Wojewódzkie Zimowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych w Staszowie

2013_03_16_zimowa_olimpiada16 marca, w Powiatowym Centrum Sportowym oraz w auli Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie odbywały się Wojewódzkie Zimowe Igrzyska Ludowych Zespołów Sportowych. W czterech dyssyplinach sportowych wzięło udział 276 zawodników. Podczas uroczystego rozpoczęcia Igrzysk kierownik Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Leszek Wnętrzak wręczył pamiątkowy grawerton, za zasługi samorządu w realizację zadań inwestycyjnych na rzecz sportu w 2012 roku staroście staszowskiemu Andrzejowi Kruzlowi.

Więcej…

 

INFORMACJA

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można składać do końca marca 2013 roku

POKÓJ 222
 poniedziałek - piątek: 7:00 do 15:00.

 

BIURO OBSŁUGI KLIENTA
wtorek, czwartek w godz.: 15:00 - 17:00

 

Uczniowie z Zespołu Szkół w Czajkowie w finale międzynarodowego konkursu „Odyseja Umysłu”

1„Odyseja Umysłu” - to międzynarodowy program edukacyjny pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Corocznie bierze w nim udział kilkaset tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Program uczy dzieci kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując je równocześnie w proces twórczego rozwiązywania problemów edukacyjnych. Podsumowaniem programu jest konkurs. Gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Czajkowie już po raz trzeci, a uczniowie szkoły podstawowej po raz pierwszy, wzięli udział w programie „Odyseja Umysłu”.

 

Więcej…

 

Wyniki Manii Działania podczas Kampanii pn. „Nowa Przestrzeń” w Staszowie

dsc_0133s14 marca w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie odbyła się inauguracja kampanii pt. „Nowa przestrzeń”, promująca aktywność społeczną młodzieży w województwie świętokrzyskim. Podczas konferencji ogłoszono także zwycięzców drugiej edycji Lokalnego Programu Grantowego „Mania Działania". W ramach kampanii program znalazł ważne miejsce i będzie promowany jako przykład skutecznej i prostej metody włączania młodzieży w życie publiczne na poziomie lokalnym.
O dotacje w wysokości tysiąca złotych na projekty społeczne, kulturalne, sportowe i edukacyjne w ramach programu „Mania Działania” mogły starać się grupy nieformalne składające się z minimum czterech osób w wieku 15-20 lat z czterech gmin powiatu staszowskiego: Gminy Staszów, Rytwiany, Bogorii oraz Gminy Osiek.

Więcej…

 

Lider Aktywności Obywatelskiej

farma_duzeFundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży została wyróżniona prestiżowym tytułem "Lider Aktywności Obywatelskiej" 14 marca w Grand Hotelu w Kielcach odbyła się uroczysta gala na której wręczono nagrody laureatom konkursu.
Udział w konkursie mogły zgłosić osoby prywatne, instytucje oraz organizacje pozarządowe z terenu województwa świętokrzyskiego. Tytuł „Lidera Aktywności Obywatelskiej" otrzymali nominowani aktywnie działający na rzecz swojej społeczności lokalnej. Kapituła konkursu wybrała 5 finalistów spośród 39 kandydatów. Wyróżnienie w konkursie odebrała również Fundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży aktywnie działająca na terenie naszej gminy.  Nagrodę podczas gali odebrały Prezes Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży - Barbara Zamożniewicz i Justyna Górska - Sekuła - członek Zarządu.
Konkurs jest realizowany w ramach projektu pn. Regionalnie z pasją" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach programu wspópracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Więcej…

 

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Staszowie

zasoby_krwi18 marca i 25 marca 2013 r.,  w godz. od 9.00 do 12.00 (w poniedziałki) będzie można oddać krew  w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi, który znajdować się będzie przy Bibliotece Publicznej w Staszowie, ul. Rynek 1.

MOŻESZ ZOSTAĆ KRWIODAWCĄ, JEŚLI:
  • masz skończone 18 lat i posiadasz Dowód Osobisty lub nowe prawo jazdy
  • masz odpowiednią wagę ciała (powyżej 50 kg)
  • nie chorowałeś na żółtaczkę, „kiłę"
  • zapoznasz się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców" i wypełnisz kwestionariusz dla krwiodawców
  • jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś wykonywanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała
  • nie jesteś na czczo

Więcej…

 

Mecz kobiet z okazji Dnia Kobiet

0Drużyny pań pracujących w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie uczciły święto kobiet rywalizując ze sobą na boisku. 8 marca, w Powiatowym Centrum Sportu w Staszowie odbył się pomiędzy nimi mecz w piłkę ręczną. Po bardzo zaciętej walce, zmagania sportowe zakończyły się remisem (3:3).
Każda z drużyn otrzymała puchar, a gratulacje zawodniczkom za odwagę i wielkie serce włożone w grę złożyli między innymi: starosta staszowski Andrzej Kruzel i burmistrz Staszowa Romuald Garczewski. Pojedynek sportowy tak bardzo spodobał się grającym oraz publiczności, że prawdopodobnie w najbliższym czasie odbędzie kolejny.
Wśród publiczności mecz z zainteresowaniem oglądali: wicestarosta Michał Skotnicki, zastępca burmistrza Tomasz Fąfara, dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Staszowie Izydor Grabowski, Roman Karaś prezes Rady Miejsko - Gminnego Zrzeszenia LZS w Staszowie i Henryk Miśkiewicz wiceprzewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS oraz gospodarz obiektu Andrzej Walczowski.

Więcej…

 

Z życia Przedszkola Nr 3 w Staszowie

dsc_5362Nasze przedszkole nosi zaszczytne imię wielkiego Polaka Jana Pawła II. W myśl słów Roberta Fulghuma „Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym, jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z ludźmi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrazić sobie lepszy świat” nasza placówka zapewnia dzieciom możliwość wszechstronnego rozwoju, bardzo dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole, szeroką gamę zajęć dodatkowych, rozwijanie różnorodnych zainteresowań. Placówka uczestniczy w przedsięwzięciach edukacyjnych poprzez popularyzację pracy przedszkola, dni otwarte dla nowych przedszkolaków, bardzo dobre, bogate i przyjazne dziecku wyposażenie sal, duży zielony plac zabaw, smaczne i urozmaicone posiłki. Przedszkolaki uczestniczą w wielu inicjatywach z zakresu edukacji ekologicznej, zdrowotnej poprzez wycieczki, które łączą wypoczynek ze zdobywaniem wiedzy, obserwacją i doświadczeniem. Uczą się poprzez zabawę aktywnie działając, rozbudzając zainteresowania, uruchamiając spontaniczną i twórczą aktywność. Atmosfera panująca w przedszkolu sprawia, że dzieci nie zawsze chcą wracać do domu. W roku szkolnym 2012/2013, jak co roku, zrealizowanych zostało bardzo wiele, ciekawych inicjatyw.

 

Więcej…

 

Życzenia

dzien_kobiet
 

KWALIFIKACJE PRZYSZŁOŚCI - szkolenie

kwal_przyszLokalna Organizacja Turystyczna „Czym chata bogata” w Staszowie oraz O.K. Centrum Języków Obcych Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne szkolenia w ramach projektu: „KWALIFIKACJE PRZYSZŁOŚCI - program wzrostu efektywności ekologicznej przedsiębiorstw”.
W ramach projektu oferujemy: DORADZTWO ZWIĄZANE ZE SZKOLENIAMI - mające na celu podnieść efektywność szkoleń poprzez wzrost umiejętności zastosowania wiedzy w praktyce (6h). PROEKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA W BRANŻY TURYSTYCZNEJ/HOTELOWEJ (96h). ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII - szkolenie dla kadry kierowniczej (80h).

Więcej…

 

Dzień Kobiet w Staszowskim Ośrodku Kultury

20130308alvonm Jej portret ...

wernisaż & koncert
w SOK

8 marca 2013r. (piątek)
godz. 18.00
Staszowski Ośrodek Kultury 

Galeria Piwnice - JEJ PORTRET - wernisaż malarstwa Andrzeja A. Nowaka słowo o sztuce T. Staszewski

Sala widowiskowa - ALVON JOHNSON blues band - koncert

 

KONKURSY NA ZADANIA PUBLICZNE dla organizacji pozarządowych

1. Ogłoszenie dot. otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu Gminy Staszów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2013 roku w zakresie: (turystyka i krajoznawstwo); (nauki, edukacji, oświaty i wychowania); (przeciwdziałania uzależnieniom - zwalczanie alkoholizmu); (pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej); (kultury, sztuki, ochrony kultury i dziedzictwa narodowego); (wspierania i upowszechniania kultury fizycznej).

FORMULARZE do pobrania:


2. Ogloszenie dot. otwartego konkursu na wykonanie zadań z zakresu wspierania rozwoju sportu na terenie Gminy Staszów w roku 2013.

FORMULARZE do pobrania:

 

Szósta „Gazela Biznesu" dla PGKiM Sp. z o.o. w Staszowie

20130228gazeleRanking „Gazele Biznesu" — to ranking najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Dziennik „Puls Biznesu" już po raz 13-ty przyznał te zaszczytne wyróżnienia. W obecnej edycji, wśród osiemdziesięciu ośmiu świętokrzyskich firm znalazły się cztery z terenu Gminy Staszów: PB-H Adma-Bis, Nowax, PPHU Subor oraz gminna spółka PGKiM Sp. z o.o.

Duże powody do zadowolenia ma staszowska spółka komunalna, dla którego jest to już szóste takie wyróżnienie, świadczące o tym, że w latach 2004-2011 przychody spółki rosły systematycznie oraz corocznie osiągano zysk . – Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia, tym bardziej, że ostatnie lata były dosyć trudne, przede wszystkim pod kątem utrzymania płynności finansowej spółki. Dzięki działaniom oszczędnościowym pracowników oraz ich wyrozumiałości w zakresie ograniczenia oczekiwań płacowych, udało się zakończyć kolejny – 2012 – rok w odpowiedniej kondycji finansowej – powiedział Prezes Zarządu Mariusz Zdeb.

Więcej…

 

Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Staszów

20130223-20130223-_2230016-001mPonad 100 uczestników reprezentujących Gimnazja i Szkoły Podstawowe z miasta i gminy Staszów wzięło udział w zawodach w tenisie stołowym. Odbyły się one w dniu 23.02.2013 r. w staszowskiej „Jedynce". Organizatorem Turnieju było Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, ULKS przy ZPO Nr 1 w Staszowie.

Tenis stołowy to dyscyplina ciesząca się dużą popularnością wśród młodzieży, wyraze czego są często organizowane zawody w różnych środowiskach na terenie Gminy Staszów.

Więcej…

 

Nabór do IX Edycji Szkoły Liderów

szkoa_liderw
 

XVI Spotkanie członków i sympatyków Staszowskiej Izby Gospodarczej

dsc_0003Podczas uroczystej gali, która odbyła się w sobotę, 23 lutego, w auli Zespołu Szkół im. St. Staszica w Staszowie Staszowska Izba Gospodarcza wyróżniła nagrodą gospodarczą - „Staszowską Stambułką” dwanaście firm oraz jedną osobę z terenu naszego powiatu, których działalność menedżerska i społeczna jest zgodna z celami statutowymi stowarzyszenia.
40 tys. 800 złotych to kwota, którą tego wieczoru udało się uzyskać z aukcji dzieł sztuki, na którą swoje prace ofiarowali nie tylko staszowscy artyści. Pieniądze przeznaczone będą na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
Wydarzenia wieczoru zostały poprzedzone odznaczeniem Tadeusza Wrześniaka „Złotym Medalem za Długoletnią Służbę” przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medal jest nagrodą za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Dekoracji dokonała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba.

Więcej…

 

Siatkarze Integro OSiR Staszów wygrywają turniej w Oleśnicy

00m17 lutego 2013 roku w hali Zespołu Szkół w Oleśnicy odbył się XI Turniej o Puchar Wójta Gminy Oleśnica w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Otwarcia imprezy dokonał Wójt Gminy Oleśnica – Leszek Juda a także przedstawiciele organizatorów: Leszek Świątek i Artur Tompór.

Do rywalizacji stanęło siedem drużyn uczestniczących w rozgrywkach Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Do grupy „A" wylosowano: ULKS Budkom Oleśnica, PMOS Busko Zdrój i ULKS Gryf Rytwiany. Grupa „B" to: Integro OSiR Staszów, ULKS Stopnica, Mocni Tuczępy i KS Zborów.

Więcej…

 

Puchar Małopolski

DSC03121mW ubiegłą weekend na obiektach WKS-u WAWEL staszowscy strzelcy rywalizowali w zawodach strzeleckich o Puchar Małopolski w strzelaniach pneumatycznych. W zawodach NIEDŹWIADKA reprezentowali: Jarosław Makuch (pistolet pneumatyczny młodzików ), Jakub Śmistek ( karabin pneumatyczny młodzików ), Zbigniew Ziółek ( karabin pneumatyczny seniorów ) pod opieką trenera Marcina Szymańskiego.

Jarosław Makuch wygrał w rywalizacji młodzików w konkurencji pistoletu pneumatycznego uzyskując wynik 249pkt. na 300 możliwych. Natomiast w strzelaniach karabinowych zarówno Jakub Śmistek 258pkt. na 300 możliwych i Zbigniew Ziółek 570pkt. na 600 możliwych, uplasowali się na drugich miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Należy zauważyć iż Jakub brał udział w zawodach z lekką kontuzją, która nie pozwoliła na uzyskanie w pełni satysfakcjonującego wyniku przegrywając jedynie z zawodnikiem miejscowego WKS-u WAWEL natomiast Zbyszek stracił tylko jeden punkt do zwycięscy.

Więcej…

 

Komunikat ARiMR

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR informuje o próbach wyłudzenia środków finansownych. Do mieszkańców Powiatu Staszowskiego docierają pisma firmowane logotypem łudząco podobnym do logo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z załączonym gotowym drukiem przekazu polecanie przelewu w których anonimowy autor usiłuje wyłudzić środki finansowe od potencjalnych beneficjentów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w załączeniu przesyłam Komunikat przestrzegający mieszkańców przed oszustwem. 

[Pełna treść komunikatu]

 

Zmiany w RCKiK

20130225krewRegionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach informuje, że Oddział Terenowy w Staszowie, z siedzibą na ul. Wschodniej 23, będzie czynny dla krwiodawców do dnia 28.02.2013 (pobór krwi, wydawanie zaświadczeń do Urzędu Skarbowego, itp.). Później zaświadczenia te będą wysyłane do zainteresowanych drogą pocztową po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu (nr telefonów do RCKiK w Kielcach 41 3359422 lub 41 3359420).

Jednocześnie informujemy, że krew będzie można oddać w marcu w Staszowie przy gmachu Biblioteki Publicznej, ul. Rynek 1, w specjalistycznym Ambulansie do poboru krwi w dniach 18, 25.03.2013 w godzinach 9:00 – 12:00. O terminach kolejnych akcji będziemy informowali na naszej witrynie internetowej, na afiszach w mieście i lokalnych mediach.

Przepraszamy krwiodawców za ewentualne utrudnienia i serdecznie Zapraszamy.

Dyrekcja i pracownicy
RCKiK Kielce

 

XVI Spotkanie członków i sympatyków Staszowskiej Izby Gospodarczej (galeria zdjęć)

2013_02_23_xvi-spotkanie-cz

 

Więcej…

 

Specjalne wydanie Monitora Staszowskiego

monit_2013_specSzanowni Państwo
Oddajemy dziś do Waszych rąk specjalny numer „Monitora Staszowskiego”, podsumowujący dwa lata pracy obecnych władz samorządowych.Mimo trudnej sytuacji finansowej kraju i gminy udało nam się zrealizować wiele zadań, niezbędnych dla poprawy warunków życia mieszkańców. Wdrożyliśmy również programy oszczędnościowe, które pozwalają, z jednej strony na utrzymanie wysokich nakładów na inwestycje, z drugiej zaś, dają nadzieję na dobre przygotowanie do następnej edycji środków unijnych, rozpoczynającej się w przyszłym roku.Zrozumienie i wsparcie ze strony sołtysów, rad sołeckich i mieszkańców wsi pozwoliło zrealizować wiele drobnych zadań w ramach środków z funduszu sołeckiego, w tym rozpocząć prace zmierzające do usunięcia wieloletnich zaniedbań na przykład w zakresie konserwacji rowów melioracyjnych.Duży nacisk kładliśmy również na skuteczność w bieżącym zarządzaniu miastem, na takich działaniach jak sprawne odśnieżanie miasta czy szybkie usuwanie szkód pozimowych w nawierzchniach dróg.Dzięki zgodnej pracy Rady Miejskiej, wysiłkowi pracowników Urzędu Miasta oraz gminnych jednostek i spółek, a przede wszystkim zrozumieniu i zaufaniu mieszkańców gminy, możemy powiedzieć z dumą – ostatnie dwa lata to był dobry czas dla Gminy Staszów. Czas wykorzystanych szans.Mamy nadzieję, że kolejne dwa lata będą dla naszej gminy równie owocne.

Romuald Garczewski
Burmistrz Miasta i Gminy
Staszów

Henryka Markowska
Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy
Staszów

Tomasz Fąfara
Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy
Staszów

 

Ogłoszenie - XXXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 27 lutego 2013 roku (środa) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XXXV SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE.
Porządek obrad sesji:

Więcej…

 

Spotkanie na temat "Manii Działania"

20130128maniamFundacja Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży FARMa i Partnerstwo dla Młodzieży serdecznie zaprasza na spotkanie informacyjne na temat Lokalnego Programu Grantowego "Mania Działania" 22 lutego w Staszowskim Ośrodku Kultury o godz. 16:00 w sali nr 5.

Podczas spotkania przekażemy najważniejsze informacje na temat programu i możliwościach finansowania projektów. Zachęcamy do przyjścia z propozycjami pomysłów. Czasu już niewiele- termin nadsyłania wniosków do 1 marca. 

 

150. rocznica bitwy pod Staszowem

34-dsc_0434„Pod dowództwem Langiewicza uderzym na wrogi
I wybijem z wolą Bożą wszystkich co do nogi
W Świętym Krzyżu i Staszowie zbiliśmy Moskali
Ogień wkrótce ten po całej Polsce się rozpali”
Tymi słowy, nieznanego autora, powstańcy styczniowi śpiewali po zwycięskiej bitwie nad wojskami carskimi w Staszowie. W niedzielę, 17 lutego dokładnie w 150. rocznicę tamtych wyjątkowych wydarzeń Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stafana Wyszyńskiego przy współpracy z parafią pw. św. Bartłomieja Apostoła i Staszowskim Ośrodkiem Kultury zorganizowało uroczystość z okazji jubileuszu wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Staszowem. Obchodom patronują Starosta Staszowski i Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.

 

Więcej…

 

Strona 30 z 60

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości