pgn-baner

dopalacze baner

Staszowskie „Kleksy” podsumowały kolejny, znakomity rok artystyczny

kleksy2013Tysiące godzin spędzili na treningach, na próbach wylali setki litrów potu, nie raz po policzku spłynęła im łza, ale trud wynagrodziły im sukcesy, których jak co roku nie brakowało. Podopieczni Zespołów Artystycznych „Kleks” podsumowali kolejny, znakomity rok artystyczny.
Pierwsze treningi przygotowujące ich do tegorocznych konkursów i festiwali o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej odbywały się już w październiku ubiegłego roku. Najmłodsze z dzieci mają po 5 lat, najstarsze są u progu dorosłości. Tańczą, bo chcą, lubią i sprawia im to wielką przyjemność. Dzięki nim od kilkunastu lat Staszów zyskuje rozgłos na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach, a także konkursach tanecznych.

Więcej…

 

Ogłoszenie

W dniu 01.07.2013 roku wpłynęła oferta od Fundacji Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży w Sielcu, 28-200 Staszów na wsparcie realizacji zadania publicznego z zakresu: przeciwdziałania uzależnieniom - zwalczanie narkomanii. Rodzaj zadania publicznego: Profilaktyka wśród młodzieży uczącej się. Tytuł zadania publicznego: Lokalny Program Grantowy dla Młodzieży „MANIA DZIAŁANIA” - Kontynuacja na kwotę 1000,00 zł (jeden tysiąc złotych).
Oferta uzyskała akceptację Burmistrza Miasta i Gminy Staszów i wsparcie finansowe na realizację zadania w wysokości 1000,00 zł ( słownie : jeden tysiąc zł.)
W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty można składać pisemne uwagi do oferty w Wydziale Edukacji, Kultury, Zdrowia i Sportu Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie ul. Opatowska 31 pok. 302.

Treść oferty

 

Psy do adopcji

biszkoptkacpersonia

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie zachęca do adopcji psów: Pieski są średniej wielkości, łagodne i czyste, przebywają obecnie w domach tymczasowych. Kontakt tel.: 15 864 83 44, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Opłata za odpady komunalne

Określoną w deklaracji opłatę za odpady komulane należy uiszczać bez wezwania: gotówką w kasie Urzędu Miasta i Gminy Staszów lub przelewem na rachunek bankowy BANK SPÓŁDZIELCZY W STASZOWIE
95 9431 0005 2001 0014 4863 0002 w systemie kwartalnym w terminach:

- za III kwartał ( lipiec, sierpień, wrzesień) do 31 lipca 2013 roku

- za IV kwartał ( październik,  listopada,  grudzień) do 31 października 2013 roku

- za I kwartał  ( styczeń, luty, marzec) do 31 stycznia 2014 roku

- za II kwartał ( kwiecie, maj, czerwiec) do końca 30 kwietnia 2014 roku.

 

Sołtys Zagród wrócił z Wąchocka z wyróżnieniem

1-1-dsc_0190Podczas XIX Zjazdu Sołtysów w Wąchocku wybrano najlepszego sołtysa w województwie. Nasz przedstawiciel znalazł się w gronie wyróżnionych. 
Wąchock - stolica wszystkich sołtysów w miniony weekend znów tętniła życiem. W sobotę przed południem blisko dwustu przedstawicieli sołectw z terenu województwa uczestniczyło w gali, która wyłoniła Sołtysa Roku 2012. Kapituła konkursowa, w której skład weszli przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Kieleckiej oraz osoba reprezentująca Marszałka Województwa, dokonała oceny wniosków złożonych zarówno przez samorządy lokalne jak też organizacje pozarządowe.

Więcej…

 

Wakacje z OSiR

20130629LAmOśrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie przygotował dla młodzieży bogatą ofertę zajęć sportowych. Można nauczyć się bądź poprawić swoje umiejętności piłkarskie, koszykarskie, siatkarskie, lekkoatletyczne, pływackie,  zagrać w badmintona lub wybrać się na wycieczkę rowerową czy spacer z kijkami. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zajęcia odbywają się na obiektach Staszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: orliku, hali OSiR, stadionie miejskim i na Golejowie oraz w ZPO Nr 2, PSP Kurozwęki, PSP Koniemłoty oraz w Sielcu.

 

 

Więcej…

 

Zakończenie roku szkolnego w placówkach oświatowych Gminy Staszów (fotogaleria)

20130627zakonczenie

Więcej…

 

Magia Sobótkowej Nocy

ik00m22 czerwca 2013 na terenie Zespołu Pałacowego w Kurozwękach liczne zgromadzili się miłośnicy kultywowania dawnych tradycji i dobrej zabawy, aby, już po raz X uczestniczyć w święcie Sobótki. Impreza przybrała formę pikniku rodzinnego.

Sobótka świętojańska organizowana jest w Kurozwękach od 2004 roku, kiedy to kilka dziewcząt wraz z ówczesną opiekunką świetlicy - Danutą Batóg, postanowiły przypomnieć dawne zwyczaje związane z tym świętem. W ciągu kilku lat impreza ta stała się jednym z najważniejszych wydarzeń lokalnych. - Taka była nasza intencja – mówi Danuta Batóg, główna organizatorka Sobótek - aby było to spotkanie rodzinne z tradycją. Ale także, abyśmy mogli zatrzymać się na chwilę przystanąć, odpocząć.

Więcej…

 

Absolutorium bez sprzeciwu

007mRada Miejska w Staszowie na Sesji w dniu 25 czerwca udzieliła Burmistrzowi Miasta i Gminy Staszów absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok. Zrealizowany za 2012 rok budżet zamknął się po stronie dochodów kwotą 68 397 051,59 zł, z czego 63 592 727,17 zł to dochody bieżące i 4 804 324,42 zł dochody majątkowe. Wydatki zostały zrealizowane w kwocie 75 496 919,13 zł, z czego wydatki majątkowe to 12 165 078,22 zł.

Realizację budżetu omówił burmistrz Romuald Garczewski, który przedstawił najważniejsze dane finansowe oraz zaprezentował znaczące zdarzenia 2012 roku. W okresie tym gmina pozyskiwała środki na budowę i przebudowy dróg, których wykonano 13 km. Na ten cel zdobyte zostało ponad 2 mln złotych.

Więcej…

 

UWAGA - ostatnia chwila na złożenie wniosku o przyznanie stypendium

loga_styp
Do 3 lipca br. można składać wnioski o przyznanie stypendium z Lokalnego Programu Stypendialnego „Korab" na rok szkolny 2013 - 2014. Wnioski należy składać w sekretariacie Publcznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Staszowie, ul. Mickiewicza 40. Informacje dotyczące wniosków można uzyskać po numerem tel. 608 615 170.

Pliki do pobrania:

 

PRZETARG NIEOGRANICZONY - „Dostawa 1 sztuki samochodu gaśniczego przystosowanego do celów ratownictwa ekologicznego”

PRZETARG NIEOGRANICZONY DLA ZAMÓWIENIA O WARTOŚCI MNIEJSZEJ NIŻ KWOTY OKREŚLONE W PRZEPISACH WYDANYCH NA PODSTAWIE ART.11 UST.8 USTAWY PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH, zamówienie pn.: „Dostawa 1 sztuki samochodu gaśniczego przystosowanego do celów ratownictwa ekologicznego”.

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU
Numer ogłoszenia: 126615 - 2013; data zamieszczenia: 27.06.2013


SIWZ
Załącznk nr 8 do SIWZ - wymagania techniczne

Wyjaśnienia do SIWZ (2013-07-02)

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Dostawy

OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA (23.07.2013)

 

Pięć złotych medali na mistrzostwach województwa świętokrzyskiego dla dziewcząt z Czajkowa.

DSC_0100mW dniu 19 czerwca,na stadionie lekkoatletycznym w Sandomierzu,odbyły się mistrzostwa województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce. Na sześć możliwych złotych medali aż pięć wywalczyły młode zawodniczki z Czajkowa.

I – miejsce w biegu na 60 m Paulina Floras z wynikiem 8.55s
I – miejsce w skoku w dal Paulina Floras z wynikiem 4,84 m
I – miejsce w skoku wzwyż Magdalena Cebula z wynikiem 140 cm
I - miejsce w biegu na 300 m Śledź Katarzyna z wynikiem 48,12s
I – miejsce w rzucie piłeczką palantową Katarzyna Śledź 55,5m

Więcej…

 

KOLONIE W ZAKOPANEM

LGD Białe Ługi ma do rozdysponowania cztery miejsca na kolonie organizowane w Zakopanem w dniach 17-30 lipca przez Krajową Radę Izb Rolniczych.
Koszt pobytu: 420,00 zł/os.
Przedział wiekowy: 9 - 16 lat (najstarsze z roku 1997)

Warunek konieczny: przynajmniej jedno z rodziców musi być ubezpieczone w KRUS.
Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem tel. 413072011 w godz. od 7:30 do 15:30

 

Konkurs kulinarny "Palce lizać"

prowlgd

Lokalna Grupa Działania "Białe Ługi" w ramach działania 431. Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja organizuje Konkurs kulinarny pn. "Palce Lizać", którego rozstrzygnięcie będzie miało miesjce podczas Dożynek Wojewódzkich w Bogorii dnia 8 września 2013 r.

Do konkursu można zgłaszać potrawy w trzech kategoriach:

  •  "Śliwkowy Specjał" (danie główne lub przystawka lub deser ze śliwką w dowolnej postaci);
  • "Dla Łasuchów" ("same słodkości");
  • "Dla Smakoszy" ("treściwe dania").

Więcej…

 

Bezpłatne badania mammograficzne

mammografia_ban500

Medica zaprasza na bezpłatną mammografię, kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktyki w tym zakresie.

Badania odbędą się 5 lipca (piątek) w godz. 9.00-16.00, przy Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. A. Mickiewicza 40. Zapisy pod nr telefonów 42 254 64 10 lub 517 544 004.

Więcej…

 

Piknik - Wakacje ze Sportem

20130629Plakatm
 

SUKCESY SZCZYPIORNISTÓW

szczypiorniak_korab_osirMiniony weekend w Dąbrowie Tarnowskiej upłynął pod znakiem szczypiorniaka. W hali sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w jednej drugiej Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży spotkały się reprezentacje juniorów młodszych piłki ręcznej z województw: małopolskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Powód dla którego o tym piszemy jest oczywisty - trenerem kadry juniorów województwa świętokrzyskiego jest nasz prezes i trener klubowy Janusz Świętoń, a pośród kadrowiczów powołanych na OOM znaleźli się zawodnicy KS KORAB OSiR Staszów - Kamil Bugaj, Patryk Sierant, Michał Kaleta, Kamil Toś i Tomasz Sidor.

Więcej…

 

Pieniądze dla staszowskiej „ósemki”

1-1-dsc_044721 czerwca, w gabinecie Burmistrza Miasta i Gminy Staszów odbyło się uroczyste przekazanie czeku w wysokości 3 000 zł dla Przedszkola nr 8 im. Jana Christiana Andersena z Oddziałami Integracyjnymi.
W imieniu fundatora - Banku BGŻ czek wręczał Janusz Lis - dyrektor staszowskiego oddziału.
Podziękowania za dar złożyli przedstawiciele Rady Rodziców Justyna Świetlik i Tomasz Fąfara, dyrektor placówki Alicja Misiak i burmistrz Staszowa Romuald Garczewski.
Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na edukację rodziców niepełnosprawnych dzieci, które uczęszczają do przedszkola.

Więcej…

 

Mistrzowie ze Staszowa z wizytą u Burmistrza

3-dsc_0395Zawodnicy Integracyjnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Integro” spotkali się z władzami miasta po bardzo dobrym występie na Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego Juniorów w Siatkówkę Plażową, które rozegrane zostały 11 czerwca w Połańcu. Burmistrz Romuald Garczewski oraz jego zastępca Tomasz Fąfara złożyli gratulacje młodym zawodnikom z okazji udanego turnieju i wręczyli im drobne upominki. UKS „Integro” w rozgrywkach reprezentowały trzy pary: Tomasz Głód z Tomaszem Kryńskim, Hubert Nieduziak z Kacprem Buczkiem oraz Łukasz Chodyna z Tomaszem Banysiem.

Więcej…

 

EKO-FESTYN

ogloFESTM

Więcej…

 

Ogłoszenie - XL SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

W dniu 25 czerwca 2013 roku (wtorek) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie odbędzie się XL SESJA RADY MIEJSKIEJ W STASZOWIE

Porządek obrad sesji:

Więcej…

 

Dyżury przedszkoli w okresie wakacji 2013

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że w okresie letnim dyżury pełnić będą przedszkola według poniższego harmonogramu:
  • 1 lipiec - 19 lipiec - Przedszkole Nr 8, ul. Kilińskiego 20, tel. 15 864 14 84
  • 22 lipiec - 9 sierpień - Przedszkole Nr 3, ul. Jana Pawła II 17a , tel. 15 864 21 21
  • 12 sierpień - 30 sierpień - Przedszkole Nr 4, ul. Wysoka 39, tel. 15 864 22 06
 

Turniej Badmintona w OSiR

Turniej Badmintona Dziewcząt i Chłopców ze szkół podstawowych odbędzie się w dniu 20 czerwca 2013 w Hali Widowiskowo - Sportowej OSiR w Staszowie. Wiek uczestników - rocznik 2000 i młodsi. Rozpoczęcie zawodów o godzinie 9.00. 

Prosimy o zgłaszanie uczestników Turnieju do dnia 19 czerwca (środa) do godziny 10.00, telefonicznie pod nr. 15 864 83 78 lub 15 864 83 77.

 

Golejów w TVP2

golejow_TVP2m

W TVP rozpoczęła się emisja  felietonów, promujących tegoroczna edycję Sabatu Czarownic. 

 Ekipa telewizyjna  odwiedziła również Golejów. Pierwszy spot promocyjny można oglądnąć już dziś (17 czerwca, poniedziałek) w TVP 2 o godzinie 11.50, powtórka w czwartek, 20 czerwca, godz. 15.38.

Zapraszamy

 


Więcej…

 

Tomasz Głód i Tomasz Kryński mistrzami świętokrzyskiego w siatkówce plażowej

20130611siatka05m11 czerwca 2013 roku na boiskach siatkówki plażowej w Połańcu rozegrane zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Juniorów w Siatkówce Plażowej. W rozgrywkach wzięło udział 13 par reprezentujących kluby z naszego województwa między innymi: UKS Gump Ostrowiec Świętokrzyski, MKS Czarni Połaniec, ULKS Stopnica i IUKS Integro Staszów.

Integracyjny Uczniowski Klub Sportowy Integro ze Staszowa wystawił trzy pary: Tomasza Głoda z Tomaszem Kryńskim, Huberta Nieduziaka z Kacprem Buczkiem oraz Łukasza Chodynę z Tomaszem Banysiem. Pierwsze mecze bez większych problemów staszowskie pary wygrały z wyjątkiem pary Chodyna/Banyś, którzy to drugi mecz przegrali i przeszli na prawą stronę drabinki turniejowej.

Więcej…

 

Strona 30 z 65

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 03

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości