„Strategia Rozwoju Miasta i Gminy Staszów
na lata 2014-2025"

Burmistrz Romuald GarczewskiSzanowni Państwo,

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie przystąpił do opracowania „Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Staszów na lata 2014-2025", w której określone zostaną zasoby i potencjały Miasta i Gminy oraz kierunki dalszego rozwoju.

Opracowanie Strategii Rozwoju jest konieczne, ponieważ będzie stanowiło formalną podstawę ubiegania się o dofinansowanie projektów ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

Zaplanowane zadania w ramach dokumentu strategicznego przyczynią się do przywrócenia ładu przestrzennego, rozwoju gospodarczego, odbudowy więzi społecznych, ochrony środowiska naturalnego, zachowania dziedzictwa kulturowego, a tym samym poprawy jakości życia mieszkańców. Nadrzędnym celem prac nad dokumentem jest sformułowanie zadań do realizacji, możliwie bliskich oczekiwaniom i potrzebom społeczności naszego Miasta i Gminy. [więcej]

Postęp prac nad dokumentem oraz informacje o spotkaniach, ankiety, fiszki i inne materiały można znaleźć na naszej stronie w dziale [Budowa Strategii na lata 2014-2025]. Zapraszam


12

Błąd

„Cyfrowa Szkoła”

logocyfrowaszkolaGmina Staszów z projektem na wyposażenie w pomoce dydaktyczne dla Zespołu Szkół - PSP Nr 2 im. I.  J. Paderewskiego i Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Staszowie znalazła się na liście rankingowej wniosków pilotażowych, zakwalifikowanych do objęcia wsparciem finansowym w ramach Rządowego Programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli, w zakresie stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych "Cyfrowa Szkoła".

Wartość całkowita projektu wynosi 250 000,00 zł w tym przyznana kwota dotacji to 197 480,00 zł.

Więcej…

 

„Od zera w zerówce”

odzeraPod tą nazwą Szkoła Podstawowa w Wiązownicy Dużej realizuje projekt edukacyjny adresowany do uczniów klas zerowych.  Uczniowie zdobywają nowe umiejętności podczas dodatkowych zajęć z języka angielskiego oraz podnoszą swoją sprawność fizyczną w trakcię lekcji tańca. 48 zajęć z jezyka angielskiego i rytmiki prowadzone było od początku stycznia bieżącego roku, a odbywać się będą do czerwca. Szkoła w ramach projektu również zakupiła sprzęt oraz pomoce edukacyjne do nauki języka oraz do zajęć z rytmiki. Projekt dofinanoswany został w całości przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego "Człowiek -najlepsza inwestycja" kwotą 41 750,00 zł.

W miniony wtorek, 15 maja, w szkole w Wiązownicy odbyła się konferencja promująca projekt, a sześciolatki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności.

Więcej…

 

OSiR Staszów zatrudni ratowników

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie zatrudni ratowników na sezon wakacyjny. Praca na kąpielisku w Golejowie od 23 czerwca 2012 roku.

Wymagania niezbędne: ukończony kurs pierwszej pomocy oraz uzyskany tytuł ratownika (młodszego lub starszego); ważna legitymacja członka WOPR na dany rok kalendarzowy z poświadczeniem lekarskim o zdolności do pracy w charakterze ratownika.

Podania mozna składać osobiście w biurze OSiR (hala Widowiskowo-Sportowa, ul. A. Mickiewicza 40) lub elektronicznie pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami.

 

Polska Biega

20120518polskabiega
 

PIES DO ADOPCJI

piesUrząd Miasta i Gminy w Staszowie poszukuje osoby chętnej do przygarnięcia psa. Zwierzę jest czyste, odrobaczone i przebadane przez weterynarza.

Kontakt tel. 15 864 83 22 w godzinach pracy UMiG (poniedziałek w godz. od 8.00 do 16.00, wtorek-piątek w godz. od 7.00 do 15.00).

 

 

 

Ścieżki muzyczne - koncert muzyki filmowej

20120527plakatm

Więcej…

 

Triumf Pana Kleksa

20120511triumfmW dniu 11 maja w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się seans pt. "Triumf Pana Kleksa". Bajkę o przygodach profesora Ambrożego Kleksa zna dziś niemal każdy dorosły Polak. Ostatnia część przygód powstała w 2001 roku.

Wyjątkowy seans w Staszowie zorganizowała Joanna Zacharzewska-Szymańska. Autorka opowiedziała publiczności o samym filmie oraz zdradziła niektóre tajniki trudnej i niestety ginącej sztuki animacji tradycyjnej. Opowiedziała również o tym jak powstawał film. Publiczność dowiedziała się min. że animacja zawarta w Triumfie Pana Kleksa była ostatnią wykonaną metodą tradycyjną, malowaną na celuloidzie.

Więcej…

 

Dzień Bibliotekarza

20120510-1mW dniu 10 maja w ratuszu, na staszowskim rynku odbyło się spotkanie z władzami samorządowymi i bibliotekarzami z pobliskich okolic oraz całego województwa świętokrzyskiego. Ewa Cygan, dyrektorka gminnej Biblioteki Publicznej w Staszowie przywitała serdecznie przybyłych gości. Podczas obchodów Dnia Bibliotekarza wręczono nagrody dla wyróżnionych czytelników biblioteki. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz, zastępcy burmistrza Tomasz Fąfara i Henryka Markowska, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Bonifacy Wojciechowski oraz dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Andrzej Dąbrowski. Na spotkaniu można było zobaczyć wystawę na temat piłki nożnej, jak i również przy kawie podystkutować o literaturze.

Więcej…

 

Zebranie na osiedlu NR 2 "Ogrody"

odbędzie się w piątek 18 maja, o godzinie 18.00, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie
 

Zebranie na Osiedlu NR 4 "Staszówek"

odbędzie się we wtorek 15 maja, o godzinie 18.00, w budynku Zespołu Placówek Oświatowych Nr 1 w Staszowie.
 

Święto Konstytucji 3 Maja

2012_05_03_001Z okazji 221. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wiśniowej i w Staszowie odbyły się uroczystości patriotyczne. W obchodach wzięli udział między innymi europoseł Czesław Siekierski, senator RP Mieczysław Gil oraz poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.
Obchody rozpoczęto rankiem od Mszy świętej w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego i Świętego Ducha w Wiśniowej, gdzie spoczywa serce ks. Hugona Kołłątaja. Tu przy pamiątkowej tablicy poświęconej współautorowi Konstytucji delegacje władz samorządowych oraz młodzież szkolna złożyli kwiaty. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawili: proboszcz wiśniowskiej parafii ks. Krzysztof Barański oraz ks. kan. Edward Zieliński - proboszcz parafii p.w. św. Barbary w Staszowie.

 

Więcej…

 

Knowing You Knowing Me

DSC_0095mW dniu 10 maja w Zespole Szkół nr 2 w Staszowie odbył się Festiwal Comeniusa ,,Knowing You Knowing Me '' na którym dzieci zaprezentowały obyczaje oraz kulturę państw Europejskich m.in. Anglii , Belgi i Hiszpanii. Na festiwalu mogliśmy usłyszeć piosenki w języku angielskim oraz liczne tańce od ,,Krakowiaczka po Hip Hop. ,,Comeniusowi'' towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. W Festiwalu wzięła udział zastępca burmistrz Staszowa Henryka Markowska. Socrates Comenius to świetny program dzięki któremu mamy możliwość zwiedzania państw Unii Europejskiej jak i rozwoju nauczycieli oraz młodzieży, mówił dyrektor szkoły nr 2 w Staszowie Jan Gromniak.

Więcej…

 

Złote Borówki przyznane! (video)

zlota_borowka1We wtorek 8 maja 2012 roku zostały wręczone nagrody regionalnego znaku jakości "Złota Borówka - wyróżnienie z regionu Białe Ługi", przyznawanego przez Lokalną Organizację Turystyczną "Czym Chata Bogata" ze Staszowa. Z terenu gminy Staszów, w kategorii "Najlepsza baza gastronomiczna" wyróżnienie otrzymała Karczma Świętokrzyska ze Staszowa. W pozostałych kategoriach prawo posługiwania się znakiem "Złotej Borówki" otrzymali w kategoriach:

- Najlepsza działalność, aktywność, przedsiębiorczość: Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii
- Najlepsza baza noclegowa: "Leśny Dworek" (gm. Daleszyce)
- Najlepsza impreza: "W dzień świętej Tekli ziemniaki będziem piekli"
- Najlepszy produkt lokalny: Pasta borowikowa Barbary Wojciechowskiej

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe o wartości  tysiąca złotych, okolicznościowe grawertony oraz prawo do używania zastrzeżonego godła promocyjnego „Złotej Borówki".

Więcej…

 

Stulatka z Koniemłotów

dsc_0014Pani Zofia Sołtysiak w minioną niedzielę (6 maja) obchodziła setne urodziny. Uroczystość odbyła się w Niepublicznym Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym w Koniemłotach.
Szanowna jubilatka otrzymała życzenia od premiera Rzeczypospolitej Polskiej, które w jego imieniu odczytała wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka - Koruba.
Zebrani goście, między innymi burmistrz Staszowa Romuald Garczewski oraz starosta staszowski Andrzej Kruzel przekazali  solenizantce gratulacje i życzenia kolejnych stu lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Więcej…

 

ZŁOTE GODY w Staszowie

zlotegody2012Dwadzieścia cztery małżeństwa z gminy Staszów, które w tym roku obchodzą 50-lecie związku, otrzymało medale, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się 27 kwietnia w sali konferencyjnej staszowskiego magistratu. W imieniu głowy państwa odznaczenia wręczali burmistrz Staszowa Romuald Garczewski oraz marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas. Życzenia i gratulacje dostojnym Jubilatom złożyli również starosta staszowski Andrzej Kruzel, wicestarosta Michał Skotnicki oraz zastępcy burmistrza Staszowa: Henryka Markowska i Tomasz Fąfara.

Więcej…

 

Liderki odwiedziły Staszów

20120507mSześć społecznych liderek z Mazowsza, Mazur i Lubelszczyzny odwiedziło powiat staszowski, by poznać metody jakie stosujemy w naszym regionie pracując na rzecz społecznej aktywizacji młodzieży. Wizyta odbyła się w ramach Programu LIDERZY Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i została zorganizowana przez Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży we współpracy z Centrum Kultury Fizycznej i Rozwoju Lokalnego w Rakowie.

Wizyta odbyła się w dniach 27-29 kwietnia, jej celem było zainspirowanie przybyłych gości do zastosowania niektórych metod pracy z młodzieżą w swoich środowiskach a także podzielenie się dobrymi praktykami. Szczególną uwagę poświęcono utworzonemu w czerwcu 2011 Partnerstwu dla Młodzieży oraz powołanemu przez Partnerstwo Lokalnemu Programowi Grantowemu dla Młodzieży „Mania Działania” (www.maniadzialania.pl)

Więcej…

 

Cybermuzeum Ziemi Staszowskiej

Od kwietnia 2012 roku Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oddaje do dyspozycji użytkowników internetu portal poświęcony historii Ziemi Staszowskiej.

Jest on jednym z pierwszych w Polsce projektów tego typu realizowanych przez gminy. Zadanie wykonano dzięki wsparciu Lokalnej  grupy Działania „Białe Ługi” środkami z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich z Osi 4 LEADER, w ramach działania 4.1. Wdrażanie lokalnych Strategii Rozwoju.  

Więcej…

 

VIII Rajd Staszowski

20120506VIIIRAJDmORGANIZATORZY:

Koło Grodzkie PTTK w Staszowie
Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
Centrum Kultury w Łubnicach
Powiatowe i Miejsko-Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe

Komandor Rajdu – Andrzej WAWRYLAK
Kierownik tras rowerowych – Roman BIENIASZEWSKI

CEL RAJDU:

 

  • Propagowanie krajoznawstwa i aktywnych form wypoczynku
  • Poznanie i promocja gmin Ziemi Staszowskiej Promowanie zdrowego stylu życia – przeciwdziałanie patologiom (narkomanii, alkoholizmowi) wśród młodzieży

Więcej…

 

Majówka speleologiczna w Szydłowie

20120501spelem
 

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej

20120413obwieszczeniem
 

Nowe kontrakty w EZGOKu

EZGOK-projekt

20120424EZGOKmW dniu 24.04.2012 r. w siedzibie Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczona odpowiedzialnością, Rzędów 40, 28 – 142 Tuczępy zostały podpisane trzy Kontrakty z Wykonawcami w ramach projektu: „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" na usługi:

1. Pomoc techniczna dla Beneficjenta (JRP) w ramach Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: Eko - Konsulting –Projekt „CONSEKO –BBM DESIGN" S.A. ul. Wiedeńska 114, 30-147 Kraków
2. Promocja podczas realizacji Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: UNIA Sp. z o.o. ul. Ceglarska 14/10, 30-362 Kraków
3. Kampania edukacyjna w ramach Projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy" Wykonawca: UNIA Sp. z o.o. ul. Ceglarska 14/10, 30-362 Kraków

Więcej…

 

Szczepienia lisów wolno żyjących!

Powiadamia się, że na terenie województwa świętokrzyskiego przeprowadzone zostanie w dniach 29 kwietnia do 6 maja 2012 roku, ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Szczepienie lisów zostanie wykonane przy użyciu sczepionki doustnej, zawierającej niezjadliwy szczep wirusa wścieklizny w ampułce, zatopionej w niewielkim, prostokątnym pakiecie stanowiącym przynętę, wagi około 15 gramów, koloru brązowo - czarnego. Pakiety te zostaną rozrzucone na pola, łąki i lasy z samolotu.

Apeluje się do mieszkańców województwa świętokrzyskiego o nie dotykanie i nie podnoszenie pakietów ze szczepionką, gdyż zapach ludzi na pakiecie powoduje, że lisy nie przyjmują szczepionki, co uniemożliwia ich uodpornienie.

Żródło: Świętokrzyski Wojewódzki Lekarz Weterynarii

 

Siatkarze staszowskiej "trójki" wicemistrzami województwa

20120417siatkamDrużyna staszowskiej "trójki" została wicemistrzem województwa w mini-piłce siatkowej chłopców. W finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbyły się w dniu 17 kwietnia w Hali OSiR, wzięło udział sześć drużyn ze szkół podstawowych (zwycięzcy półfinałów wojewódzkich).

Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali Jacek Więckowski (przedstawiciel Szkolnego Związku Sportowego) oraz Robert Kufel (z-ca dyrektora PSP Nr 3). W obecności trenerów odbyło się losowanie w wyniku którego w grupie A znalazły się zespoły SP Nr 11 Starachowice, SP Mirzec i SP Włoszczowa, natomiast w grupie B - PSP Nr 3 Staszów, SP Nieświn oraz SP Bodzentyn.

Więcej…

 

Bądź mądry, wróć, rozwijaj swój region

Imigranci

Region świętokrzyski zachęca migrantów do powrotu, weź udział w ankiecie badawczej !  

W maju 2011 roku, Region Świętokrzyski rozpoczął współpracę przy innowacyjnym projekcie europejskim pn.: Regions benefitting from returning migrants – Re-Turn („Regionalne korzyści płynące z powrotu migrantów"), współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Projekt realizowany jest w ramach Programu dla Europy Środkowej, Europejskiej Współpracy Terytorialnej. 

Więcej…

 

Święto Ziemi w Przedszkolu Nr 8 (video)

20120424mDzieci i nauczyciele z przedszkola Nr 8 im. Hansa Christiana Andersena uczciły „Dzień Ziemi". Z tej okazji odbyło się spotkanie poświęcone ekologii. Dzieci przygotowały transparenty z hasłami dotyczącymi ochrony przyrody, część z nich wzięła udział w konkursie plastycznym, a także pokazie mody „z recyklingu". Dzień Ziemi to święto obchodzone wiosną. W Polsce, w dniu 24 kwietnia. Światowy Dzień Ziemi jest okazją do promowania postaw ekologicznych. W naszym kraju święto jest obchodzone od 1990 roku.

Więcej…

 

Strona 30 z 52

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

 

Więcej danych:

 


 

rgarczewski

Romuald Garczewski
Burmistrz Miasta i Gminy Staszów
burmistrz@staszow.pl 

 

henrykamarkowska
Henryka Markowska
z-ca burmistrza 
hmarkowska@staszow.pl 

tomaszfafara
Tomasz Fąfara
z-ca burmistrza
tomasz.fafara@staszow.pl

Burmistrz oraz zastępcy
w indywidualnych
sprawach przyjmują
w poniedziałki każdego
tygodnia. 

 


 

Dyżury Rady Miejskiej
odbywają się
Urzędzie Miasta i Gminy
w Staszowie 
w pokoju 121

bednarczyk__kryspin

Przewodniczący
Rady Miejskiej
Kryspin Bednarczyk
poniedziałek: 15.00 - 17.00,
piątek: 15.00 - 16.00

gajek_dyl__beata

Wiceprzewodnicząca
Rady Miejskiej
Beata Gajek - Dyl
czwartek: 9.00 - 12.00

wojciechowski__bonifacy

Wiceprzewodniczący
Rady Miejskiej
Bonifacy Wojciechowski
wtorek: 12.00 - 15.00
piątek: 11.00 - 14.00

 

 

10m

 

monit 2014 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

Najbliższe wydarzenia

2012POKLsm
dyzury_aptek

zaszczepwsobiechecszczepien

PIS

mania_dzialania_mini
korab_logo

ebok pgnig

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości