transparenty z hasłami dotyczącymi ochrony przyrody, część z nich wzięła udział w konkursie plastycznym, a także pokazie mody „z recyklingu". Dzień Ziemi to święto obchodzone wiosną. W Polsce, w dniu 24 kwietnia. Światowy Dzień Ziemi jest okazją do promowania postaw ekologicznych. W naszym kraju święto jest obchodzone od 1990 roku.

Więcej…

 

Ciężka niedziela dla piłkarzy Pogoni Staszów.

20120422pogon415m

W niedziele 22 kwietnia na stadionie MOSiR w Pińczowie odbył się mecz 21 kolejki Zina IV ligi pomiędzy tamtejszą Nidą, a Pogonią Staszów. Mecz zakończył się zasłużoną wygraną piłkarzy z Ponidzia 1:0. Jedyna bramka padła po szybkim rozegraniu z rzutu rożnego, po wykonaniu którego piłka trafiła na pole karne Pogoni. Jeden z obrońców naszej drużyny wybił piłkę na szesnasty metr, gdzie znajdował się Łukasz Baran który precyzyjnym strzałem zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

Zespół przeciwnika wysoko zawiesił poprzeczkę, piłkarze Nidy mieli dodatkową przewagę ponieważ grali przed własną publicznością – mówił trener Pogoni Staszów Michał Twaróg.

Więcej…

 

Ogłoszenie - XXII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 26 kwietnia 2012 roku (czwartek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XXII SESJA RADY MIEJSKIEJ.
Tematem obrad sesji będzie m.in.:

Więcej…

 

Wiosenne remonty dróg

2012_04_20_002Trwają bieżące remonty dróg na terenie miasta i gminy Staszów. Drogi utwardzane są żużlem lub kruszywem kamiennym. Całkowity koszt zadania wyniesie 119 460,00 zł. Na terenie Staszowa ukończono już remonty na ulicach: Sandomierskiej, Kieleckiej oraz na drogach dojazdowych do nich.

 

 

Więcej…

 

Spotkanie informacyjne

prowlgd

Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi" zaprasza na

spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków finansowych w ramach działania 
Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kategorii:

  • małe projekty;
  • tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw;
  • różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej;
  • odnowa i rozwój wsi.

Spotkanie informacyjne na temat warunków korzystania ze wsparcia jak i obowiązujących procedur w zakresie składania wniosków odbędzie się dnia 25 kwietnia 2012 r. w godzinach od 12.00 do 14.30

Miejsce spotkania : Urząd Miasta i Gminy Staszów ul. Opatowska 31

 

Joanna Zacharzewska w SOK

20120416warsztatymWczoraj Staszowski Ośrodek Kultury gościł Joannę Zacharzewską reżyserkę i animatorkę. Jej debiutem była realizacja w 1974 r. czołówki do teleranka (kogut). Pani Zacharzewska przeprowadziła warsztaty dla Sekcji Plastycznej Staszowskiego Ośrodka Kultury.

W dniu 11 maja reżyserka pokaże film Triumf Pana Kleksa oraz zaprezentuje historię jego powstawania na towarzyszącej projekcji wystawie. Animacja ta była ostatnią produkcją wykonaną tradycyjną metodą więc wystawa będzie wyjątkowa.

 

Zła pogoda niestraszna piłkarzom Pogoni Staszów!

20120415IMG_4775mW 20 Kolejce Zina IV Liga Pogoń Staszów wygrała na własnym stadionie z Unią Sędziszów 1:0 . W 58 minucie meczu fenomenalnym strzałem w okienko popisał się Artur Walasek który zdobył jedyną bramkę spotkania jednocześnie ustalając wynik. Postawa i styl gry przeciwnika zrobiła na mnie duże wrażenie mówił trener Pogoni Staszów Michał Twaróg.

Więcej…

 

XVIII Festiwal Kultury Szkół w SOK

20120416festiwalmW Staszowskim Ośrodku Kultury rozpoczął się XVIII Festiwal Kultury Szkół. W dniach 16-20 kwietnia odbędzie się 6 koncertów, na scenie wystąpi około 450 uczniów z całego powiatu Staszowskiego, w tym 19 szkół podstawowych, 10 szkół gimnazjalnych i 4 szkół średnich.

Uchwałą sejmu RP, obchodzimy rok Janusza Korczaka, dlatego składową częścią festiwalu jest konkurs plastyczny pt. ,,Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat'". Na konkurs napłynęło ponad 160 prac, które prezentowane są na wystawie pokonkursowej na sali klubowej – zapraszamy do obejrzenia.

Więcej…

 

Konkurs edukacyjno-społeczny Biblioteki Sichowskiej i Kuratorium Oświaty w Kielcach

biblioteka_sichowskaPosiadasz stare książki i ciekawe dokumenty, wycinki prasowe, pamiętniki z dawnych lat? W twojej rodzinie kultywowane są tradycje społeczne i edukacyjne? Znasz z opowiadań swoich dziadków czy kuzynów ciekawe świadectwa życia społecznego i interesujące wydarzenia? Teraz możesz podzielić się nimi z innymi mieszańcami regionu i zachować je dla przyszłych pokoleń w miejscu, w którym będą ogólnodostępne - w Bibliotece Sichowskiej.

Więcej…

 

Urodziny Andersena w Przedszkolu Nr 8

20120412andersenPrzedszkole Nr 8 w Staszowie uczciło rocznicę urodzin swojego patrona Hansa Christiana Andersena. W programie uroczystości znalazły się występy najmłodszych artystów, projekcja bajki oraz quiz prowadzony przez samego jubilata, w rolę którego wcieliła się jedna z nauczycielek.

Dzień patrona był okazją do otwarcia kącika poświęconego autorowi najwspanialszych baśni dla dzieci. Znajduje się w nim portret Andersena oraz ilustracje z bajek, miejsce znajdą również prace plastyczne przedszkolaków.

W imprezie uczestniczyli przedstawiciele komitetu rodzicielskiego przedszkola, władz miejskich w osobach zastępców burmistrza Henryki Markowskiej i Tomasza Fąfary, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Bonifacego Wojciechowskiego i radnych Gabrieli Urbańskiej i Piotra Mazura.

Więcej…

 

Wystawa "Ostaszków, Twer, Miednoje - na nieludzkiej ziemi"

images.phpZapraszamy na wystawę zdjęć autorstwa Aleksandra Franciszka Stanisława Marii Załęskiego  pt. "Ostaszków, Twer, Miednoje - na nieludzkiej ziemi". 

Na dwudziestu planszach prezentowane będzie ponad sto zdjęć z ekshumacji ciał polskich oficerów, policjantów, funkcjonariuszy służby granicznej, służby więziennej i Korpusu Ochrony Pogranicza, zamordowanych w 1940 roku z rozkazu Stalina przez sowieckie NKWD.
Uroczystę otwarcie ekspozycji odbędzie się 20 kwietnia 2012 roku,  godz. 17.00, w Muzeum Ziemi Staszowskiej ul. Jana Pawła II nr 17. Wystawę będzie można zwiedzać od 17 kwietnia do 12 maja br. (wtorki, czwartki i piątki) w godz. 11.00 do 14.00 lub po uzgodnieniu telefonicznym (dla młodzieży szkolnej), tel. 604 470 448.

 

Więcej…

 

XXI Sesja Rady Miejskiej w Staszowie

03-20120329_DSC0007mRada Miejska w Staszowie na XXI Sesji w dniu 29 marca 2012 r. podjęła decyzję o ustaleniu sieci publicznych szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Staszów.

W ramach pakietu przegłosowanych uchwał dokonano przekształceń szkół w Wiśniowej, Smerdynie i Wiązownicy Dużej. Dotychczas funkcjonowały one w strukturze organizacyjnej obejmującej klasy I-VI. Po reorganizacji pozostaną klasy I -III w Wiśniowej, I-III oraz V-VI w Smerdynie i I-IV w Wiązownicy Dużej.

Więcej…

 

Pechowa środa dla piłkarzy Pogoni Staszów

20120411pogonmBrakło nam trochę szczęścia w tym meczu , mam nadzieje że podniesiemy się po tej porażce i wygramy niedzielny mecz z Unią Sędziszów mówił opiekun drużyny Michał Twaróg.Trener przedstawił również założenia drużyny na ten sezon oraz skomentował poziom spotkania.

Więcej…

 

487 rocznica nadania praw miejskich dla Staszowa

2012rocznicaW dniu 11 kwietnia 1525 roku, staraniem Hieronima Łaskiego, król Zygmunt I Stary nadał dla Staszowa przywilej na odbywanie jarmarków trzy razy do roku: w niedzielę po Wniebowstąpieniu Pańskim, w dzień św. Bartłomieja i na św. Urszuli. Prawo to było jednozndaczne z nadaniem osadzie praw miejskich. Od tamtego czasu, tj. już od 487 lat Staszów pzostaje miastem.

Z okazji Święta Redakcja www.staszow.pl przygotowała zbiór map naszego regionu na przestrzeni XVIII, XIX i XX wieku.

Mapy można pobrać i przeglądać w pełnej rozdzielczości spod tego adresu https://picasaweb.google.com/117042862005633135257/Mapy

 

Strona 30 z 51

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

 

Więcej danych:

 


 

rgarczewski

Romuald Garczewski
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów
burmistrz@staszow.pl 

 

henrykamarkowska
Henryka Markowska
z-ca burmistrza 
hmarkowska@staszow.pl 

tomaszfafara
Tomasz Fąfara
z-ca burmistrza
tomasz.fafara@staszow.pl

Burmistrz oraz zastępcy
w indywidualnych
sprawach przyjmują
w poniedziałki każdego
tygodnia. 

 


 

Dyżury Rady Miejskiej
odbywają się
Urzędzie Miasta i Gminy
w Staszowie 
w pokoju 121

bednarczyk__kryspin

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Kryspin Bednarczyk
poniedziałek: 15.00 - 17.00,
piątek: 15.00 - 16.00

gajek_dyl__beata

Wiceprzewodnicząca
Rady Miejskiej
Beata Gajek - Dyl
czwartek: 9.00 - 12.00

wojciechowski__bonifacy

Wiceprzewodniczący
Rady Miejskiej
Bonifacy Wojciechowski
wtorek: 12.00 - 15.00
piątek: 11.00 - 14.00

 

 

10m

 

monit 2014 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

Najbliższe wydarzenia

LIS
03

03.11.2014 09:00 - 12:00
Akcja pobierania krwi w Staszowie

LIS
03

03.11.2014 15:30 - 18:00
Zaduszki Jazzowe - warsztaty

LIS
03

03.11.2014 18:00 - 19:00
Zaduszki Jazzowe - koncert

LIS
24

24.11.2014 09:00 - 12:00
Akcja pobierania krwi w Staszowie

LIS
27

27.11.2014 19:00 - 20:00
Spektakl teatralny „Marzenie Nataszy"

2012POKLsm
dyzury_aptek

zaszczepwsobiechecszczepien

PIS

mania_dzialania_mini
korab_logo

ebok pgnig

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości