OBWIESZCZENIE WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO

Obwieszczenie Wojewody Świętokrzyskiego z dnia 24 maja 2012 roku, znak: IG.XII.752.20.2012, które dotyczy zawiadomienia o zamiarze potwierdzenia, na podstawie art. 37a ustawy z dnia 8 września 2000 roku o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe" (Dz. U. Nr 84, poz. 948 ze zm.), nabycia przez Skarb Państwa i PKP S.A. z mocy prawa, z dniem 1 czerwca 2003 roku, określonych w ustawie praw do nieruchomości pozostających w dniu 28 lutego 2003 roku we władaniu PKP S.A., nie stanowiących własności Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego lub PKP S.A.
 

Targi pracy i edukacji w Staszowie

2012_05_30_00330 maja odbyły się Targi Pracy i Edukacji w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Staszowie. Organizatorami tego wydarzenia były: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP w Kielcach, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP oraz staszowski ekonomik. Przedsięwzięcie o takim charakterze zostało zorganizowane po raz pierwszy na terenie naszego powiatu. Uczniów oraz pozostałych uczestników przywitali przedstawiciele organizatora i samorządu: z-ca Komendanta Wojewódzkiej Komendy OHP w Kielcach  Renata Wicha, wicestarosta staszowski Michał Skotnicki, zastępca burmistrza Staszowa Tomasz Fąfara oraz dyrektorzy szkoły: Jan Ungeheuer i jego zastępca Małgorzata Garczewska.

Więcej…

 

Przedszkoliada

mae 3W dniach 14 - 18 maja na terenie Staszowskiego Ośrodka Kultury odbyła się Przedszkoliada. Przez cały czas trwania  imprezy wystąpiło siedemnaście zespołów oraz pół tysiąca aktorów. W czasie trwania imprezy najmłodsi pokazali, że na scenie czują się wspaniale. W poniedziałek na scenie głównej Staszowskiego Ośrodka Kultury wystąpiło pięć zespołów z przedszkoli w Czajkowie, Mostkach, Połańcu i staszowskiej "trójki”. Natomiast w czwartek na scenie jako pierwsi pojawiły się przedszkolaki z Szydłowa. Po nich pojawił się zespół "Supełki” z Wilkowej, "Wesołe Dzieciaki” z Kurozwęk i zespół taneczny z Sichowa Dużego. W piątek pojawiły się przedszkolaki z Bogorii, Smerdyny, Wiązownicy Dużej oraz Przedszkola nr 8 w Staszowie.

Więcej…

 

Badania profilaktyczne

mammoWojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjne Programy Wczesnego Wykrywania Raka Piersi oraz Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy działający przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach informuje, że w roku bieżącym kontynuowany jest program profilaktycznych bezpłatnych badań mammograficznych dla Pań w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanego badania mammograficznego oraz bezpłatnych badań cytologicznych dla Pań w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonanego badania cytologicznego.
Wszelkie informacje na temat programu i jednostkach wykonujących badania na terenie województwa świętokrzyskiego można uzyskać bezpośrednio w Wojewódzkim Ośrodku Koordynującym w Kielcach pod nr telefonu 41 3674034 lub 41 3674351.
 

Kolejne inwestycje drogowe

20120524NaKepiemBurmistrz Staszowa podpisał umowy na kolejne inwestycje drogowe. Łącznie za ponad milion złotych zostaną wykonane:

- przebudowa drogi Wola Osowa - Jasień (za łączną kwotę 753869,98 zł);

- odbudowa i przebudowa drogi Oględów - Niemścice oraz odbudowa ul. Na Kępie w Staszowie (za łączną kwotę 476450,98 zł).

Inwestycje będą realizowane przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Droga Wola Osowa - Jasień finansowana jest w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

 

Kompleks rekreacyjno - sportowy w Kurozwękach

2012_05_23_004Gmina Staszów rozpoczęła inwestycję pn. „Zagospodarowanie terenu sportowo - rekreacyjnego na terenie miejscowości Kurozwęki”. Budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej, boiska do siatkówki plażowej, altany grilowej oraz placu zabaw dla dzieci, łącznie kosztować będzie 497 242,49 zł.
323 792,00 zł zostanie dofinansowane w ramach działania 413. Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju PROW na lata 2007 - 2013, w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Inwestycja zostanie zakończona pod koniec lipca br.

W lutym burmistrz Staszowa Romuald Garczewski podpisał umowy na dofinansowanie ze środków PROW budowy terenów rekreacyjno-sportowych w: Kurozwękach i Koniemłotach oraz placów zabaw w: Sielcu, Krzczonowicach, Oględowie i Woli Osowej, na łączną  kwotę 1 046 828 zł.

Więcej…

 

Szybko, tanio, bezpiecznie


20120524wroclawm
Staszowski PKS zakupił 9 spośród 15 zaplanowanych autobusów. Zastąpią one najbardziej wysłużone pojazdy. Zmiana taboru przysłuży się podniesieniu standardu świadczonych usług, a także doprowadzi do obniżenia kosztów eksploatacji.

Przedsiębiorstwo wprowadza również nowe usługi i połączenia. Od 1 czerwca ruszy nowa trasa - Staszów -> Wrocław przez Częstochowę i Opole. Cena biletu wyniesie 55 zł. W autobusach na dalekobieżnych liniach łączących Staszów ze stolicą i do Krakowa możliwe jest korzystnie z bezpłatnego internetu bezprzewodowego WLAN.
Od połowy marca 2012 roku Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie stało się spółką Gminy Staszów. Komunalizacja miała na celu uratowanie PKSu przed „dziką prywatyzacją", a w konsekwencji likwidacją tego strategicznego zakładu. Wraz przejęciem firmy rozpoczęty został proces restrukturyzacji mający na celu podniesienie standardu usług i poprawienie rentowności.

Więcej…

 

Srebro i brąz dla staszowskich KLEKSÓW

2012_05_12_00312 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Ogólnopolski Taneczny Sabat Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych o "Złotą Miotłę Baby Jagi". W festiwalu brały udział zespoły m.in.: z Radomia, Rzeszowa, Góry Kalwarii, Zabrza, Ropczyc, Warszawy, Puław, Kielc.
Nasze miasto reprezentowały zespoły taneczne „Kleks” ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołów Artystycznych KLEKS w Staszowie. Do Kielc pojechały „Kleksiki II” z choreografią pt.: „Nanoboty”, „Kleksiki I” z występem pt.: „Wikingowie” oraz „KLEKS” z inscenizacją pt.: „Halloween”.
Tegoroczna edycja festiwalu stała jak zwykle na bardzo wysokim poziomie. W tym roku udało się nam zdobyć „Srebrną ...” i „Brązową Miotłę Baby Jagi” za choreografie: „HALLOWEEN” i „WIKINGOWIE” - mówi Małgorzata Szmyrgała, trener i choreograf staszowskich tancerzy.

Więcej…

 

Kalendarz imprez sportowych

Kalendarz imprez sportowych organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XVIII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2012 (do pobrania).
 

Półfinał ministerialnego konkursu „Mam 6 lat”

2012_05_21_002W poniedziałek, 21 maja zakończono pierwszy etap konkursu „Mam 6 lat”. W finale, który odbędzie się w Warszawie, 4 czerwca, wezmą udział dwie placówki oświatowe ze Staszowa. Województwo świętokrzyskie reprezentować będą między innymi: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki oraz Przedszkole nr 8 im. J. Ch. Andersena.
Konkurs adresowany jest do rad rodziców. Jego celem jest upowszechnianie najciekawszych form aktywności, umożliwiających przystosowanie dzieci sześcioletnich do edukacji szkolnej. Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej…

 

Festiwal Piosenki Angielskiej

27 maja, w niedzielę, o godz. 12.00 w Staszowskim Ośrodku Kultury odbędzie się IX Edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej pt. "Angielski króluje na świecie w piosence i w Internecie”. Festiwal organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Wiązonicy Dużej w ramach projektu "Wielki sukces małego geniusza". Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

PIES DO ADOPCJI

2012_05_22_piesUrząd Miasta i Gminy w Staszowie poszukuje osoby chętnej do przygarnięcia psa. Zwierzę jest czyste, odrobaczone i przebadane przez weterynarza.

Kontakt tel. 15 864 83 22 w godzinach pracy UMiG (poniedziałek w godz. od 8.00 do 16.00, wtorek-piątek w godz. od 7.00 do 15.00).

 

 

 

Ogłoszenie - XXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 29 maja 2012 roku (wtorek) o godz.10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XXIII SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

Tematem obrad sesji będzie m.in.:

Więcej…

 

Zebranie na osiedlu NR 1 "PÓŁNOC"

odbędzie się w czwartek 24 maja, o godzinie 18.00, w Klubie Osiedlowym "ISKIERKA"
 

„Cyfrowa Szkoła”

logocyfrowaszkolaGmina Staszów z projektem na wyposażenie w pomoce dydaktyczne dla Zespołu Szkół - PSP Nr 2 im. I.  J. Paderewskiego i Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Staszowie znalazła się na liście rankingowej wniosków pilotażowych, zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach Rządowego Programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli, w zakresie stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych "Cyfrowa Szkoła".

Wartość całkowita projektu wynosi 250 000,00 zł w tym przyznana kwota dotacji to 197 480,00 zł.

Więcej…

 

„Od zera w zerówce”

odzeraPod tą nazwą Szkoła Podstawowa w Wiązownicy Dużej realizuje projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas zerowych.  Uczniowie zdobywają nowe umiejętności podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego oraz podnoszą swoją sprawność fizyczną w trakcię lekcji tańca. 48 zajęć z jezyka angielskiego i rytmiki prowadzone było od początku stycznia bieżącego roku, a odbywać się będą do czerwca. Szkoła w ramach projektu również zakupiła sprzęt oraz pomoce edukacyjne do nauki języka oraz do zajęć z rytmiki. Projekt dofinanoswany został w całości przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Człowiek -najlepsza inwestycja" kwotą 41 750,00 zł.

W miniony wtorek, 15 maja, w szkole w Wiązownicy odbyła się konferencja promująca projekt, a sześciolatki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Więcej…

 

OSiR Staszów zatrudni ratowników

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zatrudni ratowników na sezon wakacyjny. Praca na kąpielisku w Golejowie od 23 czerwca 2012 roku.

Wymagania niezbędne: ukończony kurs pierwszej pomocy oraz uzyskany tytuł ratownika (młodszego lub starszego); ważna legitymacja członka WOPR na dany rok kalendarzowy z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika.

Podania mozna składać osobiście w biurze OSiR (hala Widowiskowo-Sportowa, ul. A. Mickiewicza 40) lub elektronicznie pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami.

 

Polska Biega

20120518polskabiega
 

PIES DO ADOPCJI

piesUrząd Miasta i Gminy w Staszowie poszukuje osoby chętnej do przygarnięcia psa. Zwierzę jest czyste, odrobaczone i przebadane przez weterynarza.

Kontakt tel. 15 864 83 22 w godzinach pracy UMiG (poniedziałek w godz. od 8.00 do 16.00, wtorek-piątek w godz. od 7.00 do 15.00).

 

 

 

Ścieżki muzyczne - koncert muzyki filmowej

20120527plakatm

Więcej…

 

Triumf Pana Kleksa

20120511triumfmW dniu 11 maja w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się seans pt. "Triumf Pana Kleksa". Bajkę o przygodach profesora Ambrożego Kleksa zna dziś niemal każdy dorosły Polak. Ostatnia część przygód powstała w 2001 roku.

Wyjątkowy seans w Staszowie zorganizowała Joanna Zacharzewska-Szymańska. Autorka opowiedziała publiczności o samym filmie oraz zdradziła niektóre tajniki trudnej i niestety ginącej sztuki animacji tradycyjnej. Opowiedziała również o tym jak powstawał film. Publiczność dowiedziała się min. że animacja zawarta w Triumfie Pana Kleksa była ostatnią wykonaną metodą tradycyjną, malowaną na celuloidzie.

Więcej…

 

Dzień Bibliotekarza

20120510-1mW dniu 10 maja w ratuszu, na staszowskim rynku odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi i bibliotekarzami z pobliskich okolic oraz całego województwa świętokrzyskiego. Ewa Cygan, dyrektorka gminnej Biblioteki Publicznej w Staszowie przywitała serdecznie przybyłych gości. Podczas obchodów Dnia Bibliotekarza wręczono nagrody dla wyróżnionych czytelników biblioteki. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz, zastępcy burmistrza Tomasz Fąfara i Henryka Markowska, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bonifacy Wojciechowski oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Andrzej Dąbrowski. Na spotkaniu można było zobaczyć wystawę na temat piłki nożnej, jak i również przy kawie podystkutować o literaturze.

Więcej…

 

Zebranie na osiedlu NR 2 "Ogrody"

odbędzie się w piątek 18 maja, o godzinie 18.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie
 

Zebranie na Osiedlu NR 4 "Staszówek"

odbędzie się we wtorek 15 maja, o godzinie 18.00, w budynku Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Staszowie.
 

Święto Konstytucji 3 Maja

2012_05_03_001Z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wiśniowej i w Staszowie odbyły się uroczystości patriotyczne. W obchodach wzięli udział między innymi europoseł Czesław Siekierski, senator RP Mieczysław Gil oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.
Obchody rozpoczęto rankiem od Mszy świętej w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego i Świętego Ducha w Wiśniowej, gdzie spoczywa serce ks. Hugona Kołłątaja. Tu przy pamiątkowej tablicy poświęconej współautorowi Konstytucji delegacje władz samorządowych oraz młodzież szkolna złożyli kwiaty. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawili: proboszcz wiśniowskiej parafii ks. Krzysztof Barański oraz ks. kan. Edward Zieliński - proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Staszowie.

 

Więcej…

 

Strona 30 z 52

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

10m

 

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2014 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

2012POKLsm
dyzury_aptek

zaszczepwsobiechecszczepien

PIS

mania_dzialania_mini
korab_logo

ebok pgnig

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 28 gości