banner - full banner

Baner STMiG2015

1-dziecka

Wysokie skoki w OSiRze (VIDEO)

W dniu 23 stycznia 2013 w Hali OSiR odbyły się IV Młodzieżowe Zawody w Skoku Wzwyż. Uczestniczyło w nich 23 zawodników i zawodniczek. W kat. gimnazjalistów zwyciężył Arkadiusz Kowalski, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na 145 cm. Taką samą wysokość uzyskał Kacper Maj, ale zajął drugie miejsce ponieważ zaliczył ją w drugim podejściu. Wśród uczennic szkół podstawowych najwyżej skakały Magdalena Cebula i Paulina Floras (po 135 cm), a wśród gimnazjalistek Alicja Winiarska (125 cm).

Organizatorami imprezy byli OSiR w Staszowie Miejsko-Gminna  Rada LZS oraz KS LZS "SIGMA-OSiR" .

Zapraszamy do Sekcji Lekkoatletycznej. Zajęcia odbywają się w Hali OSiR w środy i piątki w godz. 16.00 - 17.30 oraz w Czajkowie w czwartki, godz. 15.30 - 17.00 i w piątki w PSP Nr 1, godz. 12.00 - 14.00. UWAGA: Sekcja otwarta na osoby niepełnosprawne!

 

Otwarcie świetlicy "Jutrzenka"

20130122-jutrzenkamW Staszowie została uruchomiona placówka wsparcia dziennego świetlica „Jutrzenka". Zadaniem tej jednostki podległej Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Staszowie jest wspieranie rodzin w realizacji funkcji opiekuńczo - wychowawczej oraz edukacyjnej.

Zadania te wykonywane będę poprzez umożliwienie uczestnictwa dzieci w wieku 7-15 lat w różnego rodzaju atrakcyjnych zajęciach. Ośrodek zapewniał także będzie wsparcie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, a także dzieciom w ich trudnościach w szkole. Staszowska świetlica mieści się blisko centrum, przy ul. Szkolnej, w tzw. „starym przedszkolu". Pomieszczenie jest wyremontowane i wyposażone w nowoczesne i bardzo atrakcyjne wyposażenie. Znajdują się tam zarówno akcesoria dydaktyczne i sportowe, jak i komputery oraz konsole do gier.

Więcej…

 

Podziękowanie

Serdeczne podziękowanie za udział w ostatniej drodze ukochanej żony i matki dla: Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego w Staszowie, Koleżankom i Kolegom Nauczycielom,   Wychowankom i Uczniom, Kolegom z Koła „Dzik” w Połańcu, Przyjaciołom i Znajomym - wszystkim, którzy wzięli udział w pogrzebie wieloletniej nauczycielki chemii, dla której praca była całym życiem.

Składają: Mąż. Syn, Brat i Rodzina

 

Ostrzeżenie Głównego Inspektora Sanitarnego

logo_inspekcji_sanitarnejGłówny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywaniem następujących produktów firmy „Magnolia Sp. z o.o." z Lubska, wyprodukowanych po 22.11.2012 r. Ostrzeżenie wynika ze stwierdzonego w ramach kontroli wewnętrznej firmy  zanieczyszczenia mleka w proszku produkowanego przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską „ROKITNIANKA” z siedzibą w  Szczekocinach.

 

 

Więcej…

 

Spotkanie z mieszkańcami w sprawie konsultacji społecznych

herb_powiatuPowiat Staszowski - Starostwo Powiatowe w Staszowie informuje, iż w dniu 24 stycznia 2013 roku o godz. 16.30 w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury przy ul. Parkowej 6 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w sprawie konsultacji społecznych realizowanego zadania pn.: „Opracowanie koncepcji programowo przestrzennej układu obwodnicowego miejscowości Staszów wraz z uzyskaniem w imieniu inwestora decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia dla wybranego wariantu”.
Na spotkaniu przedstawiona zostanie m.in. charakterystyka planowanego przebiegu obwodnicy Staszowa w poszczególnych wariantach (I, II i III). W związku z tym, iż spotkanie ma na celu zebranie uwag i opinii mieszkańców co do projektowanego przebiegu układu obwodnicowego miasta Staszowa, wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

STAROSTA
(-) Andrzej Kruzel

 

Ogłoszenie

rondo2Burmistrz Miasta i Gminy Staszów informuje, że w związku z zakończeniem budowy ronda u zbiegu ulic : Targowej, Kolejowej i Obwodnicy zlokalizowanym na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi : 3114/6, 3195/2, 5980/4, 5981/67, 5982/3 i 5983/1 stanowiących własność Województwa Świętokrzyskiego, a będących w zarządzie ŚZDW podjęte zostały działania zmierzające do nadania nazwy dla nowo powstałego ronda.
Propozycje nazw należy zgłaszać pisemnie na adres: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31, 28-200 Staszów, osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie Biuro Obsługi Klienta lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie do 28 lutego br.

Zastępca Burmistrza
Miasta i Gminy Staszów
(-) Tomasz Fąfara

 

Kondolencje

kondolencje
 

WOŚP w gminie Staszów

DSC_6310mStaszowianie chętnie wspierali XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mroźna pogoda nie przeszkadzała nikomu. Ze sztabu przy Staszowskim Ośrodku Kultury na ulice wyruszyło blisko 70 wolontariuszy, jak mówili rozgrzewała ich pozytywna energia i myśl o tych dla których grają. 

Wiele firm przyłączyło się do staszowskiego finału, m. in. Komenda Powiatowa Policji w Staszowie przez cały dzień służyła pomocą, orkiestra Kopalń i Zakładów Chemicznych Siarki SIARKOPOL S.A. w Grzybowie przemaszerowała ulicami miasta, Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Staszowie zapewniło wolontariuszom bezpłatny przejazd autobusami kursowymi, Ochotnicza Straż Pożarna w Staszowie do późnych godzin wieczornych częstowała wszystkich gorącą grochówką ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Bank PKO S.A oddział w Staszowie nie tylko liczył zebrane pieniądze, ale służył wolontariuszom gorącą herbatą. 

Więcej…

 

Warsztaty z FARMą

201301143po3m
 

Komunikaty Agencji Rynku Rolnego

 

Ferie zimowe w Staszowie

Staszowski Ośrodek Kultury i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie przygotowali wiele atrakcji na czas ferii zimowych w tym roku. Prezentujemy ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, które wolny czas będą chciały spędzić w ciekawy sposób.

 

Więcej…

 

XXI Finał WOŚP w Staszowie

mini_wosp

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Staszowskim Ośrodku Kultury
zaprasza na XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 

DLA RATOWANIA ŻYCIA DZIECI I GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIORÓW

13.01.2012 r. (niedziela) godz. 17.00

Więcej…

 

Rozmawiają o obwodnicach

00mTrwają SERIA spotkań z mieszkańcami Staszowa poświęconych  konsultacjom w sprawie przebiegu planowanego układu obwodnic Staszowa. 15 grudnia miało miejsce spotkanie mieszkańców Osiedla Ogrody, 17 grudnia - Osiedla Północ, a tuż po Nowym Roku - 3 stycznia z mieszkańcami "Staszówka".

Zebrania miały charakter konsultacji społecznych w sprawie opracowywanej koncepcji układu obwodnicowego dla naszego miasta. Brak obwodnic to nierozwiązany problem, który swoją genezą sięga lat sześćdziesiątych minionego wieku.

Więcej…

 

Pies do przygarnięcia

1Urząd zachęca do adopcji suczki, która wabi się Ciuchcia. Pies ma dziesięć miesięcy, jest średniej wielkości, został wysterylizowany, odrobaczony i odpchlony. Posiada książeczkę zdrowia. Obecnie przebywa w domu tymczasowym w Smerdynie. Nowego domu dla Ciuchci poszukuje również Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Ogród św. Franciszka”.
Kontakt telefoniczny 15 864 83 22.
 

UWAGA!

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie informuje, że nie współuczestniczy w tworzeniu lokalnej prywatnej rozgłośni radiowej. Burmistrz Staszowa nie wydał listów intencyjnych z prośbą o wsparcie finansowe, a także uwiarygadniających tę inicjatywę.

Prosimy o zawiadomienie w przypadku podejrzenia próby wyłudzenia towarów, usług, środków finansowych ze strony osób powołujących się na wsparcie Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie.

Równocześnie informujemy, że zawsze istnieje możliwość sprawdzenie osób powołujących się na referencje ze strony Miasta i Gminy Staszów, w Biurze Promocji UMiG tel. 15 864 83 88, bądź pocztą elektroniczną Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

XXIV Regionalny Festiwal Kolęd i Pastorałek

przeglad_koled

Więcej…

 

Dekanalne spotkanie opłatkowe

dekanalne-spotkanie-oplatko

 

Więcej…

 

Obowiązek meldunkowy do 2015 roku

Informujemy, że w związku ze zmianą z dnia 7 grudnia 2012 roku w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych, do dnia 1 stycznia 2015 przesunięto zniesienie obowiązku meldunkowego. 

 

Spotkania informacyjne

prowlgd

Lokalna Grupa Działania „Białe Ługi" zaprasza na

spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków finansowych w ramach działania 
Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kategorii:

  • tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw;
  • odnowa i rozwój wsi.

Spotkanie informacyjne na temat warunków korzystania ze wsparcia jak i obowiązujących procedur w zakresie składania wniosków odbędzie się dnia 9 stycznia 2013 r. w godzinach od 12.00 do 14.30

Miejsce spotkania : Urząd Miasta i Gminy Staszów ul. Opatowska 31

 

Kalendarz 2013

00-okladkam

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, opracował i wydał kalendarz ścienny na 2013. Na 13 kartach formatu A3 umieszczone zostały zdjęcia z regionu staszowskiego wykonane przez pracowników Biura Promocji UMiG. Kalendarz wykonany został w niewielkim nakładzie 500 szt. i kolportowany jest wśród organizacji, instytucji i osób współpracujących z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie.

Kilka egzemplarzy, tego wyjątkowego wydawnictwa  będzie można wylicytować w czasie 21 Finału WOŚP w Staszowskim Ośrodku Kultury.

Więcej…

 

Ogłoszenie o otwartym naborze przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej powoływanej do opiniowania ofert na realizację zadań publicznych Gminy Staszów w 2013 roku

Zarządzeniem Nr 2/2013 Burmistrza Miasta i Gminy Staszów z dnia 2 stycznia 2013 roku ogłasza się otwarty nabór przedstawicieli organizacji pozarządowych do komisji konkursowej powoływanej do opiniowania ofert na realizację zadań publicznych Gminy Staszów w 2013 roku.

Treść zarządzenia

Źródło: BIP Staszów

 

Przetarg na dostawę żywności do szkoły

Zespół Placówek Oświatowych - Publiczne Gimnazjum nr 1 , Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 i Przedszkole nr 4 w Staszowie ul. Wysoka 39 28-200 Staszów, tel 015-864-22-06 w 25.  Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w przetargu nieograniczonym na dostawę żywności w 2013r pt: " Dostawa żywności do Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Staszowie" 

Więcej…

 

UWAGA ! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO

Wydział Finansowy informuje, że od dnia 1 stycznia 2013 roku nastąpi zmiana numeru rachunku bankowego dochodów Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Nowy numer rachunku to:

95 9431 0005 2001 0014 4863 0002

Bank Spółdzielczy w Staszowie

 

Ogłoszenie

Ogłasza się otwarty konkurs ofert  na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu Gminy Staszów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi  oraz innymi podmiotami prowadzącymi działaność pożytku publicznego w zakresie:

1.Promocji i organizacji wolontariatu.

2. Porządku i bezpieczeństwa publicznego.

3. Przeciwdziałania uzależnieniom - zwalczanie narkomanii.

Więcej informacji na http://www.bip.staszow.pl/zarzadzenia-burmistrza/zarzadzenia2012/1263-zarzadzenie-nr-2242012-burmistrza-miasta-i-gminy-staszow-z-dnia-20-grudnia-2012-roku

 

Obwodnica Kurozwęk oficjalnie otwarta

20121220otwarcieobwodnicmyW czwartek 20 grudnia oddany do użytku został  przebudowany odcinek drogi wojewódzkiej 754 na odcinku Chmielnik - Staszów. Uroczystość odbyła się przy wylocie obwodnicy Kurozwęk.

Dla mieszkańców Staszowa trwająca przebudowa rozwiązała ważny problem komunikacyjny, gdyż na skrzyżowaniu dróg 765 Chmielnik - Osiek z drogą 754 Kielce - Połaniec zostało wybudowane rondo. Inwestycja ta rozładowuje korki na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z obwodnicą południową oraz ul. Targową. Poprawiona została także konstrukcja mostu na rzece Czarnej, na ul. Targowej oraz wykonana przebudowa obwodnicy południowej wraz z budową ścieżki rowerowej.

Więcej…

 

Strona 30 z 58

  inwest_2011
baner_eliminacja_wykluczeni
baner_wsparcie
2012POKLbanerdowl

umig

Urząd Miasta i Gminy
w Staszowie

tel.: (015) 864 83 05
fax: (015) 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Straż Miejska
tel.: (015) 864 83 71
straz.miejska@staszow.pl

leszekkopec

Burmistrz
mgr Leszek Kopeć

EwaKondek

Zastępca Burmistrza
dr Ewa Kondek

 

Więcej danych:

monit 2015 02

wisniowa_01m
ystaszow

Szukaj

dyzury_aptek

krew

2015pife

zaszczepwsobiechecszczepien

korab_logo
mania_dzialania_mini

PIS

ebok pgnig

2012POKLsm

Newsletter

Enter your email address:

Delivered by FeedBurner

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości