fax: 15 864 83 04
e-mail: biuro@staszow.pl

Sesje Rady Miejskiej on-line

Finał Wojewódzki Unihokeja

W poniedziałek 19 grudnia 2016 r. odbył się Finał Wojewódzki w Unihokeja dziewcząt i chłopców. Zawody z tej nowej dla nas dyscypliny sportu odbyły się po raz pierwszy w naszym województwie w nieodległych Rytwianach. W rywalizacji sportowej wzięło udział cztery drużyny dziewcząt: Gimnazjum Nr 2 Staszów, Gimnazjum Czajków oraz dwa zespoły z Rytwian. W kategorii chłopców wzięło udział trzy drużyny: Rytwiany jako gospodarz oraz Gimnazjum Czajków i Gimnazjum nr 2 Staszów. W każdej kategorii spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym. Mecze składały się z dwóch tercji po 8 minut każda. Przed rozpoczęciem rozgrywek nauczyciele wychowania fizycznego z Rytwian, którzy ukończyli kursy z tej dyscypliny sportu objaśnili wszystkim uczniom podstawowe przepisy i zasady gry w Unihokeja. Ze względu na to, że uczniowie z Rytwian juz wcześniej poznali tą dyscyplinę sportu, mieli możliwość na lekcjach wychowania fizycznego uczestniczyć w tego typu zajęciach, opiekunowie drużyn ustalili, że pierwszy mecz tzw. pokazowy rozegrają gospodarze.

Czajków - Rytwiany 0 : 8

Nasza drużyna dziewcząt pierwsze swoje spotkanie rozegrała z zespołem z Czajkowa. W pierwszej minucie meczu straciliśmy bramkę po wykluczeniu na ławkę kar naszej zawodniczki, która w niedozwolony ale niezamierzony sposób zaatakowała zawodniczkę z drużyny przeciwnej. Po uspokojeniu gry dziewczęta coraz śmielej atakowały na bramkę przeciwnika. Bardzo dobra gra w drugiej tercji w obronie i kontrataki naszej drużyny zaowocowały bramką strzeloną na remis, a precyzyjnym strzałem w okienko bramki popisała się Klaudia Brzyszcz. W pierwszym meczu naszych chłopców, który zakończył się wynikiem 4 : 1 dla Rytwian zdecydowanie było widać, że drużyna gospodarzy nie po raz pierwszy spotyka sie z tą dyscypliną sportu. Mecz był bardzo dynamiczny i obfitował w wiele przemyślanych akcji. Po stracie bramki nasza drużyna doprowadziła do remisu, ale z każdą minutą meczu drużyna gospodarzy przeprowadzała coraz składniejsze akcje zwiększając swoją przewagę strzelając kolejne bramki. Drugie spotkanie naszych dziewcząt z drugą drużyną z Rytwian zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny w stosunku 3 : 0. Wydawać by się mogło, że mecz toczył się do jednej bramki, ale taki wynik to zasługa naszej bramkarki Agaty Jońcy, która popisała się kilkoma interwencjami, co pozwoliło zachować czyste konto :) Ostatnie spotkanie naszych dziewcząt z I drużyną z Rytwian decydowało o klasyfikacji końcowej turnieju. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 1 : 1. Cała druga odsłona obfitowała w wiele bramek, akcje toczyły się raz z jednej, raz z drugiej strony boiska. Pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna z Rytwian, jednak nasze dziewczęta nie zamierzały odpuszczać, dzielnie walczyły strzeliły dwie kolejne bramki i na ostatnie 3 minuty meczu wynik był korzystny dla nas. Jednak po skutecznej akcji naszych przeciwników w ostatniej minucie meczu zawodniczka z Rytwian ustaliła wynik spotkania 3 : 3. Rywalizacja naszych zawodników z Czajkowem była wyrównana, ale zakończyła się zwycięstwem naszej drużyny wynikiem 1 : 0